שלום לכולם!

מייקי80

New member
שלום לכולן ../images/Emo24.gif

תקופת המבחנים השאירה בי את חותמה ואני בהתאוששות עכשיו...
רציתי לשתף: לזוכרות (וגם לאלה שלא...) סיפרתי פעם שאבי הביולוגי לא יודע עליי כי הוא חזר לחו"ל לפני שהיא גילתה שהיא בהריון. בזמן האחרון אני חושבת הרבה עליו ועל זה זהוא לא יודע ועל כמה שהייתי רוצה שהוא יידע ולו רק בשביל הידיעה שתהיה לו - קשה לי עם המחשבה שהוא לא יודע עליי, לא יכל להחליט אף פעם בקשר אליי וכו'. אני לא רוצה ממנו כלום, לא מבקשת שום דבר אבל לא מפסיקה לחשוב על זה שזכותו לדעת... מה דעתכן? אם הייתן במקומו (למרות שהשנים יולדות אז זה קצת בלתי אפשרי...) הייתן רוצות לדעת?

מיכל@ל

New member
אוווווו,מייקי,שאלה קשה ../images/Emo4.gif

בגדול אני מסכימה איתך שזכותו היתה לדעת,מצד שני - זה תלוי בכל כך הרבה דברים נוספים. למשל - עד כמה מערכת היחסים ביניהם היתה קרובה ,מדוע היא בחרה מלכתחילה לא לספר וכו. אם מדובר במערכת יחסים של "סטוץ",משהו קצר שלאף אחד משניהם לא היתה כל כוונה להמשיך,או במערכת יחסים קשה שגרמה לה להעדיף לא לגלות. התגובה שלו יכולהלנוע משמחה עצומה לתחושה שזה מאיים באיזשהו אופן על דרך חייו הנוכחית. באופן אישי [עד כמה שאני מצליחה לשים עצמי במקומו
],הייתי רוצה לדעת,כך אני חושבת.

מייקי80

New member
סליחה על העיכוב...המחשב התקלקל!

מבחינת מערכת היחסים שלהם, זה לא שהיא בחרה לא לספר לו, היה בניהם "סטוץ" שנגמר כשהוא חזר לארצו והם לא תכננו לשמור על קשר ורק אחרי שהוא עזב (אולי שבועיים או חודש אחרי) היא גילתה שהיא בהריון, כך שהיא לא עשתה את זה מרוע לב, היא לא יודעת איך להשיג אותו.

יסמין@

New member
תשאלי את עצמך (אשמח לקרוא

אבל לא חייבת לשתף אם זה אישי מדי): למה בעצם זה חשוב לך שגבר זר לחלוטין ידע על קיומך? למה את מצפה? מה הדבר הכי נפלא שיכול לקרות לדעתך? מה הדבר הכי מפחיד שיכול לקרות לדעתך? חשוב מאוד לדעתי שהציפיות והחששות שלך בנידון יהיו ברורים לך, לפני שאת עושה איזה שהוא צעד.

מייקי80

New member
אז ככה...

חשוב לי שגבר זר יידע על קיומי כי בסופו של דבר הוא אבא שלי. כמו שעניין אותי לדעת ממי קיבלתי את האף והעיניים, יש לגנים שלי 2 אנשים שאחראים עליהם. הדבר הכי נפלא שיקרה לי הוא שהוא יאמין לי
הדבר הכי גרוע הוא שהוא לא יאמין לי
אני לא מחפשת אבא. יש לי אחד והוא מקסים וכך גם אמא שלי. כמו שלא רציתי לפתוח את התיק מתוך חיפוש אחרי אמא כי יש לי כבר אחת אותו דבר איתו. אבל אני חושבת שלה הייתה הבחירה, הוא לא ידע כלום.

היי מייקי-

מנסה להעמיד עצמי במקום אביך הביולוגי וקשה לי עם זה. אך למרות הקושי, אני חושבת שהייתי בהחלט רוצה לדעת לו היתה לי בת איפשהו. יודעת גם שהידיעה הזו היתה מטלטלת את חיי ומזעזעת אותם, טלטול חיובי או שלילי בסופו של התהליך? איני יודעת. זה תלוי במצבו כיום, במהות הקשר שהיה לו עם אמך הביולוגית ובפתיחות שלו.

מייקי80

New member
../images/Emo20.gif

אני בטוחה שידיעה כזו באמצע החיים בטוח תטלטל ותזעזע קצת, אני גם לא חושבת שאני רוצה ממנו משהו, לא חסר לי כלום. אני חושבת שזכותו לדעת ומרגישה רע עם זה שהוא לא יודע עליי.

דיאנה*

New member
מייקי יקרה

קשה לשים עצמי במקום אדם לא ידוע. כמספר העונים, כך מספר הניחושים האפשריים. אולי עדיף לשאול עד כמה לך חשוב שאביך הביולוגי ידע עליך. אם מאוד חשוב לך, לכי וחפשי אותו. השאלות שלך נסובות סביב שלוות הנפש שלו - האם זכותו לדעת? האם היה רוצה לדעת? אין לי שום תשובה על כך. אני, כאמור, הייתי מחפשת תשובה לשלוות הנפש שלך.

מייקי80

New member
../images/Emo24.gif חזרה

לי מאוד חשוב שהוא יידע עליי. אני מרגישה לא טוב עם העובדה שמישהו שאמור לדעת עליי לא יודע. זה מפריע, זה כאילו שבמובן מסוים אני לא קיימת, זה נשמע דבילי?
בכל מקרה, יש לי עוד בעיה עם זה: זה הוגן ללכת למישהו ולהפיל עליו פצצה בלי שהוא יהיה מוכן לה? כמובן שהדיון הזה הוא תיאורטי לגמרי כרגע כי אני אפילו לא יודעת איך להתחיל לחפש אותו אבל באופן עקרוני, אני הולכת להנחית על אדם שזר לי ושאני זרה לו הפתעה בלי להכין אותו. זה לא אנוכי?

מיכל@ל

New member
מייקי

לפני שאני עונה,ביקשתי מגרא הפסיכולוג שיקפוץ לפורום להביע את דעתו בנושא שהעלית. מענין יהיה לשמוע אדם מבחוץ,שאינו מעורב בנושאי אימוץ.

מייקי80

New member
שלום לכולם!

המחשב שלי היה מקולקל אז לא יכולתי לענות על התגובות שלכן עד עכשיו, ץודה רבה. שלחתי תגובות אבל הן בדף מס' 2 ואני לא מצליחה להקפיץ. מה עושים?

גרא.

New member
מייקי80',קשה לי ממש בלתי אפשרי

להכנס לנעליים שלך, לתחושות ולמניעים שלך לחשבו,לרצות,להתלבט..ואולי גם להגיע להחלטה..להבנתי,את אומרת בדברייך, דבר והיפוכו..אבל דווקא מתוך ההיפוך, מתוך מה שלא בא לשמו, בא לשמו. את כותבת ,שאת חושבת עליו הרבה, וכמה שהיית רוצה שהוא ידע, רק בשביל הידיעה שתהיה לו..יותר מזה,את לא מפסיקה לחשוב על זה שזכותו לדעת. אבל מייקי, בו זמנית את כותבת אני לא רוצה ממנו כלום...ובזה העניין..מבין מילותייך, עולה רצונך העצום, שאולי קשה לך להודות בו, לפי הבנתי, כן לראות את אביך הביולוגי, כן לשוחח עימו, כן לקבל תשובות לשאלות המטרידות אותך..כמו איך אפשר?איך נוצר המצב הזה,למה זה קרה,למה זה קרה לך?? ומעבר לכך, גם מי הוא האדם הזה? ראי מייקי, אם הוא באמת לא חשוב לך, לא צריך להיות אכפת לך ממנו, בכל דבר, וודאי לא שידע שהוא חזר לחו"ל והשאיר את אימך בהריון...השאלה האם הוא רוצה לדעת,אינה רלוונטית,וודאי לא אצלו, כפי שמרבית הגברים נוהגים..אין לי מידע על נסיבות המקרה..אבל כל כך הרבה פעמים זה קורה,אחרי יחסי מין מזדמנים, שהגבר הולך לדרכו, והאשה,שנכנסה להריון, מחליטה ללדת..יתכן שחוסר ההתענינות שלו, מעיד על טיב היחסים שהיו לו עם אימך..יתכן שזה מעיד על אישיותו..אבל הוא אחד מני גברים רבים רבים שאינם טורחים להסתכל אחורנית אחרי מערכת יחסים קצרה, אלא ממשיכים הלאה.. התחושה שלי שכל מה שקרה מהווה עבורך, בלשון הפסיכולוגים : Unfinished business,כלומר עניין לא גמור שכל עוד אינו כזה, הוא מציק, בוער בעצמות..ואינו נותן מנוח (גישת הגשטלט).לכן, כנראה כל עוד לא תקחי יוזמה,תפגשי עם אביך הביולוגי ביוזמתך,ותתמודדי פנים אל פנים מול מה שקרה,הנושא יציק לך..השאלה האחרונה היא רק, מה עושים, אם הוא לא ירצה לחזור לעברו...??

מייקי80

New member
תודה...../images/Emo20.gif

כשאני קוראת את מה שכתבת אני באמת נשמעת מבולבלת...לא? אני אני אנסה להסביר לך וכך גם לעצמי: אין לי מה לשאול אותו איך הוא היה יכול? כי הוא ל א ידע. אני רוצה לראות אותו קודם כל כי אני רוצה לראות מי נתן לי את הגנים שלי, מאיפה העיניים וכו', אותה סיבה שרציתי לפגוש את אימי הביולוגית. העניין מציק לי , זה ברור, אני אני באמת לא רוצה ממנו כלום. אני רוצה לדעת מי הוא, לראות אותו ואני רוצה שהוא יידע עליי. מפריע לי שיש לי אבא ביולוגי בעולם שלא יודע על קיומי. שלא יודע שמהקשר שלו עם אישה מסויימת יצאה ילדה. אני רוצה שידע שאני קיימת. מוזר?

דיאנה*

New member
לחלוטין לא מוזר

ואני גם חושבת שמותר לך להיות מבולבלת. למי אם לא לך מותר להיות מבולבלת. יש לך זוג הורים תומך ומקסים וזה יופי - הלוואי על כולם. אבל יש לך גם עבר של נטישה. אם ראשונה (ביולוגית) שלא היתה מסוגלת להיות אם וויתרה על הזכות להיות לך להורה. בכך וויתרה עליך. זה לא דבר שפשוט להתמודד איתו. וכיום את גם יודעת (מזה כמה שנים), שיש גם מישהו נוסף, שלא היה בתמונה. ואת רוצה לדעת מיהו, שידע על קיומך. שבאופן מסויים יכנס לתמונה. זה באמת מבלבל. זה באמת עניין לא סגור. אני מצטרפת לדעתו של גרא שהדבר כנראה בוער בעצמותיך ומגיע לך לברר את הדברים. שאלת אם זה הוגן "להפיל" עליו ידיעה שכזו. אפשר באותה מידה לשאול אם זה הוגן להסתיר ממנו ידיעה שכזו. רק הוא יבחר את השאלה והתשובה. אני משערת שבמידה מסויימת החיים של שניכם ישתנו לאחר המפגש, מעצם הידיעה. אם יווצר קשר, אם ירצה בקשר, אם את תרצי בקשר, איני יודעת. אני יודעת רק שאת צריכה להיות מוכנה לכל סוגי התסריטים האפשריים. מזכירה לך שוב - שאת מחפשת את שורשייך הביולוגיים. מחפשת להכיר את האדם שהוריש לך מחצית מן הגנים שלך. אל תחפשי את עצמך דרכו. הערך שלך לא תלוי ולא ישתנה בעקבות התגובה שלו לידיעה שיש לו בת. בת שהיא אדם נפלא (את זה אני כן יודעת).

מייקי80

New member
../images/Emo24.gif ../images/Emo24.gif

תודה. אני יודעת בדיוק מי אני ומה אני שווה, החיפוש הוא ללא קשר אליו. לפחות את זה אני יודעת...

למעלה