שלום חברים.. יש לי שאלה שבטח תועיל

Calvin Booth

New member
שלום חברים.. יש לי שאלה שבטח תועיל

בעתיד לשאר המשתתפים.. איך עושים כביסה??

marysia

New member
סליחה אבל לא הבנתי את

השאלה? מה הכוונה במכונה? במכבסה? או לבד בשני הידיים? לזה הכוונה?

akapulko2020

New member
יש בדיוק 3 אפשרויות ,לא../images/Emo35.gif

מכבסים אצל ההורים/חברים שגרים קרוב ויש להם מכונה או במכבסה ציבורית ,אם יש כאלה באיזור או לחילופין-קונים איזו מכונה משומשת אך מתפקדת האם יש עוד אפשרויות שפספסתי

enwhysea

New member
ממש לא קשה

מכניסים למכונה, טבלית חומר + פקק מרכך ויש איזה מספר קבוע לכביסה רגילה (תלוי למכונה) וזהו... מייבשים או חבל...

Calvin Booth

New member
היי אנשים, למיטב הבנתי הצנועה

יש דברים שכדאי לעשות ולא לעשות, הפרדות לכביסה שחורה, לבנה, ציבעונית, חולצות של דויד לוי ועוד.. אני מחפש את הכללים שיעזרו לי לא לקלקל את כל המלתחה בכל כביסה

lifegirl

New member
המממ... מהמעט שאני יודעת:

כביסה לבנה- בנפרד כביסה כהה- גם בנפרד (כי לרוב- היא מורידה צבע...). אבל אפשר לכבס את הכהה עם הצבעונית (רצוי שלא, אבל אם אין לך מספיק בגדים בשביל להפוך את זה לשתי מכונות...). בגדים שמורידים הרבה צבע (למשל- בגדים חדשים...)- רצוי לכבס בנפרד, בכביסה ידנית. כנ"ל לגבי בגדים עדינים מאד (למשל- חולצה לבנה חגיגית... כזאת שאתה לא רוצה שתהפוך ל"בערך לבנה" או "לבנה לשעבר"). בגדים מצמר ומחומרים סינטטיים- לא לסחוט (כלומר- לכבס, אבל לכוון את המכונה לתוכנית ללא סחיטה. את הסחיטה לעשות ידנית...). אגב- לרוב הבגדים יש הוראות על התוית- כיצד לכבס אותם... נראה לי שאלו יספיקו- בד"כ- בתור "הכללים" שאתה מחפש. בהצלחה!

akapulko2020

New member
עכשיו ברורה לי כוונת השאלה,אז הנה:

מאמר קטנטן על כביסה,מניסיון אישי+דברים מבית אמא
דברים עדינים,כלומר משי ודומיו,וסינתטים עדינים-לדעתי עדיף כביסה ידנית,עם חומר מיוחד ("שמפו טקסטיל לכביסה ידנית",למשל.).
תיאורטית אפשר לכבס דברים עדינים גם במכונה,על תוכנית מיוחדת לבדים עדינים,אבל אני לרוב חוששת לעשות את זה לבגדים יקרים ,למשל.
אבל התוכנית העדינה מצוינת לנעלי ספורט,למשל (לשים בתוך ציפית או משהו בסגנון ולהיות מוכן נפשית להרבה רעש במהלך הכביסה),תיקי בד וכו'. שאר הדברים הרגילים: דברים חדשים בצבעים בוהקים (אדום במיוחד),עדיף שתכבס בפעם הראשונה גם ידני כדי לראות האם יורד מהם צבע-כדי לא להרוס את שאר הבגדים שלך.
הפרדה של צבעים:אפשר להפריד דברים בהירים מכל השאר ואז לכבס על טמפרטורה יחסית גבוהה את הלבנים נניח.
אבל יותר פשוט ,ליומיום ובמיוחד אם אתה לא צובר יותר מדי כביסה כדי להתחיל להפריד,אחרי שביררת שכלום לא מוריד צבע,זה לשים הכל על תוכנית סטנדרטית במכונה,זה יוצא בטמפרטורה של 30-40 מעלות,לא יותר-וככה הבגדים לא נהרסים.
במקרה של ספק לגבי טמרפטורה-עדיף יותר נמוכה,כי ככה יש פחות סיכוי לכווץ דברים או שיירד צבע על הכל מבגד כלשהו.
לא לשכוח מרכך,ואם אתה מייבש במייבש כביסה-כדאי להשתמש בדפים מיוחדים למייבש,כדי שלא יהיה חשמל סטטי והכל ייצא נעים ורך(מספיק חצי דף למייבש,מקסימום דף אחד,למרות שבד"כ כתוב לשים יותר-סתם טריק של יצרנים)
ענייני כתמים: יש חומר של "סנו" נדמה לי שאתה משפריץ אותו על הבגד לפני הכביסה-למשל על הצווארון מבפנים ומתחת לבתי השחי גם ,וסתם כתמים,משהה לרבע שעה ואז שם במכונה.רוב הכתמים ירדו בדרך הזו.
אם אתה עושה כביסה שכולה דברים לא עדינים,שבדקת שאינם מורידי צבע,ובאותה קבוצת צבעים ודי מלוכלכים(נניח חולצות לבנות -יש הרבה כאלו עכשיו בבית ההורים בסופ"שים-אחי התגייס
,אז למדתי ) אז כדאי לשים על טמפרטורה גבוהה יותר ,60-70 בערך,ועם מסיר הכתמים הנ"ל-והכל יוצא כמו חדש.
עניני חיסכון-חשוב אם אתה גם משלם את החשבונות במקום בו אתה מכבס: מים קרים יותר=>פחות חשמל. אם המכונה רק חצי מלאה חשוב מאוד לשים על "חצי מכונה",האופציה בד"כ קיימת וחוסכת מים וחשמל. עוד עצה חשובה:על רוב הבגדים יש תווית המציינת את מגבלות הכביסה שלהם,ובחלק מהחנויות נותנים גם "תרגומון" לכל הסימים שקיימים על תוויות (לגיהוץ וכו'),וגם איך נראה סימן ניקוי יבש.זה בד"כ גם כתוב באיזושהי שפה,וחשוב להסתכל. יש אנשים שמכבסים כביסה עדינה גם מה שכתוב עליו ניקוי יבש בלבד-אני טרם "הסתכנתי" בזאת,אבל זה תלוי גם בבד וכו'. זהו,נגמר. בהצלחה בכביסה

Chihuahua

New member
../images/Emo91.gif תענוג לקרוא

בהחלט מומלץ להכניס למאמרים של הפורום!

spidergirl

New member
מנסיון עשיר ומעשי:

אם אתה קונה בגדים מבד טוב (לא בשוק), כביסה ב30 - 40 מעלות טובה להכל. שום צבע לא יורד.

enwhysea

New member
../images/Emo45.gif אני עושה הכל ב-30

ובחיים לא היו לי בעיות.... אהה, כדאי גם לכבס את הבגדים הפוכים אם יש כוח

akapulko2020

New member
מצד שני

זה לא מדויק-יש לי ניסיון עם בגדים "לא מהשוק",טוב ,גם לא מכיכר המדינה,משהו בסגנון פוקס ניח-בגדים בצבע אדום נוטים להוריד צבע בכביסה.. לא כולם,אבל אחוז ניכר

spidergirl

New member
לא מפרידה אף פעם

כי לוקח המון זמן למלא מכונה וכשאני נדבקת לבגד... בכמה מעלום את מכבסת שיורד ככה צבע?

מה שאני יודעת

להפריד בגדים לבנים מצבעוניים. להפריד בגדים עדינים. שאלה שעלתה בזמן צפיה בחברים: משהו עדין ולבן עדיף לשים בעדינים, נכון?

למעלה