שלום אנשים. יש לי שאלה. :)

ita101

New member
שלום אנשים. יש לי שאלה. :)

שמי איתמר. אני עוסק בתחום השיעורים הפרטיים. אני מלמד למעלה משנה. בינתיים אני גובה כ-60 ש"ח לשיעור (שעה שלמה) ו- 50 ש"ח לשיעור עבור משפחה שבה 2 תלמידים לפחות לומדים אצלי. מחירים נמוכים יחסית למקום בו אני מלמד שיש בו מורים נוספים שמלמדים בסכומים גבוהים יותר (אפילו 100ש"ח ל50 דקות). ראוי לציין שיש להם "שם" שהם בנו לעצמם וניסיון של שנים. מצד שני לא נראה לי שהם טובים ממני. ולכן אני בזמן האחרון עם הפרסום שלי מצליח להגיע לתלמידים נוספים. העניין הוא - גם תקרת שכר שממנה והלאה אצטרך להיות כבר עוסק מורשה ולא פטור ואז אצטרך לשלם מע"מ וגם העניין שבשלב מסויים (תיאורטית) לא אוכל לפנות לי זמן לכל התלמידים ואז אצטרך להסתייע במורים נוספים שיעזרו לי. ואז המחירים יהיו חייבים לעלות. אבל אני חושש מלעלות מחירים כיוון שאני לא בטוח שהתלמידים לא יברחו לי, וחוץ מזה - אני רוצה שתלמידים נוספים יצטרפו, להגדיל את מעגל התלמידים בצורה משמעותית. מה לעשות? אשמח לתשובות מכל האספקטים האפשריים. תודה לעונים!!!

ita101

New member
חידוד השאלה:

אני כבר עוסק פטור. בעתיד אני צופה שאהפוך לעוסק מורשה בגלל שיהיו לי יותר תלמידים ויותר הכנסות וחוץ מזה ארצה להעסיק מורים. לצורך כך אצטרך להעלות מחירים כיוון שאהיה חייב במע"מ. ואני פוחד שלחלק מהתלמידים יהיה קשה לשלם את המחיר הגבוה. אני לא רוצה לאבד אותם ואני רוצה גם להרחיב את מעגל התלמידים שלי. להורים הרי לא ממש אכפת אם אני עוסק פטור או מורשה. מבחינתם מה שאני נותן זה אותו דבר אם אני עוסק מורשה או עוסק פטור. זה מכניס אותי לדילמה אם לעשות צעד כזה (של עוסק מורשה + עליית מחירים) ומכיוון שאני מניח שזה יתבצע מתי שהוא השאלה המרכזית היא איך לעשות את זה כמו שצריך. תודה מראש, איתמר

ל ב י א 2

New member
../images/Emo17.gif היצע ביקוש ומה שבינהם

שלום וברוך הבא לפורום
הרשה לי לפרק את שאלתך למספר נושאים ולענות על כל נושא בנפרד. לעניין עוסק פטור/מורשה - הנושא הוא בינך ובין שילטונות המס (מע"מ ליתר דיוק) ואינו צריך להשפיע על המחיר הסופי לתלמיד שכן המחיר לצרכן הוא "כולל מע"מ". לענין העסקת מורים נוספים גם כאן המחיר לתלמיד לא צריך לעלות שכן אם אתה מעסיק מורים נוספים הרי לא תשלם להם את מלוא הסכום שאתה גובה מהתלמיד שכן הם מועסקים על ידך ואין להם הוצאות פרסום והתעסקות עם גביית התשלומים וכו'.... אם אתה עומד להגדיל את העסק ולהעסיק מורים עליך גם לקחת בחשבון כי בין היתר תשקיע חלק ניכר מזמנך ב"ניהול" אותם מורים וזה כבר נושא בפני עצמו.... לענין הגדלת מעגל התלמידים מול היכולת ללמד את כולם כאן בדיוק פועלים "כוחות השוק" משעורי הכלכלה כלומר: תוכל להעלות את מחיר עד לנקודת האיזון בין מספר התלמידים שיהיו מוכנים לשלם את המחיר והזמן שתוכל להקדיש להם (ללא העסקת מורה נוסף). עד כאן על "קצה המזלג" אשמח אם קוראים נוספים יגיבו מנקודות ראות נוספות

ita101

New member
תודה על התשובה ולהלן תגובה:

לעניין המחיר - כמובן שקביעתו נעשית על ידי ואם אינני רוצה להשתכר פחות עלי לעלות את המחירים. הבעיה איננה במחיר אלא בהתמודדות (ואפילו ההסברתית) שלי מול ההורים. בנוסף, איך ההורים יתפסו את צעד עליית המחירים והאם הם ישתכנעו בסיבתיות שלה (תשלום המע"מ). האם זה יהיה אכפת להם שכן יהיה אפשר לחפש תחליפים אחרים שאינם גובים מע"מ או שהינם זולים יותר. כמו כן, יכול להיות שחלקם לא יוכלו להסתדר עם תשלומים כאלו מבחינה כלכלית. אינני מעוניין לאבד אף אחד מהתלמידים הותיקים. אני חושב שחלק מבניית המוניטין שלי זה שמירה על תלמידים קיימים ומרוצים. אני חושב שהצלחתי בעזרת התשובות שקיבלתי למקד את השאלות שלי יותר. עליית מחירים תעשה כנראה בעתיד. והשאלה שלי כרגע היא: איך לרכך את ה"מכה" שההורים יקבלו? איך להסביר להם את סיבת עליית המחירים? איך לדאוג שהתלמידים ישארו אצלי? האם לעלות מחירים מיד כולל לתלמידים הותיקים? האם לחכות עם עליית המחירים לתלמידים הותיקים? ואז: האם להודיע להורים מראש שבעתיד תהיה עליית מחירים? או שלא להודיע להם ולתת להם להיות מיודעים בצורה שונה? תודה

דוד מל

New member
ריכוך "המכה"

אפשר בשתי דרכים א. להפחית גם את המחיר ב- 5% ואת הזמן ב- 25% . כאשר אתה מודיע חודש או יותר מראש. לתת אופציה של שיעור כפול למתקשים. להזביר את השינוי בחוסר יעילות של שעה עקב הפחתת ריכוז לקראת סוף השיעור. ב. להעלות את המחיר ב- 25% ולעלות את הזמן ב- 10% . וחפש תירוץ טוב לכך (לי אין). בקשר למורים קבלני משנה, תגיע איתם להסדר שהם גם יהיו עוסקים פטורים הם יוציאו חשבוניות ויתנו לך עמלה או כל שיעור 6,7,8 יעשו שיעור חינם כנגד חשבונית שלך. שיהיה בהצלחה

ita101

New member
רעיונות מעניינים

אני דוקא חשבתי להעלות את המחיר מ-60 ל-80 (עלייה של 33 אחוז) ללא שינוי זמן השיעור שכיום הינו 60 דקות. חלופה נוספת השומרת את אותו יחס של תשלום לדקה היא 60 ש"ח עבור 45 דקות. עליית היחס בשליש הוא מצד אחד מהותי מבחינת ההורים ומצד שני מקובל בענף הזה יחס גבוה יותר ממה שאני לוקח אם אני מדבר לפי הממוצע בענף. באזור שלי קיימים כאלו שלוקחים יחס גבוה יותר מהיחס שאני מתכוון לכונן. מצד שני קיימים גם תחליפים "פחות מקצועיים" (סטודנטים/ תלמידים לרוב) שמציעים אפילו יחס נמוך יותר מהיחס שאני לוקח היום. המטרה היא לא להפסיד את התלמידים הקיימים, להציע יחס שעדיין ישמור על אטרקטיביות מול התחליפים ובכלל... לגבי העסקת מורים - פתיחת תיק עוסק עצמאי לכל מורה זה סיכון כי אותו אחד יהיה יותר עצמאי ופחות קשור אלי, התלמיד ייקשר אליו יותר והוא יוכל לקחת לי את התלמיד... למרות שאינני בקיא לגבי העסקה חשבתי דוקא להעסיק ממש מורים ולשלם להם משכורות. האם אתם יודעים עם מי אני יכול להתייעץ לגבי העסקה של שכירים או בכלל???

3נזר

New member
ההתלבטות שאתה מעלה היא מורכבת

מפני שהיא מערבת נושאים "קשים" - כלכליים עם נושאים רגשיים. לגבי הנושא הכלכלי ברור שהשיקול הכלכלי הוא לגלגל על הלקוח הוצאות שיש לך. הלקוח מצידו יתנגד להרעת התנאים ואז הבחירה בידיך וכאן היא רגשית- להמשיך ללחוץ, לעמוד על שלך או לוותר. בכל מקרה אני ממליצה לך לקבוע מדיניות אחידה לגבי כל הלקוחות שיש לך. לא ליצור מצב בו כל אחד משלם לך סכום אחר. לקוחות עלולים לגלות שהמחיר לא אחיד וזה ישדר חוסר אמינות. האפשרויות העומדות בפניך לגבי לקוחות קיימים: להשאיר את המחיר נוכחי עד סוף שנת הלימודים או עד מועד הגיוני אחר. להעלות את המחיר באופן גורף. אם תעשה זאת אתה לא יכול להבטיח שכל הלקוחות יישארו אצלך, אבל אם החלטת על העלאת המחירים וזה חשוב לך, אתה צריך להיות מוכן לשלם את המחיר. לסיכום, המדיניות שתקבע לעצמך חייבת להיות אחידה אבל היחס צריך להיות אישי. לספר להם למה אתה מעלה את המחיר? אם הם ישאלו. בסה"כ אלה מחד לקוחות ומאידך אנשים שאתה מגיע אליהם הבייתה באופן קבוע ובכך מגיע להם יחס אישי...

למעלה