שלום אנשים..

Anne Riddle

New member
שלום אנשים..

היי! אני לא יודעת אם זה המקום, אבל בתור אחת שרוצה להתחיל ללמוד באוקטובר הבא (בתקווה שעד אז אשכרה מישהו יתחיל ללמוד והשביתה תיגמר...) אני חושבת ללמוד פסיכולוגיה בבר אילן ורציתי לשאול כמה שאלות... דבר ראשון - אני רוצה פסיכו' כמקצוע ראשי, לפי מה אני בוחרת את המשני? יש דברים שאפשר/אי אפשר? שנית - אני אשמח למחשבות המלצות וכל דבר כזה... פשוט האתר של בר אילן ממש לא ברור... בכלל כל עניין האוניברסיטה הזה ממש מלחיץ! תודה :)

opelpopel

New member
עצות

אן (אני מקווה שאייתתי נכון את שמך), דבר ראשון תעשי לעצמך טובה ואל תילחצי למה את אמורה ליהנות מהלימודים באונ' כעיקרון אני לא מכיר איזושהי מניעה לבחור כל מקצוע משני שאת רוצה - גיאוגרפיה, סוציולוגיה, חינוך, מתמטיקה, סטטיסטיקה, מדעי-המחשב וכל דבר אחר (קיצר לכי על מה שאת אוהבת/טובה בו כי אם את בקטע של להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה זה ממש לא משנה מה תבחרי כמשני, בסופו של דבר לקראת התואר השני מסתכלים על הממוצע שלך בפסיכולוגיה בלבד אם כי אני חייב להודות שאני מאמין שהצטיינות גם במקצוע המשני עשויה להוסיף לך נקודות זכות) אם למשל את שוקלת סטטיסטיקה כמשני אז את יכולה להיכנס לאתר של המחלקה למתמטיקה בפקולטה למדעים מדויקים ולראות מה מציעים שם במסלול המשני המדובר באתר של המחלקה לפסיכולוגיה תוכלי למצוא את תוכנית הלימודים בפסיכולוגיה לשנת תשס"ח ולדעת בדיוק מה את אמורה ללמוד בכל שנה בתואר וכמובן אל תשכחי שאת צריכה לקחת משהו כמו 7 קורסים ביהדות ועוד איזה שני קורסי בחירה כלליים, כך שאת יכולה לבנות לעצמך תואר ראשון מאוד מגוון ומעניין (וגם גמיש - לפני תחילת השנה את מתבקשת להרכיב לעצמך את המערכת בשיטת "כל הקודם זוכה") ההמלצה הכי מעשית שאני יכול לתת לך זה להגיע לבר אילן לבניין של פסיכולוגיה, לנסות לתפוס סטודנטים ופשוט להעיק עליהם בשאלות (זה מה שאני עשיתי כששקלתי ללמוד פסיכולוגיה ותאמיני לי שאין לך ממה להתבייש, אני לא חושב שיש מישהו שלא ישמח לעזור לך) תזכרי שהדרך ארוכה מאוד עד שאת מקבלת רישיון של משרד הבריאות להיות פסיכולוגית, משהו כמו 10 שנים (בהנחה שלשם את חותרת, ואם לא אז אולי ואני מדגיש אולי לא שווה לך ללמוד פסיכולוגיה)

אני לא בטוח

אני לא בטוח שאתה צודק אורן ידידי- אי אפשר ללמוד כל משני עם פסיכולוגיה אני זוכר למשל שחשבתי ללמוד חינוך וזה לא התאפשר למרות שלי זה נראה חיבור מאוד הגיוני... מעבר לזה, נראה לי שהכי נכון לפנות למשרד לקבלת תלמידים- שמה הם יודעים להגיד מה הולך עם מה. בהצלחה!

opelpopel

New member
כותרת זה מציק!

עומר אתה בטוח? אני יודע שבאונ' ת"א אפשר לקחת חינוך משני אולי פשוט אותך ספציפית לא רצו לקבל?

ברוכה הבאה!

בס"ד נשמה, את בהחלט מוזמנת לשאול אותנו כל דבר בין אם זה כאן ובין אם זה פנים אל פנים באוניברסיטה... תכל'ס עושה רושם שרוב החבר'ה (שנה א', כן?) נהנים מבחירתם עד כה בפסיכולוגיה בין אם כראשי ובין אם כמשני (אני בחרתי ראשי)... המשניים אכן מגוונים: קרימנולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, מדעי המחשב, מתמטיקה, מוזיקה (פסיכולוגיה משני) ועוד רבים וטובים... רק שתדעי שניתן לעסוק בפסיכולוגיה רק מתואר שני וצפונה... כמובן שאין לי עוד כ"כ ידע לגבי ההמשך, אבל ידוע שהדרך קשה ומפותלת וכרוכה בקריאות רבות (גם באנגלית), ובניתוחים סטטסיטיים וכל מיני... לכן אולי עדיף לבחור משני שלימים יהיה גיבוי ויהפוך לראשי (מי יתן ותצליחי בפסיכולוגיה, ולא תצטרכי לפנות לתארים אחרים, אבל את יודעת, אין לדעת), או את פסיכולוגיה כמשני... התשובות הן סוביייקטיביות ומספרן פחות או יותר כמספר הסטודנטים בכל השנים... אך בסופו של דבר, כדברי דוד המלך עליו השלום: "רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום"... שיהיה לך בהצלחה ושהשם יהיה בעזרך!

מי רה לה

New member
איזה מגניבים אתם :)

למרות המספר הזניח מאוד ביחס למס' הסטודנטים שעושים את זה - ציינתם את מדעי המחשב... או שאולי יש יותר מ2 (לא משנה שבראשי..), שלא ידעתי עליהם עם היום?! חיממתם לי את הלב :)

יפעת53

New member
היי, אין צורך להילחץ

אמנם ידוע שפסיכולוגיה זה מקצוע לא פשוט, אבל נראה לי שהדרך הכי נכונה היא להשתדל כמה שאפשר וזהו. אחרי זה פשוט צריך לנסות להנות מהתוצאות ולדעת שעשית את המקסימום. וכשיגיע הזמן להתמודד עם התוצאות (לקראת התואר השני...) אז נבחר את ההמשך הנכון. בקיצר- אם זה מה שמעניין אותך, לכי על זה, תוציאי מעצמך את הטוב ביותר ורק אח"כ תחשבי מה לעשות עם זה הלאה... כי א"א לדעת לאן הקב"ה והחיים יובילו אותך. ככה אני עשיתי ובינתיים אני ממש לא מתחרטת!! באמת המחלקה שלנו היא אחלה מקום להיות בו עם אחלה חבר'ה ולימודים ממש מעניינים... ולגבי בחירת משני- לעניות דעתי עדיף לבחור משהו שלא ידרוש ממך יותר מדי כדי שאת עיקר הזמן תקדישי לפסיכולוגיה. אני מאלה שלא הלכו על המשניים הקונבנציונליים (סוציולוגיה או קרימינולוגיה...)- אני לומדת ספרות עמ"י כמשני ובינתיים זה מסתדר יופי... אז שתהיה לך הצלחה בבחירה והכי חשוב לשמוח וללכת על מה שמחליטים בכל הכוח! :)

סוציולוגיה

הייתי במשני ממליץ לקחת סוציולוגיה כי זה מקצוע שמשלים את הפסיכולוגיה והוא די מעניין, למרות שעד עתה, בגלל השביתה ה****** התנסתי בתחום בתרגילים ולא בהרצאות.

למעלה