שלום לכולם!

airdene

New member
יתכן מאוד...

עולם העסקים מגוון מאוד ופנים רבות לו ולעוסקים בו. לרבים מאיתנו יש הנטייה להתמקד בזוויות הצרות בהן התמחו ולהסיק מכך שזהו טבעו של העולם, זו שגיאה נפוצה. אם תואילי להרחיב ולהסביר לי מה ,לתפיסתך, ייחד את עשירי 'פעם' אוכל, אולי, להבין מה מבדיל אותם ממתעשרים חדשים. קורותיה החלקיים של תחילת הקריירה העיסקית שלי חבויים אי שם בארכיון 'ישראלים בחו”ל, זהו סיפור משעשע בחלקו וכלל לא מומלץ לחיקוי, אני שייך לאלו שהתעקשו להשיג הכל בדרך הקשה ואע”פ אוסף החוויות המצחיקות עד דמעות וסיטואציות המסמרות שיער שצברתי ואשר איני מתחרט עליהן, אודה שאפשר וכדאי לצעוד בנתיבים קלים יותר כדי להתעשר. שיהיה לכולנו שבוע טוב.

mentorit

New member
וואלה קצת קשה לי ממש להסביר

אבל אני אנסה- עשירי פעם מספרים לי בפגישה עסקית על התעשרותם המענינת...והדרך שלהם משולבת בכל מיני החלטות די ברורות ובסיסיות לכל יזם מתחיל (ברור כי הלקחים כבר נלמדו) נראה כאילו "פעם" אנשים היו תמימים יותר ואם היית מעט יותר "מתוחכם" מעמך הממוצע יכולת לעשות הרבה יותר כסף בהמשך לכך, בגלל שאנו עסקים של ישראלים בחו"ל...תחושתי האישית- בישראל אנשים מתוחכמים מאוד וחשדנים מאוד (מישהו אמר לי פעם שהבעיה היא שבישראל יש יותר מדי יהודים...) במזרח אירופה ישנה עוד מידה מסויימת של תמימות הבנת למה התכוונתי?

airdene

New member
הבנתי את כוונתך

יש בדבריך אמת, במיוחד אם לוקחים בחשבון את למידע מקיף ועדכני הררי המידע להם נחשף דרך קבע האדם המודרני. לכן קל לבעלי עיסוקים הסמוכים ל, ו/או נסמכים על ליבת מהפכת המידע, (עמדות בהן השכלה עסקית ומקצועית רחבה אינן נחשבות כמעט בבחינת תנאי בסיסי להצלחה אלא גם כסמל סטטוס וכרטיס כניסה למעגל החברתי),לשכוח לעיתים שבמקביל להם וסביבם ממשיכים מליוני עסקים להתנהל בשיטות שהשתנו מעט מאוד במשך זמן רב מאוד (בכמה מקרים גם מאות שנים),. ראיתי או הכרתי במידה מסויימת הרבה מאוד אנשים המשתייכים לקבוצות האחרות, אלו שלא נהנו מגישה בלתי מופרעת למידע,(בין אם באופן פורמלי ובין אם לאו),במזרח הרחוק, ישראל, מצריים, ואפילו פה בארה”ב ועוד מקומות אחרים בהם שהיתי, אף על חסרונות התחלתיים כאלו או אחרים שהם סבלו,למדתי שברגע שההזד מנות להתקדם מציגה עצמה בפניהם, גם תאילנדי עצלן ואנפלבית לומד להפעיל רשת טלפוני איי. פי. במהירות הבזק, ומבלי להבין שמץ מן הארכיטקטור המסתתרת מאחורי המנשק...

Benkok

New member
תיקון קטן ברשותך אירדיין...

התאילנדי העצלן והאנלפבית יידע להפעיל את הVOIP. ברגע שתהיה בעיה עם הSERVER או עם ההגדרות הוא פשוט ייתקע והעסק ייעצר. למישהו אחר תהיה מינימום תושיה להרים טלפון לספק האינטרנט או לבוס לדווח על תקלה... התאילנדי פשוט ירים ידיים ויילך לאכול נודלס... כאן טמון ההבדל.

airdene

New member
../images/Emo3.gif ידעתי שתרד על התאילנדי הזה...

ונכון שרובם יסתפקו באכילת סום טאם עים פתאיי, אבל גם בינהם הכרתי כוכבים, חסרי השכלה שראו את האור (הקפיטליסטי, כמובן), ולימדו עצמם להשתלט על הפעלת מערכות מורכבות ללא ידע כללי חורג מזה של האחרים בסביבתם ומה ששיגע אותי שנים זה שהם גם חסרו כל סוג של סקרנות לגבי טבעו של העולם וכיו'ב. מאוחר יותר למדתי שהערך העצום שיחסתי למרכיב הסקרנות במרשם ההתעשרות שגוי.

יש לי רעיון בשבילך

שלום יש לי רעיון לעיסוק רציני, ומעניין, שיכול להתאים לך. אשמח לשוחח איתך עליו. צור איתי, משה, קשר בטלפון: 050-7502123 .

another one bites the dust../images/Emo6.gif

מתי ילמדו אנשים שאת מפעל הפיס היחיד שלהם בחיים הם ימצאו רק מול הראי??? זהו

למעלה