שלום, אני חדש פה

לא רק שכל אחד הוא אחר

הבת שלי תמיד הייתה מיוחדת בעיניי, לכן כל כך כאב לי שהיא חשבה, או יותר גרוע מזה הרגישה, שהיא מאכזבת אותי באיזשהו אופן. מאז שאני אמא אני אומרת לכל מי שמכיר אותי ש"כל ילד הוא עולם", זה סוג של סלוגן שמזוהה איתי

שלום, אני חדש פה

אני אוטוטו בן 32, עדיין בארון. לאחרונה הגעתי למסקנה שהגיע הזמן לצאת מן הארון ואפילו פתחתי בלוג בנושא. אני ממש שובר את הראש איך להתייצב בפני ההורים שלי ולומר להם, אמא ואבא, אני הומו. מעבר לכך, אני פשוט מפחד שהעניין הזה ישבור אותם לגמרי, אבל מצד שני מרגיש שאני לא יכול יותר לחיות בהסתרה. אשמח אם תבקרו אותי בבלוג שלי ועוד יותר אשמח אם תתנו לי עצות איך לצאת מהארון בפני ההורים בצורה הכי פחות כואבת וטראומטית.

שירה910

New member
לך הארוניסט

שלום לך , אתה וודאי מכיר את ההורים שלך ויכול לצפות את תגובתם . אני חושבת שהחשש ממה שדי צפוי הוא מובן . אם אתה חושב שיהיו לאמירה הזאת השלכות קשות , נסה לקבל אותן ולהשלים עם מחיר הבחירה של לצאת מהארון . כי בכל זאת יהיו לזה רווחים רבים , מול האנרגיה שנדרשת בהסתרה . יתכן כי ההורים יתקשו לעכל ויקח להם הזמן שלהם אבל זה המסע שלהם . אם אתה חושש לאבד אותם ומעדיף להסתיר זאת מהם זו גם אפשרות . הם לא חייבים לדעת הכל עליך . ואם הזמן הם יבינו . או יתעלמו לפי בחירתם . אישית כשהבן שלי בא לספר לי אני חושבת שהוא ידע שתגובתי תהיה של אהבה וקבלה והרגעה והסכמה . גם אם לא היה לי קל לשמוע ולקבל . היה לו ברור שהוא לא יאבד אותי ונראה לי שזה הקל עליו . ולאמר לך את האמת לקח לי הרבה זמן להשלים עם זה . אך זו הבעיה שלי . והמשכתי לאהוב ולכבד אותו בכל הזמן הזה. גם אם היו זמנים שדברתי איתו על הקשיים הצפויים וכו' . בדיעבד אני מבינה שזה היה מתוך בורות שלי . כי אי אפשר לשנות נטיה והיה בי משהו נאיבי בדרך שחשב שאפשר . אז הסכם לזה שיקח זמן עד שהם יבינו לעומק את העניין וישלימו . ומה שחשוב שימשיכו לאהוב אותך . האם אתה מאמין שהם יכולים ? שירה .

שירה המקסימה -

אפשר לבקש אותך לספר קצת - על התחושות / המחשבות / הרגשות שלך, בשלב שבו חשבת שתצליחי לשנות את ההומוסקסואליות של בנך? מה עבר בך? מה הרגשת, ומה שינה את זה?

אפשר להידחף?../images/Emo6.gif

גם אני חשבתי\ציפיתי\קיוויתי שבתי תבוא יום אחד ותגיד "או קיי, ניסתי בנות ומיציתי. עכשו אני רוצה בנים". אז זהו שזה בוודאי לא קרה ולא יקרה
יום אחד כשהיא הייתה נערה צעירה ירדנו יחד במדרגות והיא הסתובבה אלי פתאום ואמרה "אמא, את תראי שיום אחד יהיו לי חיים כמו לכולם" וזה שבר אותי. הרגשתי שמה שאני משדרת לה זה שהיא לא עומדת בציפיות שלי, שהיא מאכזבת אותי........וזה היה רחוק מהמציאות.

ברוך הבא../images/Emo140.gif

לכל אדם יש פיראמידה של החיים, אתה צריך להיות בראש הפיראמידה. ובמילים פשוטות - האושר שלך <עם כל הכאב והצער שמסביב> עומד לפני הכל, אם אתה תהיה מאושר כל הסביבה שלך תהיה מאושרת. אני יודעת שבאופן מעשי זה לא תמיד עובד כך, אבל החיים לימדו אותי שככל שאני מאושרת ושמחה בחלקי כך הסביבה שלי מושפעת לטובה, גם הנתינה שלי מגיעה ממקום נכון יותר וגם הקבלה שלי מגיעה ממקום נכון יותר. ולגבי ההורים - כמו שאמרו כאן לפניי, רק אתה מכיר ויודע איך הם יקבלו את הידיעה על היותך הומוסקסואל. יכול להיות שהעניין אכן ישבור אותם לגמרי, אבל אז הם יאספו את השברים לאט לאט <אולי אפילו בעזרתנו
> ויחבקו אותך אליהם. אגב, יכולה להיות לך הפתעה נעימה כשתצא מהארון
לבתי הייתה הפתעה נעימה ביותר כששיתפנו את ההורים שלי בזוגיות הלסבית שלה
לא כתבת אם אתה חי בזוגיות כרגע, לפעמים זה עוזר להורים כשהם יודעים שיש זוגיות טובה לבן או הבת שלהם.

תודה רבה על כל התמיכה

אני לא יודע להצביע על הסיבות לכך, אך התהליך שאני עובר הוא ארוך וקשה מאוד, הרבה יותר מאנשים אחרים שבהם נתקלתי אשר יצאו מהארון בגיל צעיר מאוד וגדלו לתוך חיים ללא ארון. אני התוודעתי בפעם הראשונה לנטיה שלי בגיל 13 בערך. התגובה הפנימית שלי לגילוי הזה היה בהלה טוטאלית, מבוכה והסתגרות. עד ממש לאחרונה חייתי במעין הכחשה טוטאלית של המצב ובתוך תוכי הייתה לי איזושהי תקווה שאני אצליח להיפטר מההומוסקסואליות שלי ולחיות חיים "רגילים" ולהקים משפחה. ככה החיים שלי המשיכו להם ובזבזתי 18 שנים מהחיים שלי על דיכאון ובדידות - עד עכשיו לא היה לי אף חבר ושום התנסות כלשהי בתחום. אני כמהּ למצוא חבר ולהתחיל בחיי זוגיות, אך נמנעתי מלעשות את זה כל השנים, כנראה בשל חוסר קבלה עצמית של עם עצמי ותחושת בושה גדולה (לא ברור לי בדיוק על מה). עד עכשיו לא סיפרתי לאף אדם שאני מכיר על כך שאני הומו. האם לדעתך כדאי למצוא קודם זוגיות ורק אח"כ לספר להורים / לחברים או שעדיף "לשחרר קיטור" ולהתמודד קודם כל עם הגילוי, כשלב הכרחי לפני יצירת זוגיות?

../images/Emo24.gif

מעבר לתחושה העזה והצורך לחבק אותך, אני נהנית לקרוא את הדברים שאתה כותב
העברית היפה והשפה הרהוטה, הפתיחות והכנות........כל אלה מעידים על בחור איכותי ונעים הליכות
לו אתה שואל לדעתי כהורה - היה לי קל יותר לדעת שבתי בזוגיות טובה ומאושרת, מאשר כשהיא מבולבלת ועדיין מחפשת את דרכה. מאידך, זה לא קל להתמודד לבד ואם יש לצידך משפחה חמה תומכת ואוהבת זה יכול להיות קל יותר לחפש זוגיות כשאתה מחוץ לארון. שתף קודם חברים, זה יכול לעזור לך.

קבלי חיבוק גדול בחזרה ../images/Emo24.gif

את לא יודעת כמה כוחות אני שואב מכל האכפתיות והרצון של כולם פה לעזור. אני גם מאוד אוהב לכתוב ולדעתי זו אחת התראפיות הטובות

חולפת2

New member
הארוניסט, אני קוראת אותך,ומתכווצת.

18 שנים עברו עליך בבדידות ודיכאון. למה? לאף אחד לא מגיע חיים כאלו של בדידות ודכאונות. בלי חבר, בלי אהבה, בלי, בלי. בתור אשה שהיא גם אמא,ואמא לגיי-אני רוצה להגיד לך דבר אחד שמבחינתי הוא מוחלט וברור. אין דבר שהורים לא יכולים להכיל.או אין דבר כזה שהוא גדול מדי עלינו להכלה בתור הורים. זה כאילו שהפכתי לאמא,יחד עם התינוק קיבלתי גם שק גדול. והשק הזה צריך להכיל בתוכו את כל ה"תיקים" שמפילים עלינו החיים.ויש מקום להכל.עוד קצת נמתח מפה ומשם,והנה עוד מקום מתפנה. וככה אנחנו- ההורים. מכילים כל דבר. מה שאני מנסה להגיד לך זה שההורים שלך עוד עלולים להפתיע אותך,ואולי לא ממש "יפלו" עליהם השמיים.אבל כמו שכבר כתבו לך פה, זה כבר המסע שלהם. לא שלך. אתה קונה להם את הכרטיס,אבל המסע לחלוטין שלהם. ויפה שעה אחת קודם. אתה חייב את זה לעצמך. אתה עדיין לא קיבלת את עצמך, אז איך אחרים יקבלו אותך? תראה, אנחנו לפני שנה חדשה בפתח, בוא תן לעצמך מתנה נפלאה ומשחררת לשנה החדשה. תן לעצמך חיים חדשים, שלמים,חיים מחוץ לארון (ראבאק!! לא חם לך שם :)), שולחת לך חיבוק ענקי
,ומאחלת לך את כל ההצלחה שבעולם. זכור, יש שם חיים בחוץ,והם יפים. וכדאי לך שתיקח חלק בהם,ותזכה לאהבה. אתה ראוי לה! ולפני סיום עד אחד גדול
בהצלחה!!

חולפת2

New member
ואני מחוייכת בחזרה, ורוצה להגיד

שהפורום מאוד נעים לי. ותודה על קבלת הפנים

א פרח

New member
תומכת בכל מילה ומילה

כהורים אנו מגלים בעצמינו יכולות הכלה וקבלה שמעולם לא ידענו כי הם קיימים, כוחות הנולדים יחד עם לידת ילדינו.

א פרח

New member
החשוב מכל כשתספר להוריך

הוא כי תבהיר להם כי אתה מאושר ושלם עם עצמך וכל שאתה מבקש מהם זו אהבתם. לא אתפלא אם הם חושדים ועצם זה שתפתח את סגור ליבך בפניהם יהווה שיחרור עבורם ויפתח בפניהם את הדרך והאפשרות להרגיש שותפים מלאים בחייך. קח בחשבון כי תגובתם בתחילה עשויה להיות לא נעימה, שייך זאת להלם הראשוני וקבל זאת באהבה ובהבנה כי לך כבר יש שנים של קבלת עצמך ואילו להם זה חדש ויהיו זקוקים לתקופת הסתגלות. מאחלת לך כי יעבור בקלות אך בכל מקרה אתה חייב זאת לעצמך, צא מהארון השמיים כחולים, השמש זורחת ואוויר נעים ורענן בחוץ.

שלום א. פרח

הדברים היפים והחזקים שכתבת לי ריגשו אותי מאוד מאוד ובגלל זה החלטתי להקדיש במיוחד לך שיר שכתבתי (שאפילו כולל ציטוט מדברייך!) אשמח אם תקפצי אלי לבלוג

למעלה