שלום, אפשר לשאול שאלה -

שלום, אפשר לשאול שאלה -

אני אנסה לתאר. אני מאוד מוטרדת מאיזה שהיא התנהגות שלי שמלווה אותי ורק פוגעת בי אני לא יודעת אם להגדיר אותה כלחץ, חרדה מתח או התנהגות כפייתית לקראת כל מה שהוא חדש, למשל לימודים במקרה הזה, חוסר וודאות גורמים לי להתקשר הרבה ולהלחיץ את עצמי, ואני גם חוטפת הערות ויש מצבים שאני רוצה להיות בסדר במקום עבודה ולעדכן דברים ואז יוצא שאני מתקשרת הרבה, כלומר אני מקבלת הערות על כך שאני מתקשרת הרבה, ואני לא יודעת לעשות לעצמי את הגבולות שאני צריכה ואז כמובן מרגישים רע, כי לצד השני כבר או שנמאס או שזה הופך למעין הטרדה ואני גם מטרידה את עצמי. אפשר להתגבר על התנהגות כזו זה מציק ולי ולא מקדם אותי בחיים. תודה. אני לא יודעת איך בדיוק להגדיר אותה. זה בעיקר במצבים חדשים ומרגשים אחר כך כשאני מתאקלמת זה כבר עובר.

את מתארת

התנהגות שבבסיסה כל הדברים שמנית: חרדה מתח לחץ וכפייתיות. כל אלה קשורים קשר רב. מתח ולחץ עשויים להיות בבסיס והמקור להתנהגות כפייתית. מאחר והתנהגותך מאפיינת תחילת דרך או מצבים חדשים אליהם את עדיין מנסה להסתגל עלייך לטעמי לחפש עזרה בסביבתך, כזו שתתווך לך את ה"חיים החדשים", תלמדך מעט כללים סביבתיים ואליה תוכלי לפנות על מנת להתייעץ טרם את "משגעת פילים". עזרה כזו ניתן למצוא בכל מסגרת חדשה בה מתחילים לעבוד ואין זה בושה לבקשה ממשהו שנראה לך מתאים. פני למשהי או משהו כזה, שתפי אותם בכך שאת מעט לחוצה וזקוקה לעזרה עד להסתגלות ואת העזרה יוכלו לתת בכך שתוכלי להתייעץ איתם או ישיאו לך עצות חכמות ומנוסות. אל תהססי לבקש עזרה. בנוסף, גם אם את חשה כי את מטרידה שלא לצורך, נסי במקרים אלה להסביר התנהגותך. אל תתביישי לספר לאדם אותו את חשה כי את מטרידה כי "את מעט לחוצה בגלל ההתחלה ורצונך להוכיח את עצמך". בהיותנו אנושיים, אנו מבינים היטב מצבים שכאלה ויכולים להיות סלחניים במידה ואנו מקבלים הסבר הולם להתנהגותו של אחר ולהבין התנהגותו מעט יותר מ: סתם אדם טורדני. בהצלחה רבה לך, טל

תודה, אצלי במקרה זה זה קורס מסויים

וזה לא בסביבה שלי, זה בעיר אחרת תודה על התשובה המפורטת.

למעלה