שלום לדוקטור

שלום לדוקטור

אני בן 27 לפני כחודש התחלתי להתאמן במכון כושר בעצימות נמוכה יחסית כדי לעלות במסת שריר כשאני מתאמן הכל בסדר ותקין ללא סימפטומים מפחידים מה שקורה בדרך כלל ביום למחרת זה תחושת עייפות, מרגיש לא מרוכז..תחושת ורטיגו.. השרירים ברגליים מתעייפים מהר ... יש לציין שלדעתי הכושר שלי מבחינת דופק לב השתפר. אבל ביום שאחרי האימון קיימים תחושות של עייפות לשינה..סחרחורות קלות...ללא כאבים או מיחושים שאלתי היא האם זה יכול לנבוע מעוד דברים חוץ מבעיה של לב? יש סיכוי לאנמיה? אני כל כך פוחד ללכת להיבדק כי אני פוחד שיגידו לי לעזוב את המכון :( פשוט התאהבתי בכל הקטע הזה לצערי אגב אני מעשן סיגריות במידה וזה קשור תודה מראש על כל תשובה :)

תשובה

ראשית כל : הפסק מייד לעשן !!! העישון הוא הצורה הקשה ביותר אולי בה אנו פוגעים בגופנו ונזקו רב הרבה יותר מנזקי השמנה או העדר פעילות גופנית... שנית, תמיד כדאי לעבור בדיקות כלליות בקופ'ח לפני תחילת האימונים אך אם אני מבין נכון אתה בחור צעיר שאינו סובל מכל מחלה לבבית או אחרת ועל כן המלצתי לך היא שתפסיק לחיות בפחדים מיותרים. המיחושים שתיארת נשמעים לי פשוט כמו העדר כושר גופני. המשך להתאמן ועשה זאת תחת פיקוח ובקרה של מאמן חדר כושר מוסמך. ושוב, הפסק לעשן.

למעלה