שלום- אני צריכה עזרה בבקשה

שלום- אני צריכה עזרה בבקשה

גוף מסוים ( שכרגע אני מעדיפה לא לומר את שמו ברשותכם) צריך לבצע החזר כספי גדול לחשבוני לאחר שנגבה בשגגה איך אני מחשבת את גובה הריבת והמדד על מנת להוסיף לסכום המדובר? אודה לתשובה מהירה

תני קצת יותר נתונים..

ותקבלי תשובה מדוייקת (סכום, תקופות וכ"ו) לרוב, אם זה גוף (ממשלתי) גדול, הם מחזירים את הסכום בתוספת ריבית והצמדה. במידה וזה גוף עיסקי, עניין ההצמדה פשוט מאוד, אך עניין הריבית נתון למחלוקת, אם הנושא לא צויין בחוזה או בהסכם בין שני הצדדים, תתכן אי הסכמה על גובה הריבית.

אממ אוקיי אז ככה: יש לי בעיה

עם חברת הוט HOT הם חייבו אותי בסכום של 1808 ש"ח( סה"כ ) בתקופה שהתפרשה מ אפריל 2005 עד דצמבר 2005 הם אמרו שישלמו לי בהחזר אחד את כל הסכום + ריבית והצמדה למדד עכישו אני חושבת שהם צריכים לשלם לי לפי הריבית שהבנק שלי גובה ממני מאחר והטעות היא שלהם .. ה טוענים שהם רוצים לפי הריבית במשק 4.75% זו בעיה 1 בעיה שניה היא מהו המדד ? איךמחשבים הצמדה לכל התקופה הזו ? לגבי פיצוי הם לא רוצים לפצות אותי כספית אלא בצורה אחרת ועל כך הם טוענים שידברו איתי לאחר שנושא הכספי יוסדר.. זה הכול אשמח מאוד לעזרה

גרי רשף

New member
תשובה לא כלכלית

במקום להסביר לך איך לחשב הצמדה למדד עבור כל אחד מהתשלומים ששילמת, היכן למצוא את המדדים עבור כל חודש, וכיצד לחשב את הריבית; אומר לך כך- מדובר להערכתי בכמה עשרות שקלים לכל היותר, ואי ההסכמה לגבי סוג הריבית יגרור התדיינות על שקלים בודדים. אין טעם להשקיע בזה יותר מדי אנרגיה, ועדיף להתמקח על הפיצוי. אל תחתמי שאין לך תביעות נוספות נגדם כשתקבלי את הכסף (הם כנראה יציגו לך טופס סטנדרטי בו זה יהיה כתוב באותיות קטנות), אלא רק לאחר שנוזא הפיצוי יוסדר. אם הם מתעקשים שתחתמי כדי לתת לך את הכסף- חיתמי וכתבי באותיות קטנות "תחת מחאה" כדי לציין שעשית זאת בלית ברירה.

אני מודה לך מאוד על תשובתך

אתה צודק משום שלפי ריבית במשק הסכום הוא 75 ש"ח ולפי ריבית הבנק 125 ש"ח... מדד לוותר אתה אומר?? אוקיי אעשה לפי עצתך - נושא זה עבר כבר את סף הסבלנות שלי ואני מאמינה שאם הייתיפונה לארכאה משפטית ומשטרתית הסיפור היה נגמר אחרת לגמריי

מה זאת אומרת??

את חושבת שדבר כזה לא יכול לקרות במקומות אחרים???? כן כן למדתי ואם עד מחר הענין לא ייפתר בצורה חיובית כולכם תשמעו על המקרה הזה בקרוב מאוד בכלבוטק או אמנון לו

למעלה