שלום לכולם!

שלום לכולם!

אני בן 18ולא תאמינו לי אבל החלום שלי זה להיות איש עסקים! כן כן איש עסקים, מה אתתם חושבים על זה? איך אני אמור להתחיל לעשות עסקים? כי זה באמת התחום שאני רוצה לעסוק בו בחיים-עסקים! תודה רבה

איש עסקים בשבילי ...

קודם כל אדם מכובד. תפקידו של איש העסקים זה לפתוח חנויות בעולם, תפקידו של איש העסקים זה לקנות מניות. להשתתף בבורסה. לפתוח קניונים ועוד הרבה

mentorit

New member
2 דרכים

1. להיוולד למשפחה הנכונה בה אתה מקבל תפקיד עם הגיעך לבגרות (מכירה את זה, ראיתי הרבה כאלה בסביבתי....) 2.להתחיל לעבוד! רוב אנשי העסקים שאני מכירה (וואלה גם אני, גם אני אשת עסקים ואפילו "אשת העולם הגדול".....חחחחח!!) התחילו בעבודה קשה יותר או פחות. אני בגילך עבדתי ב- 3 עבודות במקביל (בלי שהייתי צריכה את הכסף...עוד גרתי עם הורי) פשוט- היה לי רצון עז ללמוד איך עובד העולם ואיך לעבוד על העולם. אז הלכתי לעבוד וככה למדתי- בכל יום למדתי דברים חדשים על מכירה, שירות, עבודה מול לקוחות, ומול ספקים ומול מנהל ומול עובד... איפה יש כסף ואיפה אין כסף.... עברו כמה שנים ואזרתי אומץ לפתוח עסק משלי וכך הלאה.... נראה לי שזה הסיפור של הרוב לא? מסקנות- לך לעבוד וכדאי גם ללמוד משהו (בעיקר בשביל הידע הכללי)

את האמת לא בראש שלי ללמוד

אני מת לעזוב את הארץ לנסוע לחו''ל להיו8ת איש עסקים וכמובן לעשות כסף!! כן ואני עובד ב2 עבודות כי חופש עכשיו. וזה באמת החלום שלי להיות איש עסקים תציעו לי עכשיו מה אני יכול לעשות עם הכסף {בסביבות ה4000 ש''ח} שיש לי בבנק, מהו הצעד הראשון ??

mishi79

New member
אני מאמינה בשיטה של לעלות מלמטה

ככה אתה לומד הרבה על עצמך, על העסק ויודע איך העובדים מרגישים שלדעתי זה מאד חשוב כשאתה מנהל אנשים אחרים. אל תמהר כלכך להשקיע את ה4000 שיש לך כי אתה לא ממש יודע מה אתה עושה ויש הרבה אנשים שישמחו "לעזור" לך להשקיע אותם בכל מיני דברים שיכולים להשמע מאד מאד מפתים... אני התחלתי מלעבוד וקודמתי למעלה עד שהגעתי למצב שלא היה לי לאן להתפתח ופתחתי חברה משלי. ידעתי את העסק על בוריו... וזו השיטה שאני מאמינה בה במיוחד בגיל כ"כ צעיר (אני התחלתי ב19) אני חושבת שאתה צריך להתנסות, תעבוד בעבודות שמושכות אותך, תהיה הכי טוב, תגדיל ראש, תלמד מכל מי שאתה עובד איתו ותיצור לעצמך שם טוב שבעתיד אותם אנשים ירצו לעשות איתך עסקים. דרך אגב אם מכירות מעניינות אותך אתה יכול להתחיל בebay ושות'... זו התעסקות עם אנשים מכל העולם, מכירות, עסק עצמאי שיגדל ככל שתשקיע בו ותלמד אותו. בהצלחה...

duncken

New member
עסקים (זהירות ארוך)

קשקראתי את תגובתך לא ידעתי אם אתה סתם טרול משועמם או אדם אשר באמת רוצה להתפתח ולעשות עסקים. למרות החשדות שלי הנה תגובתי. אני אתחיל באנקדוטה קטנה מחיי - לפני שנסעתי לחו"ל ללמוד מנהל עסקים פגשתי מישהו זר. הוא שאל אותי מה אני עושה ואני עניתי "אני הולך ללמוד מנהל עסקים בינ"ל". "אהה".. הוא ענה (די בביטול). "עסקים עושים, לא לומדים". בתשובה זו הוא תימצת את כל הנושא. בוא נתחיל בהגדרה של מה זה "עסקים". בשבילי זה פשוט לייצר\לקנות משהו בזול ולמכור אותו ברווח. בעצם, כל פעולה שהיא שמטרתה רווח (יצירת ערך מוסף) לאדם שעושה אותה היא "עסקים". פעולה זו מלווה ביצירת קשר עם אדם\ארגון אחר. גם מוכר התותים בצידי הכביש הוא איש עסקים במידה ואף אחד לא מעסיק אותו. לסיכום - איש עסקים זה לא חזות אלא מעשים! ישנם "אנשי עסקים" העובדים בחברות. הם בד"כ לובשים חליפות וניראים מכובד. אם תשאל את עצמך למה הם נקראים "אנשי עסקים" תגלה שהם יוצרים ערך מוסף לחברה שלהם והם בד"כ יהיו אנשי שיווק\מכירות\פיתוח עיסקי (או עוד תארים שונים ומשונים). הם בד"כ יוצרים transaction (יש למישהו תרגום לעברית) בין הארגון שלהם לאחר. לעשות עסקים = ללהיות עצמאי. זהו בעצם יותר מצב מנטאלי מאשר מוחשי. מצב בו אתה אומר לעצמך אני עושה טרייד-אין בין ביטחון כלכלי (יחסי) שעבודה בתור מועסק נותנת לי, באפשרות של להרוויח סכומי כסף גדולים או להיות בוס לעצמי. כאן אני רוצה להכניס את נושא הלמידה. אתה כתבת שלא בראש שלך ללמוד. אני מציע לך לשנות תקליט. למידה יכולה לבוא או כלמידה מהנסיון ולמידה תאורטית. למידה מהנסיון יכולה להיות מאוד כואבת ולעלות הרבה כסף (לאחר שתצטרך לשלם על טעויות שאתה עושה). זוהי הלמידה הכי אפקטיבית. "למה אני צריך ללמוד תאוריה?" אתה שואל. למידה תאורטית יכולה למזער את האפשרויות לטעויות, לפחות במקצת. למידה תאורטית גם תיתן לך אולי זוויות ראיה שונות על "עסקים". שאלת מה אתה יכול לעשות אם הכסף? אני חייב להגיד שלא הרבה. הסכום הוא די קטן כדי להתחיל משהו בסדר גודל בינוני\גדול. תחשוב לעצמך "איך אני יכול ליצור לעצמי הכנסה?". תזכור שחזות זה כלום! מוכר השווארמה השכונתי אולי עושה יותר רווחים מחנות הנעליים המהודרת שלידו. אני ממליץ שתקרא את הספרים המופעים במאמר על ספרים תחת הכותרת מוטיבציה. בשלב זה אני ממליץ על לא לחשוב על חו"ל כאופציה (אלא אם יש לך אישורי עבודה\שפה מקומית ומשפחה בה תוכל להתאקלם לתקופת ההיסתגלות הראשונית). בהצלחה.

חבר יקר!

שמע אני לא טרול משועמם אלא באמת זה החלום שלי לעשות עסקים ואני רוצה להתפתח בתחום הזה, כבר מגיל צעיר רציתי להיות איש עסקים.ואני באמת חושב {לא שאני מבין הרבה} עסקים לא לומדים אלא עושים, עסקים או שאתה יודע או שלא או שיש לך או שלא, גם אם לא הייתי לומד מנהל עסקים נראה לי שהייתי מגיע לאותם הישגים. אני אספר לך סיפור שקרה לדוד שלי לא יודע אם זה מזל או שכל . דוד שלי איש עסקים מאוד מצליח ברוסיה בעסקי הנפט הוא לא למד כל החיים שלו עזב כיתה ח' ומאז היה ברחובות,למד בעבודות מזדמנות ,שמע כיום לאחר 40 שנה הוא לא עושה מיליונים אלא מיליארדים והוא חי בעשירון העליון ברוסיה. ו

duncken

New member
הקמתי עסק לא מזמן

אני מייצר ומייבא מוצרים לשבדיה. כרגע יש לי מוצר אחד בתחום הטקסטיל.

duncken

New member
אני מתנצל אם נפגעת

עליך להבין שבמערכת פורומים כמו תפוז הרבה אנשים משועממים או סתם מוזרים כותבים הודעות אשר עלולות להחשיד אותם כטרולים. הודעתך הראשונית וכן תשובתך למנטורית העלו אצלי את החשד שאתה כזה. אני שמח להתבדות. אני אישית לא מאמין ב "או שיש לך או שלא". כל אחד יכול להיות איש עסקים. קרא בבקשה שוב את מה שכתבתי על ההגדרה שלי לעסקים. כל אחד יכול לעשות את זה. הכול תלוי באיזו דרגה. לדוגמא - החלטת למכור מוצרים באיביי למרות שאתה עובד למחייתך בתור מאבטח. הצלחת! אתה איש עסקים. הקמת חברת תוכנה ומצאת לקוחות שיקנו את מוצרך. הצלחת! אתה איש עסקים. אני ממליץ מאוד על לימודים פורמליים גם אם אינך חושב שאתה צריך אותם. לימודים פורמליים יעזרו לך להבין תחומים רבים הקשורים לעסקים. תחום הממון והכלכלה\שיווק\ניהול כוח אדם\תפעול ולוגיסטיקה ועוד. אתה תפגוש אנשים כמוך שאולי יהיו לך לעזר בעתיד. קשירת קשרים. אני בטוח שאופקיך יורחבו. אני יכול להגיד שאופקיי הורחבו! בקשר לדוד שלך. למה שלא תפנה אליו כדי שיהיה מנטור שלך?

לא לא זה בסדר לא נפגעתי!!

אני מודה לך על התגובה שלך ןאני מאחל לך הרבה בהצלחה בעסק החדש!!

mentorit

New member
איזה תשובה יפה!!!../images/Emo127.gif

הכל כ"כ נכון ! לגבי סוסו (מסמי וסוסו ??)- אולי תלך לעבוד עם הדוד ברוסיה?? אפילו בחינם (במקום לשלם שכר לימוד) זה עונה על הכל- להיות בחו"ל ולהיות איש עסקים (נו נגיד) דבר שלישי ואחרון- אני פוגשת הרבה אנשים שהתחילו מכלום "מהרחובות" לפני 40 שנה והיום מליונרים... לפיכך, אני ושותפי הגענו למסקנה- זה היה פעם ויש עשירים של "פעם" שהיום לא היו מצליחים בכלל! זה לא כדי לעודד את עצמנו או משהו...אבל אותם אנשים מפגינים פעמים רבות יכולת כ"כ דלה במו"מ, יחסי אנוש וכיו"ב שאני ממש מופתעת איך הם הצליחו בכלל

airdene

New member
תגובה קצרה

מצטער לקלקל לך את התאוריה, אבל, באופן אישי, אני מכיר הרבה מאוד עשירים שצברו את הונם ללא שנות למידה מרובות. והם עשו זאת בעשר, עשרים שנים האחרונות ולא לפני 'ארבעים' שנים... עם זאת איני מזלזל כלל ביתרונות שמזמנת ההשקעה בלימוד מוסדר של ניהול עסקי, ונכונה אבחנתו של דאנקן שאת טכניקות הניהול הבסיסיות כל אחד יצטרך ללמוד בין אם דרך הנסיון המעשי ובין אם על ספסל הלימודים. אך את הנושאים החשובים באמת לא ניתן ללמוד בביה”ס אלא רק מנסיון. דבר שלישי ואחרון ־
, את הקריירה העסקית שלי התחלתי עם 50$ ושותף חסר כל... כך שמנקודת מבט זו 4000 ש”ח זה המון כסף

שלום לך1

קודם כל נהניתי לקרוא את תגובתך , והייתי מאוד מחח לדעת מה אתה עושה בחיים כרגע?

airdene

New member
כרגע?, אהממ, יושב מול המחשב ומחכה

לשעות אחה”צ שיוקל קצת עומס החום הלא נורמלי הזה ואוכל לצאת לטייל בסביבה...
, בימים אלו אני מבקר בדרום קרוליינה ואם לא אסתגל לצרוף הקטלני של חום, קרינת שמש חזק ולחות משתקת, נראה לי שאבחן יעדי טיול קרירים יותר כמו אלסקה...
. ולעניינך, קצת חששתי שתתעלם מעצתו של דאנקן וחבל, זוהי עצה טובה והשקעה בלימודי טכניקות מסחר שונות תשתלם לך מאוד בעתיד. אתה ממש לא חייב לבחור במסלול אוניברסיטאי של מנהל עסקים או תואר דומה, בהרבה מקרים, (למשל אם אינך בונה על קריירה מבוססת קורפוריישן בינלאומיים), זה יהווה בזבוז זמן ומשאבים שמוטב היה אילו היו מושקעים בכיוונים אחרים. אך תוכל לקחת קורסים בתחומים מעשיים יותר כדי לבנות אצלך רמת ידע בסיסית שתאפשר לך להוציא לפועל את רעיונותיך עם השקעה נבונה יותר של מאמץ ומשאבים. תוכל לקבל יעוץ חינם וקורסים ספציפים במחיר מוזל מאוד במט”י או באיגוד לשכות המסחר. שתהיה לך הצלחה רבה, איירדין

mentorit

New member
ייתכן שאנחנו לא מכירים את אותם

האנשים?.... אלו שאני דיברתי עליהם הם השעירים של "פעם" בנוסף-דווקא אני לא התייחסתי ללימודי תיאוריה באוני' אלא לעבודה בשטח ולגבי 50 דולר...באמת מעניין איך עשית את זה (לי יש כבר 3 חברות וז תמיד עלה יותר...)

למעלה