שלום לכולם -סיכום הסופשבוע הבריאותי

שלום לכולם -סיכום הסופשבוע הבריאותי

בשעה טובה חזרתי מהסופשבוע של "מכבי טבעי" (מקום העבודה שלי). בנוסף להופעה, מסיבה, ים-בריכה וכמה מתנות קטנות כיאה לוועד עובדים, היו שיעורי טאי צ'י, סדנת ווטסו (שיאצו במים) והרצאות. כמה נקודות בהרצאות שעשויות להועיל גם לכם: 1. הייתה הרצאה מאלפת של התזונאית ליאורה חוברה בנושא "תזונה ומצב רוח" . היא דיברה על הקשר בין צריכת פחמימות למצב הרוח. אני אסכם בקיצור כי אני מניחה שחלקכם מכירים את הנושא. - יש במוח מעביר עצבי (נוירוטרנסמיטר) חשוב שנקרא סרוטונין. הוא אחראי על תחושה טובה של שובע, רוגע, ושינה איכותית. - הרמה של סרוטונין עולה בכל פעם שאנו אוכלים פחמימות. היא לא עולה כשאוכלים חלבונים או שומנים. לכן פחמימות גורמות לנו להרגיש טוב יותר, וחוסר בבהן גורם לכמיהה לפחמימות (craving). - לאנשים שונים יש רמת סרטונין טבעית שונה. כלומר, יש אנשים שכאשר הם קמים בבוקר הרמה אצלם גבוה, ואז הם קמים עירניים ושמחים, ויש כאלה שהרמה אצלם נמוכה והם קמים עצבניים (מכירים
) - אנשים עם רמת סרוטונין טבעית גבוהה הם רגועים ורזים. אנשים עם רמה נמוכה הם דיכאוניים ונוטים להשמנה. (מה עדיף?) - על מנת לרזות תוך שמירה על מצב רוח ושינה תקינים, כדאי ש- 70% מהקלוריות יגיעו מפחמימות. - פחמימות פשוטות כמו סוכר ושוקולד גורמות לעלייה מהירה ואחר כך ירידה מהירה של הסרוטונין, ולכן תוך זמן קצר חוזרים לכמיהה. - לעומת זאת פחמימות מורכבות כמו לחם, פסטה, תפוחי אדמה ואורז גורמים לעלייה איטית ואחר כך לכמה שעות של יציבות בסרוטונין. -פחמימות מורכבות מלאות משביעות ושומרות עעל מצב הרוח לעוד יותר זמן, וגם מוסיפות ערכים תזונתיים של הגרעינים. בקיצור, גם בדיאטה מותר ומומלץ לאכול פחמימות!

המשך הסיכום - הרצאה 2

2. הרצאה בנושא השמירה על עור הפנים . כמה נקודות חשובות: - מתוך כלל המאפיינים של העור שלנו, 90% אינם תלויים בנו כלל אלא בעיקר בתורשה. בטיפול קוסמטי אנו יכולים להשפיע על 10%. המקסימום שאנו יכולים לעשות זה, שאם נתחיל לטפח את העור שלנו בגיל 30, אז בגיל 60 ניראה בני 55 (תחליטו אתם אם זה שווה). - לעור יש שלוש שכבות. למוצרים קוסמטיים הנמכרים בחנויות מותר לחדור רק לשכבה הראשונה (האפידרמיס). מוצרים מעמיקים יותר נותנים רק לשימושם של בעלי מקצוע - בעיקר רופאי עור. לא צריך להתרשם יותר מדיי מההסברים של דיילות היופי על תכשירים ש"חודרים לשכבה העמוקה של העור". - המרכיבים החשובים ביותר בשמירה על העור הם קרם הלחות ומגן קרינה. - ה- PH של עור הפנים הוא 5.5 (מעט חומצי) וזה של העיניים הוא 7 (נייטרלי, כמו מים). - על הפנים יש לנו בלוטות חֶלֶב. מסביב לעיניים ועל הצוואר ועל גב היד אין בלוטות חלב. לכן אלו האזורים שמתייבשים יותר ובהם רואים את סימני הגיל הראשונים. צריך לשמור על הלחות שלהם בעזרת קרמים עשירים יותר. - תיאורטית אפשר להשתמש בקרם הלחות גם בשביל העיניים והצוואר. אולם בגלל שקרם הלחות לפני הוא בעל PH 5.5, עלולה להופיע צריבה בעיניים. בשביל זה המציאו את קרם העיניים. - בארץ צריך מקדם הגנה 15 לפחות מפני קרינה. לא מדובר רק על קרינת מהשמש אלא גם על קרינה מפלואורוסנט, מסכי מחשב, ועוד. - התרופה רואקוטן מחסלת פצעי בגרות מפני שהיא מנטרל את פעולתן של בלוטות החלב. אולם יש לה תופעות לוואי די משמעותיות והיא נשמעת לי מפחידה - בעיקר בשביל בחורות. - קיימת כיום מגמה של אנטי-אייגי'נג בטיפול בעור. הטיפול מבוסס על שילוב של טיפול חיצוני ותוספי מזון. - בטיפול החיצוני מככבים הפילינגים. יש שיטות שונות ודרגות עומק שונות: יש פילינג מכני, ביולוגי או כימי. יש פילינג שטחי, חצי עמוק, או עמוק. כמו כן מככב באנטי אייג'ינג רֵטין-A. זוהי תרופה במרשם רופא, לשימוש חיצוני, שמקלפת קלות את העור. - מגמה נוספת: לטפח את עור הגוף. ועל כך בפעם אחרת. אני שמחה ששמרתם על הפורום יפה בהיעדרי
. שבוע טוב, עפרה

למעלה