שלום יש לי שאלה וקצת בעיה

שלום יש לי שאלה וקצת בעיה

יש לי פטנט של תוכנה זאת בעצם תוכנה שתולבש על תוכנה מקורית יש לזה שם במינוח המקצועי אבל אנלא זוכר את השם של זה, בכל מקרה איך אני יכול להגן עליה בשלב מוקדם? אפשר להגן דרך מעטפה, בדואר אולי כמה שכבות? הבעיה עכשיו זה עם הניסוח הרי צריך לכתוב את התוכנה ואני לא יודע לכתוב תוכנות אז מה עושים? כאילו זה מספיר לתאר מה התוכנה עושה? או שצריך להסביר בשפה מקצועית איך היא עובדת בדיוק ברמת האיך היא בנויה מבחינת תכנות אני מתכוון. או שמספיק הסבר מה היא עושה? תודה.

תשובות

שלום בובי, אני מניח שהתכוונת שיש לך רעיון ולא פטנט. במידה והרעיון שלך הוא המצאה הכשירה לרישום כפטנט, הדרך היחידה לקבל הגנה משמעותית היא באמצעות הגשת בקשה לפטנט. במקרה שכזה יהיה צורך לפרט את הרעיון, אולם אין זה אומר להסביר ברמה של איפיון התוכנה. בנוגע לשליחת הרעיון בדואר, אנא קרא את המאמר הבא. שליחת הרעיון הוא עניין שנוצר מאחר והיה צורך ראייתי להציג לבית המשפט הוכחה לכך שבתאריך מסויים נוצרה היצירה. אולם שיטה עדיפה תהיה להפקיד את הקוד אצל צד שלישי אובייקטיבי אשר ידע לערוך תצהיר לבית המשפט, כמו לדוגמא משרדי עורכי דין וחברות המתמחות בתחום הפקדת חומרים המוגנים בזכויות יוצרים (יש כמה וכמה חברות כאלה בשוק הישראלי). הגנה על קוד התוכנה עצמו נעשה באמצעות זכויות היוצרים, שכן קוד המקור נחשב ליצירה הראויה להגנת זכויות היוצרים. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

למעלה