שלום אפרת !

קרמית

New member
שלום אפרת !

שלום לך אפי מה נשמע? קראתי בפורומך ואני רואה שתשובותייך מעניינות ומבוססות ולכן אני אשמח אם תעזרי לי בבעיה! אני חברה טובה של ידיד שלי מזה חמש שנים אנו מדברים של ה-כ-ל ונהנים להפגש יחד ולעשות יחד דברים. אני אספר לך את התחום הרומנטי שלי. אני כעת בקשר די רציני עם חבר שלי (אנחנו חברים כבר חצי שנה)אני מאוד אוהבת את חבר שלי ואנחנו אפילו חושבים על כיוון מעבר לדירה משותפת, אבל הדבר היחיד שמעיק על ליבי הוא שידידי הטוב אומר לי שחבר שלי לא מתאים לי שהוא רע לב ורק מנצל אותי. מאוד קשה לי שאני לא מקבלת את אישורו של ידידי... אני יודעת שזה נשמע מגוחך, אני אדם מבוגר שמצפה לאישוא של מישהו, אבל בכל זאת המעבר לא נעשה בלב שלם ללא אישורו של אותו ידיד. מה עליי לעשות?

שני אפשרויות.

או שאותו ידיד טוב שלך צודק. או שהוא מקנא בחברך... אני מציעה לך להביט בחברך למשל יומיים בצורה אובייקטיבית וביקורתית. תתנהגי איתו כתמיד, אך שמרי על מחשבותייך, אל תתני לו להוליך אותך שולל ותחשבי טוב טוב ותביטי מהצד, האם הוא עושה זאת או זאת או זאת וזאת לטובתך או לטובתו? אם הוא עושה לטובתך אז אהבתו אמיתית. אם הוא ע ושה לטובתו הוא אגואיסט. תבחני את עצמכם במיטה, מי חשוב לו יותר? למה הוא יותר דואג? שאת תיהני או שהוא? (זה אמור להיות שאת דואגת לו והוא דואג לך. לעיתים מאוד רחוקות כל אחד דואג לעצמו.) מקווה שעזרתי לך ואנא חזרי וספרי מה הסקת?

ואולי אוסיף עוד דבר

מי מבין השניים הוא זה שיבוא לעזרתך בעת שתהיי במצוקה אמיתית? על מי משניהם את יותר סומכת? במי את יותר בוטחת? ישנם חברי נפש שהם אנשים יפים ונדירים, שמוכנים אפילו לסכן את החברות בת עשרות השנים על מנת לנסות להציל את החבר מטעות איומה. ישנם גם חברים טובים שישתקו, ויתנו לחבריהם לעשות את הטעות, וגם זה לגיטימי. איכשהוא נשמע לי שהחבר הזה אכן דואג לך, והשאלה שנשאלת היא - האם יש לו סיבה לכך? מה גורם לו לחשוב שאת מנוצלת? מסכימה אנוכי לחלוטין עם סתם אחת ביקום, עלייך לבחון (לא מלשון מבחן אלא מלשון להבחין) את בן זוגך, וכמו כן, אנא בדקי גם את עצמך, ובלי הנחות: מדוע החלטת לעבור לגור איתו? האם יש אלמנטים מסוימים של ניצול או רוע ביחסיכם, כפי שטוען החבר הטוב. ולגבי המעבר: אם את לא שלמה מסיבה זו או אחרת (אפילו אישור החבר הוא סיבה הגיונית, לטעמי). מה הבעיה לחכות עוד חודש-חודשיים? גם ככה היום לשכור דירה זה בערך כמו לקנות שברולט מודל 2003 אוטומטית. אולי הפתרון הוא לחכות עד שהדולר יירד? או לכך שהמיתון יסתיים? או לשלום עם סוריה?

קרמית

New member
תודה רבה לכן

אחת ביקום ואפי יקרה. אני אשתמש בעצותיכן החכמות... אעשה המבחן ואגיד לכם מה קרה כעבור שבוע ...

למעלה