שלום לכולם

hilla ab

New member
שלום לכולם

שמי הילה תופרת חובבנית:) רציתי לתפור שמיכת טלאים לתינוקת, בפעם הראשונה אתפור טלאים. (חיפשתי במאמרים , שלבים למתחילה כמוני אך לא מצאתי) ורצתי לשאול האם אני מגדירה נכון עבודת טלאים: א. חיתוך בדי כותנה בצורות שונות. ב. הרכבתן לדומא מסויימת. ג. תפירתן אחת לשנייה. ד. שכבה שנייה אקרילן ה. שכבה שלישית ואחרונה בד כותנה. ו. גימור (וכיצד עושים אותו?-סרט אלכסון וזהו?) אשמח לתובנות/ קישורים/הסברים תודה על הסבלנות הילה.

chayahd99

New member
../images/Emo24.gifברוכה הבאה

שלום הילה, קודם כל אני רוצה לברך אותך על ההחלטה להתחיל להתעסק בטלאים. את תגלי שזוהי מלאכה מהנה, מרגיעה ומספקת
לגבי מאמרים בפורום, הנושא עדיין לא מפותח מכיון שנדרש תרגום של מאמרים לעברית, שכן אין בנמצא חומרים באנגלית (למיטב ידיעתי). אני מתנצלת, זה ייקח עוד קצת זמן. בכל מקרה יש שם כבר עכשיו מאמר אחד שיענה על שאלתך בעניין הגדרת עבודת טלאים והחלקים שבה. יש שם עוד שני מאמרים שגם יתנו לך רקע ומידע בסיסי ביותר. אפילו שאין הרבה מאמרים, יש לך בפורום קישורים בשפע ושם את תמצאי המון מידע גם על איך להתחיל וגם על טכניקות ושיטות לכל שלב ושלב. כמובן, אם את שמה לב שמשהו בסיסי (או פחות בסיסי) חסר בדפי הקישורים, אשמח אם תידעי אותי במסר אישי. הנה לך מדריך אחד למתחילים והנה עוד אחד. אם משום מה שניהם לא עונים על הציפיות או לא ברורים מספיק את מוזמנת לשאול פה ולבקש הבהרות על נקודות מסוימות או לחילופין תבקשי ואני אשלח לך קישורים נוספים לאתרי מתחילים. שיהיה לך המון

חרוזית1

New member
שלום הילה - מצרפת לך תמונה של שמיכה לתינוק

את רוב הפרטים את כבר יודעת את שואלת על הגימור ובכן לא שמים סרט אלכסון אלא גוזרים מהבד עצמו סרט רחב בערך של 5- 6 אינטש מקפלים לשניים על ידי גיהוץ ומחברים מצד ימין חצי מהסרט כלפי פנים בתפר מכונה . את התפר מאחור תופרים בתפר נסתר מקוה שהבנת

hilla ab

New member
תודה רבה לכולן על התגובות המהירות

העבודות של כולכן כל כך יפות ממש עושה חשק , ללמוד ולהתפתח . יש לי שאלות נוספות: מהם התיפורים שעל השמיכות? האם עושים אותן רק על השכבה הראשונה ? על כל השכבות יחד? ומהן הרגליות המיוחדת למכונות? אני ממש מבולבלת. תודה רבה לכן.

ayala26

New member
התיפורים היא הדרך לחבר את שלושת השכבות

ולכן נעשים אחרי שהונחו כל השכבות יחד והוכלבו (תך מכלב שאחר כך מוציאים) או חוזקו עם סיכות. התיפורים האלו הם הקווילטינג בעצם. אפשר לעשות תיפורים ישרים - שתי וערב או במרקח שווה מהחיבור בין הטלאים השונים. במכונת התפירה יש מה שנקרא FEED והוא מסיע את הבד כשאת תופרת. אך הוא מתקשה להסיע 3 שכבות ולכן עלול להסיע רק שכבה תחתונה בעוד העליונה נשארת ולכן משתמשים ברגלית שנקראת even feed foot או בשם אחר walking foot אפשר גם לעשות תיפורים עגולים או לתפור צורות ושבלונות. בשביל כך יש לנטרל את ה - FEED על ידי האפשרות שיש במכונה DROP FEED או להשתמש בלוחית שמתקינים על המסוע במכונות שאי אפשר לנטרלת את הפיד. אז משתמשים ברגלית שנקראת free motion foot וכשמה כן היא - כשאת לוחצת על הדוושא המחט עולה ויורדת אבל הבד לא זז! את הבד את צריכה להזיז בעצמך. ואת יכולה להזיז ימינה ושמאלה גם. בעיקרון בכלל לא צריך לסובב את הבד בשביל ליצור צורה עגולה אלא רק ימינה שמאלה קדימה ואחורה. בבלוג שלי כתבתי על חוויותי הראשונות עם הרגלית הזו וגם יש שם תמונה של איך היא נראית http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1214268 ברשומה האחרונה שלי ניתן לראות בכרטיס ATC עם הדג שציירתי שם ברקמה חופשית קני סוף. עשיתי זאת עם הרגלית הזו. http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1241301 מקווה שהצלחתי לעשות סדר בדברים (מקווה שלא עשיתי דווקא בלגן
)

למעלה