שלום! אשמח לדעתכם בעניין..

שלום! אשמח לדעתכם בעניין..../images/Emo13.gif

יש לי אח מהמם בן 18 עם פיגור עמוק. הוא נמצא בהוסטל זו השנה השלישית רחוק מהבית. יש לי שני אחיינים הגדולה בת 6 והקטן בן 3. הגדולה מאוד אוהבת את הדוד שלה ואת ההוסטל (בגלל כל האטרקציות) היא הולכת לשם מידי פעם. אבל.. הקטן לא מכיר את הדוד בכלל. הוא לא מכיר אנשים "מהסוג".. הוא הלך פעם אחת בלי הכנה ומאוד מאוד נבהל לא הסכים להתקרב לאחי (יש לציין שהוא ראה את כל הקבוצה של אחי.. וזה כמובן לא פשוט למראה גם לאנשים מבוגרים). אני רוצה שהוא יכיר את הדוד.. ושידע בכלל שיש לו דוד. אני מתלבטת אם לקחת אותו לשם או לחכות שיהיה יותר גדול. מצד אחד המראה באמת לא פשוט. סטודנטים שלומדים איתי (חנ"מ) בכו כשראו את התלמידים עם הפיגור וטענו שמעולם לא נחשפו לפיגור קשה. גם לי לא היה פשוט בפעם הראשונה שלי בהוסטל. מצד שני אני מאמינה שצריך לחשוף ילדים לאנשים "חריגים". מה דעתכם?

smo

New member
סתם אושר שלום

לקחת ילד קטן ללא הכנה זו טעות, ובוודאי שמשאירה חרדות ומשקעים. בטח לא ילד בן שלוש. יש לעשות הכנה לפני כן, לשבת ולדבר איתו, ולעשות זאת בהדרגה. ובשום מקרה לא "לזרוק כך למים עמוקים" חוסר הכנה ויצירת בהלה מיותרת, רק גורמת אנטי גדול יותר. אפשר להראות לו תמונות שלו ולספר לו עליו. ולבנות אמון כלשהו דרך הסיפורים. ודאי שהחשיפה היא חשובה, אך יש לעשות זאת בחכמה בהצלחה

למעלה