שלום לכולם...

linoush

New member
שלום לכולם...

רציתי לבקש את עזרתכם בכמה שאלות בנוגע לאוניברסיטה, אני לא בן אדם שבקיא כל כך בנושא ובגלל זה אני צריכה את עזרתכם. עוד פחות מחצי שנה אני משתחררת מצבא הגנה לישראל וכמו כולם אני רוצה להתחיל ללמוד.. *מתי מתחילים הלימודים? לפי מה שאני יודעת הם מתחילים בנובמבר, זה נכון? *מהם מועדי ההרשמה לאוניברסיטה? *איך נרשמים לאוניברסיטה? *אם אני מגישה מועמדות לאוניברסיטה והציונים לא מספיק טובים למקצוע מסוים האם שנה לאחר מכן אני יכולה להגיש שוב מועמדות עם שיפור ציונים? אשמח מאד אם תעזרו לי.. תודה מראש לינוי..

עידוdee

New member
תשובות

הלימודים בשנת 2009 (תש"ע) מתחילים ב18.10.2009 ההרשמה מתחילה בסביבות אמצע ינואר, צריך להתעדכן במועד במדוייק (באתר של האוניברסיטה תמצאי את הפרטים) אפשר ורצוי להרשם בהרשמה מקוונת דרך האינטרנט, ויש לשלם דמי הרשמה של בסביבות 400 שקל (בכרטיס אשראי). אפשר לרכוש ערכת הרשמה מחנויות ספרים, אבל זה קצת יותר מסורבל לטעמי. אם את מגישה מועמדות, את מגישה בדרך כלל מועמדות למספר תחומים, למשל עדיפות ראשונה ביולוגיה, עדיפות שניה משפטים. אם הציונים שלך מספיקים למשפטים אך לא לביולוגיה, תתקבלי למשפטים. בכל אופן, אם תחליטי לשפר ציונים את תוכלי להגיש מועמדות שנה הבאה, אבל זה לא מבטיח לך קבלה. יש מחשבון סיכויי קבלה באתר של האוניברסיטה שאומר לך בדיוק איפה את עומדת עם הפסיכומטרי וציוני הבגרות שלך.

linoush

New member
תודה רבה על העזרה...../images/Emo13.gif

מתי נגמרת ההרשמה?.. יש לי בעיה, עוד לא עשיתי פסיכומטרי ותכננתי להיבחן באפריל, זה מאוחר מדי בשביל הלימודים הבאים? הציון של הפסיכומטרי נשלח אוטומטית לאוניברסיטאות נכון? אם אני רוצה לשפר את הבגרויות, יש אפשרות גם אחרי שנרשמתי ואז פשוט לשלוח עדכון לאוניברסיטה או שקודם לשפר...? שוב תודה רבה על העזרה ומצטערת על הכמות הרבה של השאלות..

TwelveEyes

New member
לשנה הנוכחית...

ההרשמה התחילה בסוף ינואר והסתיימה בסוף אפריל. אם אני לא טועה אלה אותם תאריכים בכל שנה, אז אני משערת שכל העברת הנתונים (כולל שיפורים) מתרחשת בתקופה הזו. כלומר, את הבגרויות תצטרכי לעשות במועד חורף והתאריך האחרון לפסיכומטרי יהיה אפריל. ציוני הבגרות והפסיכומטרי נשלחים אוטומטית לאוניברסיטה. (גילוי נאות: כל האמור לעיל לגבי שיפורים לא נאמר מנסיון אישי אלא מניחוש לפי ההגיון ושיטוט קצר בשער ההרשמה של האוניברסיטה [שלא מעודכן בגרוש], אז קחי את זה בערבון מוגבל
)

linoush

New member
אז בעצם..

אם אני אעשה את הפסיכומטרי באפריל זה יהיה מאוחר מדי...?

LemonLimeLilach

New member
זה יהיה בסדר אבל לא תוכלי לשפר

אלא לשנה שאחרי זה... או אולי למועד הרשמה מאוחר. אני מכירה אנשים שנרשמו לפני שבוע והתחילו ישר את הלימודים. את יכולה פשוט להתקשר לאוניברסיטה ולשאול אותם.

PIonit

New member
../images/Emo45.gifנכון אבל חלקית

ברוב החוגים אפריל הוא אכן המועד האחרון, אבל בחוגים פחות מבוקשים/כאלה עם ספי קבלה בינוניים (בעיקר ברוח) ניתן להתקבל גם עם מועד יולי, ובכל מקרה מומלץ לברר במרכז המידע הטלפוני

עידוdee

New member
אם היא תעשה אפריל

היא לא תוכל לגשת ליולי, משום שיש חובת דילוג מועד כאשר ניגשים למועד כלשהו.

linoush

New member
אז אם הבנתי נכון..

אם נגיד אני אגש לפסיכומטרי בפברואר כדי לשפר אותו אני אצטרך לגשת ביולי?... ואם לאחר שנרשמתי למועד מסוים אני לא אוכל להגיע...יש אפשרות להעביר את ההרשמה למועד אחר בלי לשלם שוב?

RichardSmith

New member
לא, רק בהפרש של חצי שנה

כלומר מועד אוק', כמדומני. אם מודיעים מראש, אפשר לדחות.

PIonit

New member
נכון, אבל אני לא התיחסתי אליה ספציפית

אלא בכללי, לכך שגם מועד יולי לעתים הוא לא מאוחר מדי להרשמה
.

למעלה