שלום לכולם

פרקשיט

New member
שלום לכולם

התנהגות בריאותית....ראיתי את הפורום והחלטתי לספר לכם שהחלטתי להפסיק לאכול שוקולד או כל דבר אחר שקשור לקקאו, בנתיים אני עומדת בזה במשך יומיים, אבל אני ממש אופטימית כי כבר עשיתי את זה פעם ועמדתי בהבטחה במשך יותר מחודשיים! אז אני אשמח לעצות ולתמיכה או לכל דבר אחר, התנהגות בריאותית זה מעולה בכלל ובתור פורום גם כמובן! בהצלחה לכולנו.

שלום פרקשיט

תודה על הברכות. אני שמחה שאת חושבת שהתנהגות בריאותית זה מעולה. רציתי לשאול אותך, מדוע החלטת להפסיק לאכול שוקולד ומוצרי קקאו? אני שואלת משום שזה לא כזה מובן מאליו כמו שזה נראה.

פרקשיט

New member
תשובה

החלטתי להפסיק לא בגלל שאני אוכלת הרבה שוקולד, ממש לא, אין לי דחף לאכול שוקולד או משהוא בסגנון שאני בגללו רוצה להפסיק, פשוט המצב הוא שאני לא חיה בבית אני לומדת במדרשה שבה יש ברוך ה' ארוחות מסודרות אבל זה תנאי פנימיה, אז מישהיא מביאה עוגה, מישהיא מכינה כדורי שוקולד, שותים הרבה שוקו, הולכית ביחד למכולת וקונים משהוא----בקיצור, יוצא לי לאכול אפילו בלי שאני ממש רוצה, ובבית זה לא היה ככה, וכתוצאה גם מעלים במשקל, אני לא רוצה לעשות דיאטה כי אני מתגייסת עוד 3 חודשים ואני לא רוצה להתחלש...זה בערך הסיבה

ובכן, חדשות קצרות בעניין שוקולד

אני לא יודעת אם התגובה שלי תאכזב אותך או תשמח אותך, אבל הנה דעתי: שוקולד זה לא רעל! שוקולד זה אוכל. לכן לדעתי, אם אין לך בעיה רפואית מיוחדת (למשל עם סוכר), וכל מה שמטריד אותך זה המשקל, את לא צריכה להפסיק לאכול שוקולד. נכון ששוקולד זה אוכל משמין. ב- 100 גרם שוקולד יש כ- 550 קלוריות. המשקל זה שיקול חשוב, וטוב שאת עושה אותו כבר בגילך, עוד לפני שהתחלת עם הבליסה האופיינית לצבא. אבל 100 גרם שוקולד זו חבילה שלמה! האם בכל פעם שמישהי מהחברות שלך מביאה כיבוד את אוכלת חבילה שלמה של שוקולד? בחבילה סטנדרטית של שוקולד (למשל "עלית") יש 28 קוביות. את יודעת מה זה אומר?? שבקובייה אחת יש בקושי 20 קלוריות! אפילו אם תאכלי שורה שלמה, שזה 4 קוביות, תאכלי בסך הכל 80 קלוריות. אז מה? באותו יום שאת אוכלת שורה שלמה של שוקולד, תוותרי על התפוח אדמה של הארוחה המסודרת. ואם קוראים את ההודעה אנשים נוספים, כמו למשל גברת שוKולד מההודעה למטה, אז הנה עוד נתונים מרגיעים על שוקולד: 1. השוקולד בריא לנפש - זה מוכח מדעית. בזמן אכילת שוקולד משתחררים במוח חומרים מרגיעים. 2. למי שפוחד מהסוכר שבשוקולד בגלל השיניים, שישטוף שיניים אחרי האכילה. ויפסיק לשתות משקאות מומתקים (כמו מיצים), כי הם נשארים בפה הרבה יותר זמן משוקולד. 3. למי שפוחד מהשומן שבשוקולד: השומן שבשוקולד מעלה את הכולסטרול "הטוב". 4. לאחרונה גילו שבשוקולד יש גם חומרים נוגדי חימצון, שעוזרים למנוע סרטן. האם זה אומר שהשוקולד צריך להפוך למזון העיקרי שלנו? גם לא! כי הוא "יבזבז" לנו את כל הקלוריות בלי שנתן לנו שום חלבונים, מינרלים או ויטמינים. זה רק אומר, שכמו כל דבר, צריך לאכול מהשוקולד ב-מ-י-ד-ה. בתיאבון, עפרה

פרקשיט

New member
תגובה

זה לאו דווקא העניין של משמין או לא, זה פשוט גורם לי לאכול דברים שאף פעם לא הייתי אוכלת, זה עניין של משמעת עצמית שאם עומדת בפניי האפשרות לאכול בארוחת ערב למשל פרוסת לחם עם שוקולד- קל מהיר להכנה, או "להשקיע" קצת יותר ולחתוך סלט-אז זוהי שעת המבחן בעניין המחקרים- על כל מחקר שתביאי לי אפשר למצוא מחקר שאומר הפןך, אז...

אין באמת סוף למחקרים... אבל...

מתוכם את צריכה לברור את אלו שנראים לך אובייקטיבים ומבוססים, ולא אחת תצתרכי להשתמש באינטואיציה, בעניין הצבא: אין מה לדאוג, ארוחות מסודרות וקבועות, שמזינות בד"כ(רק חבל שאין לחם מלא), אם תהי בבסיס גדול אז אמור להיות שם אוכל טוב, ושתאכלי טוב אז לא תצתרכי "הפתעות" ג`אנק למיניהן. נ.ב מזה מדרשה שמתגייסים בה?? כמו מכינה קד"צ??, כלטוב.

אנחנו לא מכירים... לפני שנה...

ישנתי בלינת שדה במגרש כדורגל מול הקראוונים שלכן ולכן אני יודע מזה המדרשה... ועכשיו חיברתי נתונים ונפל לי האסימון... כלטוב!

עוד דבר קטן ברשותך (עיצה)...

כידוע שוקולד נצרך לא רק בגלל שהוא טעים אלא גם בגלל אחוז הסוכר הגבוהה בו ותחושת העירנות שהוא יוצר (כמאמר עפרה) ולכן התוצרים שהוא יוצר הכרחיים לעיתים ביותר (שמירות בצבא, בנהיגה שעייפים) ולכן את אמורה למצוא תחליפים לשוקולד, התחליפים שלי:שוקולד חרובים(בריא לגמרי חוץ מהשמן צמחי שבו), פירות ופירות יבשים, ומאפים מקמח מלא וטבעיים, מקווה שעזרתי ותהי בריאה ומאושרת! כלטוב!

רוד וצימעס, אלו אכן תחליפים טובים

לשוקולד. אולם לא שמתם לב לשני אלמנטים בשאלה של פרקשיט: 1. מה שמטריד אותה הוא לא השוקולד שהיא אוכל בבית, אבל כזה שמביאות חברות ככיבוד. את הבעיה הזאת, התחליפים לא יפתרו, משום שאין לה שליטה על הכיבוד שיביאו אחרים. לזה, פרקשיט, הפתרון היחדי שאני רואה הוא שאכן תאכלי *קצת* שוקולד מהכיבוד שמביאים. אף אחד לא ייעלב אם תאכלי רק כדור שוקולד אחד במקום חמישה, או פרוסת עוגת שוקולד דקה במקום עבה. על ה"שוקו בשקית" לעומת זאת הייתי מוותרת, ובמקום זה שותה מים מינרליים. זה גם בריא וגם סוג של "איני" היום. 2. ואם אני מתרשמת נכון, מה ש*באמת* מטריד אותה זה בכלל לא השוקולד אלא... השליטה באכילה. אז, פרקשיט, אם מה שחשוב לך הוא להוכיח לעצמך שאת יכולה לשלוט במה שאת אוכלת, מה דעתך לאסור על עצמך לצרוך איזה ג'אנק *שבאמת* מזיק? רוצה לגלות לנו מהו "מזון החטאים" הכי גדול שלך? מה שהכי הכי לא בריא שאת אוכלת? תחשבי על זה... עפרה

עפרה: תפסיקי להחליט בשביל פרקשיט...

מה טוב לא או לא... תני לא להתנסח בלי להכניס לה מילים לפה בלי רשותה, אין לי בעיה עם זה לא עוזר-מעניין אותה, אך תני *לה* לומר זאת. כלטוב.

רוד

אני לא מחליטה בשביל פרקשיט. אני רק מייעצת וממליצה. מאחר שזהו פורום מומחה, ומאחר שהיא שאלה את דעתי, אני חושבת שזאת זכותי. מאחר שהיא זו ששאלה את השאלה, זה נראה לי בהחלט חשוב מה עוזר *לה* (לפרקשיט) או לא עוזר *לה*. מאוד אשמח אם תתבטא בצורה קצת יותר מנומסת. תודה, עפרה נ"ב. אני "צעירה" בניהול הפורום הזה משום שהפורום הזה רק הוקם ביום חמישי. על ידי.

עם כל הכבוד...

ואני באמת מכבד את רצונך הטוב, אין לך זכות להחליט בשבילה מה טוב לה או לא אפילו אם זה לא *בידיוק* מה שהיא שאלה, במפורש כתבתי *עיצה*, למיטב ידיעתי ניהול פורום לא מקנה יכולת טלפתית עם הגולשים, תקני אותי אם אני טועה... בריאות והצלחה. וכלטוב.

עם כל הכבוד...

ואני באמת מכבד את רצונך הטוב, אין לך זכות להחליט בשבילה מה טוב לה או לא אפילו אם זה לא *בידיוק* מה שהיא שאלה, במפורש כתבתי *עיצה*, למיטב ידיעתי ניהול פורום לא מקנה יכולת טלפתית עם הגולשים, תקני אותי אם אני טועה... בריאות והצלחה. וכלטוב.

חשיפת פרטים מזהים של אנשים ללא רשות

שלום רוד. אנשים בד"כ כותבים בפורומים באינטרנט בשם בדוי, וזאת משום שהרשת מספקת להם סוג של דיסקרטיות שמאפשרת חשיפה מבוקרת. אני רואה שפרקשיט מאוד סלחנית איתך, אבל בעיקרון אבקש *לא* לחשוף פרטים מזהים של אנשים בפורום ללא רשותם. תודה, עפרה

פרקשיט לא אילמת...תרשי לה להתנסח...

לבד, חוץ מזה שלא חשפתי את פרטים מאוד אישיים עליה, היא סיפרה על עצמה דברים שלא קשורים בהכרח לשאלה, ומתוך כך הבנתי שלא איכפת לה מרמת זיהוי כזאת או אחרת, וגם היא יכלה להתכחש למה שאמרתי, בנוגע לניסוחך:הוא חסר רגישות אז אל תטיפי לי על רגישות (שאולי אין לי) עד שלך לא תהיה רגישות נדרשת..., אני מבין את הצעירות שלך בפורום, אך תנסי להשתפשף ואז לצאת בהצהרות. כלטוב.

רוד

קראתי עכשיו את הודעתי. אני לא רואה בה שום דבר בוטה. אם נעלבת, אני מצטערת. אבל אני בכל זאת מבקשת לא לחשוף פרטים מזהים של אנשים בפורום. רק בריאות, עפרה

למעלה