שלום לכולם !

88 situation

New member
שלום לכולם !

קראתי מאמרים על מגילות חדשות שהתגלו על שבטים שחיו לפני 3000 שנה. מצויין שם על אלים שלא שמעתי את שמם קודם, לדוגמא האל טאון וסיפור יציאתו מהמים, ועל מסלול הדמים שהוא הנחיל ליהודים הקדומים. מסתבר שהיהודים עשו כמיטב יכולתם לטשטש את כל מאורעות אותו האל, ומצויין שיש קשר הדוק לבבל.

88 situation

New member
באותן מגילות

מצויין המלך ארזוז המואקי ושלטונו החזק באותו הזמן, הוא היה מתנגד נחרץ לאל טאון. מה שכן חסרים פרטים על הקרבות בינהם ועל התוצאות שהיו. אני ממשיך לחפור !

קישורים ורפרנסים

למגילות הללו או משהו שמזכיר אותם יכול להיות נחמד. אני אישית לא שמעתי שום דבר על זה. בנוסף, לפני 3000 שנה, מבחינה הסטורית, עוד לא ממש היו יהודים. אולי אתה סתם נפלת קורבן למתיחה (גם זה קורה לא מעט ברשת).

88 situation

New member
אז בעצם ממתי קיימים היהודים ?

יש מצב שזו מתיחה. ניסיתי לחפור (בלי קשר) בעניין טקטוניקת הלוחות, אני אשמח לעוד מידע על הנושא (אם ידוע).

תלוי את מי תשאל

עפ"י התנ"ך, היהודים כישות לאומית-דתית החלו את דרכם בימי ירבעם בן נבט ורחבעם בן שלמה, כאשר הממלכה התפצלה לשתי ממלכות - ישראל ויהודה. פלוס-מינוס במאה ה-9 לפנה"ס. אם נתעלם שניה מהתנ"ך כטקסט היסטורי (וככזה הוא שרוי במחלוקת), אזי אפשר להצביע על המאות ה-5-6 לפנה"ס כעל התקופה בה הופיעה העם היהודי כפי שאנו מזהים אותו כיום (הכרזת כורש, שיבת ציון, עזרא ונחמיה והקמת בית שני) ופחות או יותר משם, באופן שהוא פחות או יותר מוסכם עפ"י ההסטוריונים, אפשר לראות את השושלת המתמשכת של העם היהודי עד ימינו (כמובן, זה לא כזה פשוט). טקטוניקת הלוחות? אין שום בעיה. בויקיפדיה (בעיקר באנגלית) קיים מידע בעניין, אם כי זה לא ממש רלוונטי לעניין פורום מיתולוגיות, אלא אם מעוניינים בהפרכת מיתולוגיות (כל מיני יבשות מסתוריות - בעיקר למוריה ואטלנטיס). כמו קודם, אשמח לראות קישורים הנוגעים באותה מיתולוגיה נסתרת המצויינת בהודעותיך.

88 situation

New member
אז בעצם

פחות או יותר 3000 שנה. המידע הוסיף לי קצת לתפיסת העם היהודי. מתי הייתה תקופת בית ראשון ? ואיפה משערים שנמצא כיום ארון הברית ? ומה שגם מעניין, הוא קיום חיים על הכדור בזמן שקדם לתזוזת הלוחות.

כן, בסביבות 2500 שנה...

משום מה זה תמיד נראה לי פחות. איפה נמצא היום ארון הברית? אף אחד לא יודע, יש המון תאוריות. אחת מהן גורסת שאף פעם לא היה ממש קיים. האחרת גורסת שנמצא בנבכי הר הבית. עוד אחת מדברת על כך שנגנז במדבר יהודה. יש המאמינים כי הוא נמצא באתיופיה. אחרים חושבים ש-שישק מלך מצרים החביא אותו (ועל כך מתבסס הסרט הראשון בסדרת אינדיאנה ג'ונס). בטוח יהיו כאלה שחושבים שהטמפלרים מצאו אותו והחביאו אותו מחדש (ואולי זה מה שנמצא בסקוטלנד?
). הלוחות כמעט כל הזמן. לפי המדע, גם חיים יש על כדור הארץ כמעט כל זמן קיומו (בהתחלה חד תאיים פשוטים וכיום יצורים שונים ומגוונים. האדם (הזנים המוקדמים של האדם) החלו להווצר בערך לפני 2.5 מליון שנים, כאשר היבשות פחות או יותר נמצאות במקומן כבר משהו כמו 20 מליון שנה - תקופת המיוקן. (עם הבדלים קלים)

88 situation

New member
מידע מעניין !

בקשר לארון הברית שמעתי לא מעט תאוריות בעצמי, אם אני לא טועה אינדיאנה ג'ונס השלישי מצביא על גרמניה כזאת שמחזיקה בארון. בקשר ללוחות זה די מדהים שכוח המשיכה מניע אותן כל הזמן, אז התאוריה על האדם הקדמון או ליתר דיוק הממצאים על האדם הקדמון קיימים עוד לפני עידן היהדות ? יש לי עוד דבר או שניים לגלות בקשר לבריאה והשלכותיה !

זה היה בראשון ../images/Emo13.gif

השלישי זה על הגביע הקדוש. וכן, הממצאים על האדם הקדמון מצביעים על קיומו הרבה לפני הזמן המקובל לבריאת העולם עפ"י התנ"ך. הפלנטה שלנו, לפי ממצאים שונים, קיימת כ-5 מליארד שנים...

88 situation

New member
:)

אז בשלישי הוא נמצא בתוך טירה ועולה במדרגות שלפעמים נופלות והוא מקפץ מעליהן ? (מאוד אהבתי את הסרטים). השפה שבה תיקשר האדם הראשון (בעיקר כתבים על מערות), מוכרת לנו ? די מדהים שהפלנטה קיימת 5 מיליארד שנים !

טוב, אנחנו קצת סוטים מענייני הפורום

אבל בקצרה - בשלישי הקטע שאתה מזכיר הוא לא קורה בטירה, אלא לכאורה בסט מערות בתור הסלע (המשעשע הוא, שככניסה למערות צילמו בפטרה). לא, לא מוכרת לנו השפה של האדם הראשון, וגם מבחינה מדעית, קשה מאוד להגיד על קבוצה ספציפית שהם היו "האדם הראשון" או ממתי בדיוק עזב המין האנושי את הקבוצה המשותפת לו ולפרימטים ("קופי אדם" ושות'). בכלל, זה מתאים יותר לתחום של אבולוציה ואנתרופולוגיה (חפש ספרים של משפחת ליקי
).

88 situation

New member
פטרה

מגניב, שמעתי סיפורים מיתולוגים על המקום (תרחיב - אשמח). בעצם לא ניתן לפרש את כוונות האדם הראשון - חוץ מההנחה שהוא היה שורד. אני בהחלט ימצא את עצמי חופר באבולוציה ואנתרופולוגיה.

88 situation

New member
בתופת שלטונו

של רצין בולט בממלכת האשורית, יש שסוברים שיש קשר למיתולוגיה האירית.

88 situation

New member
מסופר עוד

על האלה בוביסבו שהפרתה את כל האלים, בעקבות חיפושי מצאתי קשר הדוק לקבלה. התשוקות לאלה היו עצומות מאחר ופריונה היה עצום, מאחר וחל בה שינוי דרסטי והפכה למפלצת היא חיפשה לנקום בכל אוהביה.

Y. Welis

New member
מאיפה הוא לקוח?

הפורום לא מיועד להמצאות פרטיות, להזכירך.

Y. Welis

New member
כמוך אולי. לא כמוני, ואנא אל תמשיך להציב

הודעות כאלה כאן, אלא אם יש לך מידע מודפס או קישור ברשת. המצאות -> לפורום כותבי מד"ב.

מצד שני,

מעניין מה יחשבו אלו שיחפרו אותנו עוד 2000 שנה. מבחינתם, הם לא יבינו שטולקין לא היה מיתולוגיה (בעלת עדת מאמינים) וכמו כן "מלחמת הכוכבים", "מסע בן כוכבים" וכו'.

88 situation

New member
לא תאמין

שעדיין לא יצא לי לראות או לקרוא את היצירה של טולקין, אני עדיין מחכה לרגע הנכון לעשות את זה.

למעלה