שלבים בטיפול - לדעת אחת ולתמיד

באבו

New member
שלבים בטיפול - לדעת אחת ולתמיד ../images/Emo22.gif ../images/Emo12.gif ../images/Emo12.gif

זה התחיל ככה רגיל - בסקס טבעי.. גם נהנים, גם מצפים,גם חושבים העולם בידיים שלנו... אח"כ, קצת איקקלומין.. אח"כ עוד קצת איקקלומין אח"כ עוד קצת איקקלומין עם כוריגון... העולם לא בידיים שלנו, אבל הוא ממש קרוב.. עכשיו, פיוריגון.. - 7 זריקות, בשיטת "עשה זאת בעצמך", כמובן שגם כוריגון העולם מתרחק... הפעם, אותו פיוריגון - עוד 7 זריקות, עוד כוריגון.... ומוסיפים גם הזרעה... למרות שמצב הרוח לא בשפל, אנחנו די מעודדים, ומקווים שזה יעצר כאן!! ואם לא? מה עוד מחכה לנו?? מישהי יכולה להסביר לי, בבקשה, בפרוט מה זה IVF???? מה זה עוברים מוקפאים? מה זה החזרה? חלוקה? וכל המילים "הגסות" האלה שאני שומעת כאן????? באבו המבולבלת

אולה *

New member
לצערי, כנראה לעולם לא נלמד

את כל המילון.
ככה זה. בהתחלה נזהרים כדי לא להכנס להריון, ואח"כ מתברר שכל ההוצאות על קונדומים היו לא מוצדקות.
אז ככה - ב-IVF מקבלים דיכוי (כדי שלא יקרה ביוץ ספונטני) וזריקות "רגילות", אח"כ כוריגון והשאיבה. מוצאים את הביציות בהרדמה מלאה. ואז מחכים לטלפון מהמעבדה - כמה הופרו. אחרי יום-יומיים ההחזרה (מאוד דומה להזרעה). ואם יש "עודפים" - אותם מקפיאים. מקווה שעזרתי ולא הפחדתי. תאמיני לי - זה לא נורא. אולה.

טוב, אז נתחיל...

IVF - זה הפריה חוץ גופית. כעקרון, יש דמיון בין ההפריה להזרעה. מה שונה, אם כן? מקבלים זריקת דיכוי הנקראת "דקפפטיל", מתחילים להזריק את החומרים המוכרים, מגיעים לשאיבה ביום שהזקיקים והרירית נצפים הכי יפים. המטרה היא להגיע לכמות יפה של זקיקים, אבל לא מוגזמת. שואבים (בהרדמה מלאה) את הזקיקים, ובאותו יום מפרים אותם בזרעו של בן-הזוג. לאחר יומים או שלושה, כשישנה הפריה וחלוקה לתאים (ככה מתחילים החיים...), מחזירים מס´ ביציות מופרות (זה עדין לא עובר!!! אין לביצית המופרית אפילו את ריקמת השריר הראשונה, שהיא הלב) לרחם (הכמות של הביציות המוחזרות תלויה בכל מיני משתנים) ואז ממתינים 12 יום עד לבדיקת הדם (הנקראת "בטא" - הורמון ההריון). כל תוצאה של בטא מעל 15 (יש בתי-חולים שזה מעל 10) נחשבת להריון. לאחר הבדיקה הראשונה, ממתינים יומיים ובאים לעוד "בטא" - ומצפים לראות עליה יפה של הורמון ההריון. ישנם בתי חולים, בהם מגיעים לבטא שלילית כשבוע לאחר הבטא השניה. אם יש עליה יפה, המעידה על הריון, מחכים לשבוע 7-8 ואז מגיעים ל - US לראות דופק. מקווה שמיציתי. סיגל

באבו

New member
תודה!! ../images/Emo9.gif

אבל, האם יש כמה סוגי טיפולים של IVF? מפה כל הבלבול שלי .. - או שכל טיפול הוא שאיבה, הפריה והחזרה, עם הקפאת "עודפים"??

יש טיפול עם הקפאת מוקפאים, וזה

במידה ויש לך רזרבות, ויש טיפולים בלי הקפאה - במידה ואין. תתכן גם שאיבה ובה לא ישאב כלום, כי הזקיק ריק...ואז זה מצב מבאס מאוד...מאוד מאוד...

באבו

New member
תודה!! ../images/Emo9.gif

אבל, האם יש כמה סוגי טיפולים של IVF? מפה כל הבלבול שלי .. - או שכל טיפול הוא שאיבה, הפריה והחזרה, עם הקפאת "עודפים"??

מה לך כי קדרת?

מה קרה לך אחותי חטפת קצת נזיפה וכבר איבדת תא שימחת החיים המתוקה שלך? אני לא מרשה פויה יכול להיות שקצת נסחפנו אז מה? אז כבר את קודרת? לא ולא אנחנו ניזהר לפעם הבאה אבל נמשיך להיות שמחים אל תשכחי יש לנו בית חדש ובבית חדש לא רבים חוצמזה מי זו הרוחמה כאן הזו? בהתחלה חשבתי שהיא סתם פולשת... כחלכחלונת

באבו

New member
איזה קודרת, ואיזה נעליים.. ../images/Emo20.gif

מה פתאום קודרת.. אבל צריך להמשיך עם החיים, השאלות עדין מנגנות בראש.. את לא מגיבה למיילים שלי! לא יפה!!!!
יליוצ´ה - אני מעדיפה לא להתייחס לרוחמה, זה סתם מכער את הפורום... יאלה, תכתבי כבר למייל!

נעלים מידה 38 ועכשיו עם סנדלים ../images/Emo15.gif

נסיכתי היפה המקסימה והמושלמת לאן בדיוק את שולחת לי מייל? אם לוואלה אז זה לא הגיע ואם אליי (דלויט)אז זה גם לא הגיע מה קורה לך?את מאבדת שליטה ההורמונים פשוט לקחו אותך רחוק מדיי וגבוה מדיי תנחתי אי טי פון הום.... כחלכלונת

באבו

New member
תגידי, את מסטולה???

נשמתי, תאומתי, אחותי.. שלחתי לך מייל באבואה... שולחת שוב.. נשיקות, אחותך המשולמת

באבו יקרה,

אני מצרפת לך קישור לאתר שיש בו הרבה מידע לגבי בעיות פוריות. הנה הקישור מקווה שתמצאי בו מענה להרבה שאלות "טכניות". מרב

למעלה