שלום זה דחוף. טלויזיה חדשה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לפי קרמר (חשמל ותאורה) מגן ברקים הכי טוב שיש לא יגן מפני נזק. זה נכון?
לשום מגן ברקים אין יכולת להתמודד עם ברק שפוגע ישירות בקו החשמל. האנרגיה של הברק תפורר את המגן והברק יעבור אותו כאילו לא היה. המכשיר יכול הלהגן מפני עלייה רגעית במתח החשמל (וגם זה משהו), ובואי ונשאל בכנות: לאיזו הגנה בדיוק את מצפה ממכשיר שעלותו סביב 40 ש"ח?

עפ קרמר שום מגן ברקים לא יגן על כלום. עובדה דבמקרר ובמחשב יש מגן ברקים ולא קרה כלום

לא הבנתי. מה עלה לי 40 ש. איפה ראית את זה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
עפ קרמר שום מגן ברקים לא יגן על כלום. עובדה דבמקרר ובמחשב יש מגן ברקים ולא קרה כלום

לא הבנתי. מה עלה לי 40 ש. איפה ראית את זה
מגן ברקים עולה בין 40 ל-100 ש"ח. תלוי מאיזו פירמה, היכן קנית ובאיזה מבצע זה היה. נכון שלא כתבת כמה עלו לך מגיני הברקים, אבל זה בערך המחיר.
ונכון: קרמר צודק: מגן הברקים אינו בנוי להגן מפני פגיעה ישירה של ברק. הוא מסייע רק כאשר קיימת סטייה רגעית במתח החשמל - סטייה עד סדר גודל שמעבר לו המגן לא יוכל לספק הגנה.

k-don

Well-known member
לשום מגן ברקים אין יכולת להתמודד עם ברק שפוגע ישירות בקו החשמל. האנרגיה של הברק תפורר את המגן והברק יעבור אותו כאילו לא היה. המכשיר יכול הלהגן מפני עלייה רגעית במתח החשמל (וגם זה משהו), ובואי ונשאל בכנות: לאיזו הגנה בדיוק את מצפה ממכשיר שעלותו סביב 40 ש"ח?
מה הכוונה ישירות?
אתה רוצה לומר שמגן ברקים אינו מגן נגד ברקים? (לא מדבר על ברק שפוגע בבית)
אז זו הטעיה ב"פרסום"

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה הכוונה ישירות?
אתה רוצה לומר שמגן ברקים אינו מגן נגד ברקים? (לא מדבר על ברק שפוגע בבית)
אז זו הטעיה ב"פרסום"
נו באמת... נניח שברק פוגע בקו החשמל שעובר מעמוד החשמל לביתך. קפיצת המתח בין המוליך שנפגע לבין האדמה (או האפס) הוא אדיר. האם אתה מצפה ממגן הברקים שיעמוד בכך?

k-don

Well-known member
נו באמת... נניח שברק פוגע בקו החשמל שעובר מעמוד החשמל לביתך. קפיצת המתח בין המוליך שנפגע לבין האדמה (או האפס) הוא אדיר. האם אתה מצפה ממגן הברקים שיעמוד בכך?
כן, עד עכשיו ציפיתי לזה. עכשיו? לא יודע

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
התמונה מאוד ברורה בטלויזיה 24 אינצ. ברורה מאוד
הכל נכון כל עוד לא עשית השוואה בין גודל לגודל ו/או בין איכות של מסך לאיכות של מסך אחר. לכל דבר מתרגלים, אבל בהבדל מרגישים מהר מאד, ככל שניתנת ההזדמנות להשוות. בעבר היה לי מסך מחשב של 19 אינטש, ורק לאחר שעליתי בגודל, הבנתי עד כמה ההבדל משמעותי. ואל תשכחי, שכשאת יושבת מול מסך המחשב, את נמצאת במרחק של פחות מ-1 מ' ממנו.

כשאת צופה בטלוויזיה, המרחק גדול בהרבה, ואגב: אולי תתקשי להאמין, אבל במקרים רבים, העיניים נמצאות במרחק גדול יותר מהמסך כאשר הוא ממוקם בחדר השינה, לעומת מרחק העיניים מהמסך בסלון. המשוואה הזו נכונה במרבית הבתים. עובדה.

ladybug4NLP

Active member
אם הטלויזיה שלך עובדת את יכולה לבדוק גם בלי ממיר, פשוט מחברים אותה לחשמל ורואים.
אם היא נשרפה לא תדלק בכלל או יהיו פסים וקפיצות.
גם לעיניים קטנות מגיע משהו טוב יותר ממסך 24". אני יושבת ליד שולחן מחשב במרחק של כלום ויש לי
מוניטור 27"
בגודלדלים הקטנים ובמיוחד בטלויזיות חדשות חיבור הרגליים זה כלום.
בשביל הממירטכנאי של הספק שאת מחוברת אליו

נ.ב. אם יש לך אפשרות להשאיל סטרימר מחבר או שכן לשעה, מחברים את הסטרימר לטלויזיה הישנה ואז גם ניתן לבדוק
אם היא עדיין עובדת.

k-don

Well-known member
אם הטלויזיה שלך עובדת את יכולה לבדוק גם בלי ממיר, פשוט מחברים אותה לחשמל ורואים.
אם היא נשרפה לא תדלק בכלל או יהיו פסים וקפיצות.
גם לעיניים קטנות מגיע משהו טוב יותר ממסך 24". אני יושבת ליד שולחן מחשב במרחק של כלום ויש לי
מוניטור 27"
בגודלדלים הקטנים ובמיוחד בטלויזיות חדשות חיבור הרגליים זה כלום.
בשביל הממירטכנאי של הספק שאת מחוברת אליו

נ.ב. אם יש לך אפשרות להשאיל סטרימר מחבר או שכן לשעה, מחברים את הסטרימר לטלויזיה הישנה ואז גם ניתן לבדוק
אם היא עדיין עובדת.
לטלויזיה מאוד ישנה אפילו אין כניסת HDMI ואז צריך מתאם לחיבור הסטרימר

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לטלויזיה מאוד ישנה אפילו אין כניסת HDMI ואז צריך מתאם לחיבור הסטרימר
לא ממש בטוח... הייתה לי טלוויזיה משנת 2008 והיה בה חיבור HDMI.
והגברת שכאן לא התלוננה על אי התאמה של חיבור. היא הלינה על ממיר תקול וכנראה על טלוויזיה שאיבדה את הכרתה בשל מכת ברק.

k-don

Well-known member
לא ממש בטוח... הייתה לי טלוויזיה משנת 2008 והיה בה חיבור HDMI.
והגברת שכאן לא התלוננה על אי התאמה של חיבור. היא הלינה על ממיר תקול וכנראה על טלוויזיה שאיבדה את הכרתה בשל מכת ברק.
אמת, אבל ממיר של הוט יכול להתחבר גם בחיבור 11 פינים (השחור) או RGB כלומר 3 חוטים

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אמת, אבל ממיר של הוט יכול להתחבר גם בחיבור 11 פינים (השחור) או RGB כלומר 3 חוטים
גם ליס יש ממירים עם חיבור SCART ו/או RCA. הכל בהתאם לדרישות המקלט. יש כמובן ממירים שבהם יש יציאת COMPONENT, שיכולה לשמש כתחליף לSCART מלא. כמובן שהאפשרות היותר טובה והנפוצה כיום היא HDMI ויש גם גירסה חדשה: HDMI 2.0 או אפילו HDMI 2.1.

k-don

Well-known member
גם ליס יש ממירים עם חיבור SCART ו/או RCA. הכל בהתאם לדרישות המקלט. יש כמובן ממירים שבהם יש יציאת COMPONENT, שיכולה לשמש כתחליף לSCART מלא. כמובן שהאפשרות היותר טובה והנפוצה כיום היא HDMI ויש גם גירסה חדשה: HDMI 2.0 או אפילו HDMI 2.1.
אני עניתי לליידי, שאם היא מציעה לחבר סטרימר, צריך לשים לב שסטרימר מתחבר רק ב HDMI לעומת הממירים של הוט שמתחברים גם בחיבורים אחרים.
אבל, קוראים לך משה, אז ...

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני עשיתי לליידי, שאם היא מציעה לחבר סטרימר, צריך לשים לב שסטרימר מתחבר רק ב HDMI לעומת הממירים של הוט שמתחברים גם בחיבורים אחרים.
אבל, קוראים לך משה, אז ...
א. אולי לא שמתי לב למילה "סטרימר".
ב. ככל שידוע לי, בכל הסטרימרים ה"נורמאליים" יש חיבור HDMI.
ג. האם ביררת, אם העוגיה הקטנה תרצה להשתמש בסטרימר [או לפחות בממיר עידן פלוס]?
ד. הייתי דווקא בוחן את הנקודה, האם בטלוויזיה '24 של MAG יש כניסות HDMI וזה לפני שמתקדמים הלאה.
ה. נכון. קוראים לי משה. אז.

k-don

Well-known member
א. אולי לא שמתי לב למילה "סטרימר".
ב. ככל שידוע לי, בכל הסטרימרים ה"נורמאליים" יש חיבור HDMI.
ג. האם ביררת, אם העוגיה הקטנה תרצה להשתמש בסטרימר [או לפחות בממיר עידן פלוס]?
ד. הייתי דווקא בוחן את הנקודה, האם בטלוויזיה '24 של MAG יש כניסות HDMI וזה לפני שמתקדמים הלאה.
ה. נכון. קוראים לי משה. אז.
תקרא שוב - בסה"כ אמרתי שייתכן שהטלויזיה הישנה שלה לא תעבוד עם סטרימר (כי אין לה HDMI).
בעבר הצעתי לעוגיה לעזוב את הוט (ולעבור לנקסט טיוי)

למעלה