שלום לכולם...

caroline barina

New member
שלום לכולם...

רציתי לדעת אם קיימת תוכנה כלשהיא (או אולי אתר) שאפשר דרכה לאמת אינפורמציה על אסירים ישראליים אני יודעת שבארצות הברית יש דבר כזה לגביי אנסים של ילדים, חייב להיות פה משהו כזה.. כמובן, מבלי לפגוע בפרטיות העבריינים אבל אממ.. חייב להיות משהו כזה.... מצאתי גם שב1999 הוחלט על הקמת מאגר שיספק מידע מקיף על אסירים שנשפטו בגין אלימות במשפחה.. אשמח לעזרתכם בנושא.. תודה!

רעיון לא רע בכלל.. ומה לגבי מאגר תלונות שווא?

לא ידוע לי אם קיים מאגר כזה או לא, אבל ניתן אולי לברר בשב"ס או במשרד לבטחון פנים. אגב, כידוע, תופעת תלונות השווא הינה תופעה רחבת היקף (לפי פרסום שראיתי, כ-50% ויותר מתלונות אלמ"ב של נשים מתבררות כתלונות שווא), וללא ספק מדובר בפן של אלימות מאוד חריף וחמור מצד נשים הנוקטות בדרך זו, כלפי הגרוש/הבעל/אבי ילדיהן. אם כך, האם לא יהיה זה ראוי שבאותו המאגר ניתן יהיה לפרסם גם פרטי נשים שהגישו תלונות שווא בגין אלמ"ב? ומה לגבי נשים שמתנהלים נגדם הליכים פליליים בגין מניעת הסדרי ראיה / הפרת הסדרי ראיה / הסתות וכו'? אם תציצו בבלוגים שלי תראו עד כמה הנושא מדבר אלי. מה דעתך?

../images/Emo45.gif

וחשוב לי להוסיף שהנשים האלו שמתלוננות "תלונות שווא" פוגעות לא רק בגברים שעליהם הן מתלוננות אלא באופן עקיף גם בנשים שבאמת עוברות אלימות. כי כשיש כל כך הרבה תלונות שווא, זה בהחלט יכול ליצור מצב שבסוף לא יאמינו גם למקרים אמיתיים.

ללא ספק!

הייתי אפילו אומר שהפגיעה בנשים קרבנות אלימות היא לא "באופן עקיף" כמו שאמרת, אלא לגמרי באופן ישיר, שהלא בהיקף האלימות הכללי באוכלוסיה, בוודאי הנושא הרגיש יותר של אלמ"ב - ידיהן של המשטרה והרווחה עמוסות לעייפה. בכל זאת גם לגורמים אלו יש כמות מוגבלת של משאבים. וכשאת אותם משאבים יקרים נאלצות המשטרה והרווחה להשקיע בהתמודדות במסה כל כך עצומה של תלונות שווא (לפחות עד שמבינים במי המדובר, ומי הוא וליתר דיוק: מי היא הבריון האמיתי, וגם אז גורמי החוק מחוייבים לבדוק כל תלונה, גם כשהמדובר ב"מתלוננת סדרתית"), למרבה הצער קורים מקרים רבים מדי שאנחנו קוראים עליהם בעיתון, ושאנחנו מתקוממים איך זה שהמשטרה לא הספיקה להגיע אליהם בזמן ולמנוע אותם. אגב, במקרה שלי, לאחר שגורמי החוק הבינו כנראה מול מי אני (והם) מתעסקים, התברר לי לעתים ק בדיעבד שהיו תלונות שהוגשו שהמשטרה והרווחה סגרו אפילו מבלי לזמן אותי, אחרי שכנראה בבדיקה שלהם ראו שאיו כל בסיס לתלונות. כמובן, זה לא אומר שלכשתוגש תלונת שווא נוספת, גורמי החוק לא יהיו מחוייבים שוב לבדוק את הדברים, והנה לך שוב עומס מיותר על המערכת, שמביאה לפגיעה במישרין בקרבנות אלימות אמיתיים (לא רק נשים, גם גברים, ילדים, זקנים, בקיצור כולם)

BellA עלמה

New member
ממה שאני יודעת

תלונות שווא זה דבר די זניח אבל בגלל מספר קטן של נשים שצועקות זאב זאב מפקפקים בנשים שמתלוננות תלונות אוטנטיות . וגם בגלל זה חוששות נשים שכן עוברות אלימות להתלון כי הרי לא יאמינו לה. מי שצועקת זאב זאב ראוייה להענש חרם חברתי וקנס כספי.

לא מדוייק. מצרף לך לינק. תופתעי מהיכן הנתונים

שבוע טוב, הנתונים על מעל 50% תלונות שווא (!!!) הם ממחקר שעשה ניצב משנה ד"ר פיני יחזקאלי, ושפורסם בגליון "מראות" מס' 187 של המשטרה., שם מדובר על כך שמתוך כ 8,500 תלונות נשים באלמ"ב, כ - 4,500 הן תלונות שווא. המפתיע הוא שגליון זה נמחק מאתר המשטרה (בדקתי באתר עצמו), שכנראה גם היא מושפעת מלחץ מארגונים כאלו או אחרים. אגב, עזבי מה שאני אומר. עו"ד כנרת בראשי (שאף אחד לא יכול לחשוד בה שהיא מנסה לפגוע בזכויות הנשים) מתייחסת בראיון בטלויזיה לנתוני המחקר ומוקיעה את הדברים, כפי שבצדק אף את ונטע מוקיעות זאת, אלא בהבדל אחד, שאת סבורה כי מדובר ב"מס' קטן של נשים שצועקות זאב זאב". מצאתי לעיונך לינק שבו ישנם גם ציטוטים רבים מהמחקר של נצ"מ ד"ר יחזקאלי (שנמחק מאתר המשטרה) וגם את קטע הראיון עם עו"ד בראשי, וכן דברים נוספים. לנוחותך, מוזמנת להציץ בלינק זה - אולי תקבלי רושם קצת שונה. שבוע טוב ומבורך!

BellA עלמה

New member
אני מבינה שנושא תלונות שווא

קרוב לליבך אבל בעצם כותבת ההודעה הראשית לא שאלה על תלונות שווא אלה אל משהו אחר. אישית לא חושבת שצריכים להכניס את הנושא הזה כל פעם שמעלים את הנושא של אלימות במשפחה זה מרגיש לי לא נכון. יעני צריך לפקפק בכל מי שמתלוננת על אלימות ש אולי רק אולי היא סתם צועקת זאב זאב כדי להתנקם בחבר\ בעל \ עינייני גירושים \ משמורת ילדים וכו. שוב אני מבינה שהנושא הזה רגיש לך אבל עדיין לי זה מרגיש לא נכון . שבוע טוב

caroline barina

New member
מבינה שהנושא קרוב לליבך

אבל חס וחלילה, לא הצעתי שום דבר (ובטח ובטח שלא הצעתי להכניס גם תלונות שווא למאגר) פשוט ציינתי מקום אינטרנטי שהעלה את העובדה שהחליטו לפתוח מאגר שכזה רציתי לדעת אם הוא באמת קיים, ואני מבינה שלא..אבל תודה בכל אופן

זה בסדר, קרולינה יקרה, אין צורך להתנצל..../images/Emo8.gif

גם אם לא הצעת, העלית פה נושא חשוב של התענינות בנושא עם חשיבות ציבורית. המשכתי את הנושא במטרה לפתוח את הדיון גם על הצד האחר של אלימות במשפחה. מותר לך להסכים ומותר לך להתנגד, רק לא כל כך הבנתי ממה "נבהלת" ומדוע כתבת "ובטח ובטח שלא הצעתי להכניס גם תלונות שווא למאגר"... כי מה בעצם ההבדל? מוזמנת להצטרף לדיון....
בכל מקרה - שיהיה שבוע טוב ובריאות!

למעלה