שלום ויום טוב לכולם

לב לבן

New member
שלום ויום טוב לכולם

אני בת 21 אני רוצה ללמוד פסיכולוגיה לא בטוחה אם זה מה שאני רוצה לעסוק בו (85%:) אבל ב100% רוצה ללמוד את זה!! בכל מקרה ציון הפסיכומטרי שלי שעשיתי עוד בזמן הצבא מאד נמוך ולא יעזור לי בכלום, ממוצע הבגרויות טוב מאד אני חוששת מהפסיכומטרי כי אני לא מרגישה שאצליח להוציא 660 כדרישות הקבלה ואין לי כוח לעבור את הסיוט הזה ואני מאד רוצה ללמוד בכל זאת יש למישהו פתרון, עצה או דרכים עקיפות להציע לי? ומה קורה עם זה במכללות? צריכים פסיכומטרי? בבקשה נסו להנחות אותי מודה מאד מראש

זריקת הרגעה

קודם כל,למה את חוששת שלא תצליחי להוציא ציון מתאים בפסיכומטרי? אם את מראש מוותרת על פסיכומטרי שני,את מוזמנת להירשם לאונ' הפתוחה. ישנו תואר חד חוגי בפסיכולוגיה,וישנם תארים משולבים,למשל פסיכולוגיה וניהול,פסיכולוגיה וסוציולוגיה וכד'. לע"ד מאחר וזו אוניבריסטה ככל האונ',זה עדיף ממכללה

לב לבן

New member
בדיוק מה שחסר לי "זריקת הרגעה"

* חושבת שאני לא צליח בגלל שאני ממש גרועה במתמטיקה וזה חלק מאד נכבד מהמבחן וכבר הוכחתי את הקושי שלי להצליח בכך. דבר שני זהו מבחן שדורש השקעה מטורפת ועל שום מה?! לא מעריכה את דרך הערכה הזו כלל. *אוניברסיטה פתוחה- הבנתי שהלימודים שם יותר קשים הלמידה היא בעיקר עצמית כך שמלבד החוויה הלימודית באוניברסיטה שנראה לי שמתפספסת גם העזרה בהצגת והעברת החומר ע"י מרצים לא קיים וגם העניין הוא שדרוש שם משמעת עצמית מאד נוקשה זה בנוסף ללחץ, כובד ומסת הלימודים גם ככה. למרות שלא תביני לא נכון אני שוקלת את האפשרות הזו בהחלט (אגב איך התפיסה לגבי תארים מהאוניברסיטה הפתוחה מבחינת עבודה?) תודה על הזריקה-תגובה:))

יש לך טעות קטנה

לגבי הפסיכומטרי. נכון שעשית זאת בעבר אבל זה לא אומר שכבר הוכחת את הקושי שלך. להרבה אנשים מתפספס בפעם הראשונה מסיבות שונות,ולכן עושים פעם שניה. בנוסף,לחלק של האנגלית יש יותר משמעות מבחינת הקושי. ואני חושבת שרובם אם לא כולם יסכימו על זה.המתמטיקה היא רק טכניקה,האנגלית דורשת יותר ידע של אוצר מילים וכד'. לגבי האו"פ - יש לך מפגשים שבועיים עם מנחה,כך שהעברת החומר כן מתבצעת רק בכמות פחותה מזו שבאונ' רגילה.

לב לבן

New member
מתפספס ב..

50 נקודות נניח אפילו ב100 נקודות... זה עדיין לא שם אותי בציון 660 כדי להתקבל והאמת בחלק של האנגלית אני הכי טובה אבל במתמטיקה, אפילו בטכניקה ורמה פשוטה אני גרועה וגם בלךנסות להסתדר עם זה אני גרועה כי אני פשוט לא אוהבת!!! ולגבי האו"פ כמות כזו של חומר מפגשיים שבועיים בוא נגיד שזה לא מספיק אפקטיבי את מסכימה?! ובטח שאי אפשר להשוות להרצאות דחוסות ותכופות כמו במקומות אחרים. מה לעשות לכל דבר את היתרונות והחסרונות שלו אבל זו בעיה.

EdisonGirl

New member
יש דרך נוספת...

מכללת רמת-גן. התואר שאת מקבלת הוא של האוניברסיטה הפתוחה. בנוסף, קראי כאן. מה שכן, אני לא בטוחה שיש שם תואר חד חוגי בפסיכולוגיה. אולי רק במדעי החברה עם התמקדות בפסיכולוגיה.. בדקי את זה. דבר שני, אני לומדת באו"פ וחומר הלימוד מתוכנן בצורה כזו שיהיה נוח לטרוף אותו..
יחד עם ספר הלימוד את מקבלת מדריך למידה. כמעט לכל קורס יש אתר עם פורום ועזרים שונים שמקלים על הלמידה ועוזרים גם במידה ואת רוצה ליצור קשר עם תלמידים אחרים בקורס (מרחבי הארץ והעולם). וכמובן- יש לך את חוברת הקורס, שבה מטלות מנחה שאת צריכה להגיש מידי פעם, מה שמשאיר אותך בעניינים כל הזמן. הדבר היחיד שאת באמת צריכה לרכוש (או לפחות זה במקרה שלי)- משמעת עצמית וניהול זמן נכון. אני לא אומרת שזה קל, כן? אבל האוניברסיטה יודעת שזה לא קל והאירגון שיש שם ראוי לשבח ממש

לב לבן

New member
אני שמחה שנכנסתי לפורום

עזרת לי מאד גם לגבי האוניברסיטה הפתוחה נשמע מעודד אני חשה פחות מיואשת אני מודה לך מאד

למעלה