שלום ושאלות...

שלום ושאלות...

ראשית, שלום לכולם, פורום נפלא ומלמד. וכמה שאלות אם אוכל: 1. האם תוכלו לעלות יצירות פשוטות לקטנטנים, כאלו שאוכל לעשות עם ציוד פשוט ועם הילדים בגן, שיכולים מעט? 2. מישהו יכול להסביר לי בבקשה מהו בצק סוכר, ואיך בדיוק עושים אותו? בקיצור: את כל הסודות על בצק סוכר... המון תודה ושבת שלום.

lorli

New member
פעילויות לגן יש המון רעיונות

אז כדאי שתפרטי מה החומרים המדוייקים שיש בגן ונוכל לעזור יותר(בריסטול, פלסטלינה, מקלות ארטיק?) בקשר לבצק סוכר. בצק סוכר מורכב בעיקרו מאבקת סוכר עם חמאה וגלטין ועוד משהו (לא זוכרת כרגע) יותר זול (בדוק) ויותר קל לקנות בחנות. בערך 25 ש"ח לקילו אבל אם קונים כמות של 4 קילו המחיר נע בין 60 ל70 ש"ח. בצק סוכר נועד יותר לקישוט ולפיסול אבל ניתן לאכול אותו. אפשר לצבוע בצק סוכר עם צבעי מאכל, ניתן לצייר עליו עם טושים צבעוניים.

תודה ../images/Emo140.gif

לגבי בצק סוכר - ראיתי שכבר רשמו לך הסבר. פרטים נוספים תוכלי למצוא בפורום אומנות בעוגות למתקדמים ומתחילים. שם תוכלי למצוא, בסרגל המידע למעלה, מאמרים העוסקים בנושא. מניסיון שלי - עדיף לרכוש את בצק הסוכר ולא להכינו לבד. זה המון התעסקות ולא תמיד התוצאה דומה למוצר הקנוי. בצק הסוכר מגיע לבן. באמצעות צבעי מאכל (עדיף בג'ל) ניתן לצבוע אותו בצבעים שונים. הוא רך ונעים למגע וטעים למאכל. רעיונות ליצירות - אני אחפש אם יש לי דוגמאות, אך בנתיים.. עבודה עם אבקות צבעוניות/פרורים נוצצים - מכינים שבלונה מראש ואותה מצמידים באמצעות מסקינטייפ לדף העבודה, או שתוחמים שטח באמצעות טוש. מורחים את השטח הגלוי בדבק (אם השתמשנו בשבלונה כעת מרימים אותה). הילדים מפזרים את האבקות מעל המשטח הדביק. ילדים שמסוגלים יפזרו מעט באמצעות היד. ילדים שאינם מסוגלים - ניתן לשפוך מכלי על המשטח, להדק ואת השאריות להחזיר לכלי ע"י ניעור. את אותו רעיון ניתן להכין גם עם קרעי נייר וניירות מכווצים. אם שטח העבודה ידוע מראש (גזור לצורה כלשהי) ניתן להדביק ניירות חתוכים תוך יצירת פסיפס (אפשר גם לאפשר להם להדביק על נייר גדול ואח"כ לגזור ממנו את הצורה). ניתן לעבוד עם ספוגים למילוי משטחים. קיימים גם ספוגים עם צורות שונות. אפשר לצייר באמצעות חוטים - מאפשרים להם לצייר עם החוטים על משטח ולאחר מכן מורחים אותו בדבק ומאפשרים להם להדביק. אפשרות נוספת היא להשתמש בנייר שיוף גס - החוטים נצמדים אליו ללא צורך בדבק.

עוד קצת

* ניתן להדפיס עם חומרים שונים ובעלי טקסטורה שונה - כפתורים, קרטון גלי, סול, ספוגים, חבלים, עלים. את הטקסטורות מצמידים ללוח קאפה או סול והילדים טובלים את החותמת בתוך צבע גואש ומדפיסים על הדף. * ציור עם גיר יבש על נייר רטוב או לחילופין - גיר טבול במי סוכר על נייר יבש. * שפשופי צבע - מניחים חפצים בעלי מרקם שונה מתחת לדף, מדביקים מסקינטייפ כדי לקבע את הדף ומשפשפים בעדינות באמצעות צבע על הנייר. מופיע הדפס של החפץ המכוסה. * צביעה נוזלית - מניחים נייר בתוך תבנית אפיה ומצמידים את הפינות שלו בנייר דבק. מניחים מעט צבע במרכז הדף או באחת הפינות. מרימית את התבנית לצורה אנכית והצבעים נוזלים על הדף. אפשרות נוספת - להניח כדור בתוך התבנית ולהזיז אותו מצד לצד. תזוזת הכדור תמרח את הצבע וכך נוצר ציור.

תודה רבה

לכולן על הרעיונות וההסברים, באמת תודה. אם אפשר עוד שתי שאלות: 1. איפה אוכל לקנות בצק סוכר מוכן? (וסליחה על הבורות בנושא) 2. יש לכן רעיונות לנושא החורף הנלמד כרגע בגן, בגדי חורף בעיקר? ושוב תודה.

SשקדS

New member
כפפות מקושטות!

תבקשי מהילדים להביא גרביים שהם לא צריכים, אחר כך בגן גוזרים את החלק הסגור של הגרב. הילדים מקשטים את הגרב בטושים רגילים/לורדים או בטוליפ. אפשר להוסיף פונפונים או עיינים ולעשות פרצוף. אחר כך שמים על היד והנה לך כפפה מקושטת! נ.ב. זה כפפה בלי אצבעות ורצוי שהגרב תיהיה לבנה.

בצק סוכר רוכשים בחנויות המתמחות

בבישול ואפיה. מהיכן את בארץ? אוכל להפנות אותך למקום באזור מגורייך. לגבי נושא החורף - לספר את "המטריה הגדולה של אבא"/לוין קיפניס ולהכין דמויות נצמדות ללוח סקוצ' לפי הספר. אפשר להכין הצגה כשהילדים יהיו המשתתפים. לגזור עננים מבריסטולים צבעוניים ולאפשר לילדים להדביק עליהם צמר-גפן לבן או אקרילן (ממילוי הכריות)/לצבוע באמצעות ספוג וצבע גואש אפור לגזור מטריות מבריסטולים - אפשר להדביק עליהם קרעי ניירות צבעוניים/לצבוע בצבעי ידיים/למרוח פלסטלינה וכו'. להכין שבשבות. ובגדי חורף.. מכירה את המשחק מה במשבצת? אפשר להכין קלפים לפי המשחק הזה - מגפיים, סוודר, כובע צמר, כפפות.. אני אחשוב על עוד וארשום

SשקדS

New member
פעילויות לגן!

מר גמיש: לוקחים בלון ממלים אותו בקמח (בעזרת כפיות) קושרים את הבלון ומציירים פרצוף. מוביל צורות: נותנים לילדים לצבוע צורות גזורות (פרחים/לבבות/עיגולים/משולשים....) מדביקים כל צורה לחוט דייג (אפשר 2 צורות על חוט) קושרים כל חוט לשיפוד. רצוי להוסיף גם לשיפוד חוט לולאה כזה לטליה. נ.ב. רצוי לגזור את חוט השיפוד.

ronnipi

New member
מותר להשחיל רעיון מפורום 505?

היה שרשור השבוע על כריות חימום (אלה ששמים במיקרו). נראה לי שזו עבודה מתאימה מאוד להכנה עם ילדים מכל הגילאים !! צירפתי קישור - יש שם טיפים, חומרים ונדמה לי שגם קישור למאמר בפורום ההוא.

למעלה