שלום לדר' ברק

אמילי26

New member
שלום לדר' ברק../images/Emo70.gif

לפני שנה גיליתי גוש בשד.עברתי שנה של טיפולים כימוטרפיים, ניתוחים (כריתת שד חלקית ובלוטות)והקרנות. במשך כל התקופה גם קיבלתי דקסקורט מה שגרם להתנפחות ועליה במשקל. זה מפריע לי מאוד ומדכא מאוד. עברו 4 חודשים מהטיפול הכימו האחרון ואני לא מצליחה לרדת במשקל (למרות שהנפיחות קצת ירדה). אני רוצה לחזור להיות רזה כמו שהייתי... מה את מציעה? (אני בת 26) האם מישהי יכולה להעיד מניסיון שהמשקל העודף הזה יכול לרדת? (כמובן בצורה מבוקרת...) אני יודעת שזה נשמע קצת מוזר אבל זה הדבר שכמעט הכי מפריע, למרות שכמובן אני מאושרת להיות אחרי השנה הזוועתית הזו... שיהיה לכולם שבוע נפלא!! (וחם...)

השמנה

אמילי יקרה, השמנה לאחר טיפול כימי הנה שכיחה ובכלל לא נדירה. השמנה בחולות עם סרטן שד היא לא בהכרח עקב קבלת סטרואידים אלא עקב קבלת הטיפול הכימי שגורם לשינוי במטבוליזם בגוף. השמנה יכולה להגיע בממוצע עד ל- 20 ק"ג! אל לך להרים ידיים, ההורדה במשקל תהיה קשה כמו במקרה של אישה שלא קבלה טיפול כימי. כדאי להתייעץ עם דיאטנית וכן לבצע פעילות פיזית מתונה. בהצלחה. דר' ברק

kalanit10

New member
השמנה

שלום לכולם עברתי טיפולי כימו ואני עומדת להתחיל סדרה של 25 טיפולי הקרנות בשבוע הקרוב ושמנתי מאד אולי זה גם מהסטארוידים שקבלתי עם כל טיפול של כימו ואולי זה מים שהצטברו בגוף אבל גם הפנים התנפחו לי וגם בעלי גילה מתחתית לעורף גבשושית כזאת או גולה והוא חושב שזה שומן האמת היא שאני ממש זללנית ואוהבת לאכול יותר מאשר לשתות מים וכששאלתי בקליניקה אם יש משהו שאסור לי לאכול ענו לי רק טופו את יכולה לאכול הכל חוץ מטופו אז אכלתי הכל מכל אפילו ז'אנק פוד ושוקולדים ומה לא האם ישנה מישהי עם מקרה דומה? אצלי בכל אופן טיפולי המניעה באים לפני הניתוח הניתוח שלי יתקיים רק אחרי ההקרנות ורק אחרי חודש חיכיון בערך בין ההקרנות לניתוח אגב אני בגולה אשמח לשמוע תגובות בתודה מראש כלנית

למעלה