שלום לכולם

AdiBason

New member
שלום לכולם

יש לי כ"כ הרבה לומר על חמותי אבל...... היא ממש לא שווה שאבזבז הרבה שעות עבודה עלייה וחוץ מזה חבל על האצבעות שלי...... ובכל זאת אני צריכה את עזרתכם: יש לי תינוקת בת 5 חודשים וחמותי מדברת אליה כמו תינוקת וזה ממש מעצבן אותי ואני לא יודעת איך להעיר לה בלי שתיפגע. היא לדוג´ מקצרת משפטים כמו שילדים קטנים מקצרים או שאומרת לה: בואי לתאתא במקום סבתא. בעלי ואני מדברים לבתנו רגיל, כמו שמדברים לכל אחד. מה עושים? אני מפחדת יום אחד להתפרץ עליה. וזה מאוד עקרוני אצלי... אשמח לעזרה, עדי.

אצל ילדים קטנים ככה זה.

תמיד אפשר להגיד לה בעדינות: שהיא לא תינוקת ואתם מעדיפים לדבר אליה רגיל. היא בטוח תפגע אבל אין ברירה. והאופציה השניה לקצר את הביקורים שלה כמה שיותר אם זה כל כך מפריע לך הדיבור הזה. ואופציה שלישית - להעלם מהשטח כשהיא מגיעה. ככה לא תשמעי כלום. וגם שום דבר לא יפריע לך.

AYELET1

New member
השאלה גם כמהה זמן נמצאת החמות עם

הבת אם ימים שלמים ורבים , אז הסוגיה עקרונית יותר. אם "פעם ב..." נו, אז ממנה תלמד הבת לדבר?...

yalyul

New member
תאתא?

מסכימה עם איילת אם מדובר בזמן ביקור ולא שמרטפות קבועה תני לה...אולי גם היא קראה לסבתא שלה תאתא או ננה? היא לא חושבת על הערך ה"חינוכי" כשהיא מדברת אליה זו דרכה להרעיף פינוק הבת שלך עוד באמת תינוקת פיצקולית ותלמד בעצמה שאנשים מדברים בשפות שונות.. אם היא היתה אומרת: "כפרה על התחת המתוק שלך" זה היה עדיף? גם אנחנו דיברנו לבנים שלנו בשפה מבוגרת ומסביב היו הרבה חברים דודים שדיברו בשפה תינוקית. אני מודיעה לך שאין בזה שום נזק. את יכולה לשאול את חמותך אם היא רוצה שהילדה תיקרא לה תאתא אם כן ...למה לא? אם לא ,תקני אותה בעדינות ותגידי שכדאי שתשתמש בכינוי שהיא מעדיפה כדי שהילדה תילמד להגות נכון... אולי "רקפת בין הסלעים?"... אם מדובר בחפצים כמו בקבוק= בבוק , טיול=הייתה וכו´ זכותך לומר לה מה דעתך... חשבי גם על המזל הגדול שלביתך יש עוד סבתא אוהבת - לשלושה שלי לא היתה... אז נכון שלפעמים דברים נעשים שלא על דעתינו - השאלה באיזה תכיפות. בהצלחה

AdiBason

New member
תודה לכולכן על תשובותיכן

מזלה של ביתי שהסבתא השניה מדברת אליה בצורה רגילה....

למעלה