שלום לכולם!

mila75

New member
שלום לכולם!

קודם כל, מזל"ט על הפורום החדש... אני מתחילה ללמוד בת"א בשנת הלימודים הקרובה מדעי החיים והרפואה משולב (רציתי רפואה, אבל בגלל הדבר המטומטם הזה שמקבלים רק מגיל 20 ויחסרו לי 5 חודשים אני נאלצת ללכת ללמוד משהו אחר שנה ואז לעבור). רציתי לדעת אם יש מישהו שלומד את זה או יודע לומר משהו- אם זה טוב, איך הלימודים וכו'. הייתי גם רוצה לדעת אם יש קורסים מקבילים בזה וברפואה (כי אני מקווה להוציא פטורים לאח"כ). תודה על העזרה!

lollapalooza

New member
אם מקבלים רק מגיל 20

למה לא לחכות לשנה הבאה? אף פעם לא הבנתי למה אנשים רצים ללמוד כאילו אין להם זמן.

Big Red

New member
כי אולי...

באמת אין להם זמן? :) אני אישית התחלתי לקלוט את סופיות הקיום שלי ביקום כבר בגיל 5 (עד אז אמא הצליחה לשכנע אותי שעד שאגדל ימציאו תרופת פלא שתעניק לכולנו חיי נצח). ואשר לשאלה של מילה - אני לא חושבת שיש מישהו שיוכל לתת לך תשובה מפורטת, ההמלצה הכי טובה שלי היא להמתין עד יום ראשון ואז פשוט להרים טלפון למזכירות החוג (החוג שאת רשומה אליו או רפואה), ואז פשוט לשאול אותם - כי רק הם יתנו לך תשובה טובה ומלאה. את הטלפונים אפשר למצוא באתר הפקולטה או בידיעון. אם את ממש לא יכולה להתאפק, את יכולה לנסות לגלוש באתרי החוגים. יתכן שבידיעון של רפואה תהיה לך איזושהי טבלה עם לימודי השלמה או פטורים בגין לימודים קודמים שניתן לקבל.

coolmood

New member
כדאי לשאול בפורום "לימודי רפואה"

למרות שאושרית, מנהלת פורום לימודי רפואה, בטח תיכף תסתובב גם פה כדי לענות...
בהצלחה!

אני לא הייתי עושה את זה במקומך

אם את מתכוונת להיכנס למדעי החיים והרפואה כדי לעבור על סמך הציונים, את לא תוכלי לעשות את זה אחרי שנה, אלא רק אחרי שנתיים. החל מהשנה הבאה, האוניברסיטה תחכה לציונים האקדמאיים רק עד מאי. אם את נכנסת למסלול הזה רק בשביל פטורים, גם לא הייתי ממליצה לעשות את זה. בשביל פטור במקצוע כלשהו את צריכה מעל 75 באותו מקצוע, ואת זה לא תמיד קל להשיג בקורסים של המסלול הזה. יש במסלול קורסים שעושים יחד עם רפואה, וממוצעי הקורסים האלה לא ממש גבוהים בד"כ, ולפעמים גם יש לא מעט נכשלים. ככה שגם אם תעשי בדיוק את הקורסים שעושים ברפואה שנה א', יכול להיות שלא תוכלי לקבל עליהם פטור כי הציון שלך לא יהיה גבוה מספיק. בכל מקרה, את תכניות הלימודים של רפואה ושל מדעי החיים ומדעי הרפואה תוכלי למצוא כאן ולהשוות: http://www.tau.ac.il/medicine/yedion/ באופן כללי, קיבלת שנת חופש, נצלי אותה. אם תתקבלי לרפואה בשנה הבאה לא תהיה לך שנה כזאת עוד המון זמן. בנוסף, יש גם את העניין של ספי הקבלה שעולים מדי שנה, ככה שמאוד יכול להיות שהציונים שיש לך עכשיו בבגרות ובפסיכומטרי, ומספיקים כדי להתקבל, לא יספיקו בשנה הבאה, ואולי תצטרכי לשפר משהו. דרך אגב, למקרה שלא ידעת, באוניברסיטה העברית ובטכניון אין הגבלת גיל בקבלה לרפואה, אז את יכולה לנסות להתקבל לשם כבר השנה.

mila75

New member
תודה לכולם על התגובות...

אני לא הולכת ללמוד עכשיו בשביל להיכנס לפי ציונים (הציון המשוקלל שלי בסדר גמור ומספיק גם לרפואה). רציתי ללכת ללמוד כי נמאס לי לשבת בבית ולבזבז זמן (וגם לעבוד ממש נמאס לי). באוניברסיטה העברית הציונים שלי לא מספיקים, ובטכניון צריך פיזיקה 5 יחידות (ולי יש ביולוגיה). אני מקווה שזה כן יתן לי משהו ללמוד מעכשיו ולהשיג פטורים (ואז להוריד קצת מהלחץ בשנה הבאה). והדבר הזה עם הגיל ממש מעצבן ולא הוגן...

בטכניון לא צריך פיסיקה

אם את עומדת בסף, אין שום סיבה שלא תזומני למבחני מו"ר מטעם הטכניון.

ודרך אגב

אם נמאס לך לשבת בבית ולעבוד, אולי כדאי לנצל את השנה הזאת כדי לטייל קצת, לראות עולם לפני שאת נכנסת למסגרת של לימודים שלא תמיד תאפשר לך לטייל. ואם כבר, בשביל פטורים את לא חייבת דווקא את המסלול של מדעי החיים ומדעי הרפואה בתל אביב. את יכולה להיכנס גם לביולוגיה מורחב, שקל יותר להוציא בו ציונים גבוהים יחסית שיתנו לך פטור, או בכלל לקחת קורסים חופפים באוניברסיטה הפתוחה אם יש לך משמעת עצמית. קצת מוזר לי לשמוע שבעברית הציונים שלך לא מספיקים ובתל אביב כן, זה לא נשמע לי הגיוני. המחשבון לסיכויי קבלה בעברית יכול להיות קצת מבלבל, ויכול להיות שלא הבנת אותו נכון (זה קורה לחלק מהאנשים). אם את רוצה, אני אשמח לעזור לך לבדוק את הסיכויים שלך בעברית ובטכניון.

mila75

New member
אם תוכלי לעזור לי עם הסיכויים

אני ממש אשמח... בקשר לאונ' העברית, התקשרתי ונתתי למי שענתה שם את הציונים שלי, והיא חישבה לי ואמרה שיש לי x וצריך יותר מזה...(לא זוכרת בדיוק כמה). ובטוח שלא צריך פיזיקה בטכניון? זה מה שאמרו לי בטלפון כחלק מדרישות הקבלה- פיזיקה 5 יח"ל. יש לי ממוצע בגרות 113.45 ופסיכומטרי 727. אם צריך עוד נתונים אז תגידי...(ושוב, ממש תודה). ועוד משהו- ההרשמה לא הסתיימה כבר? נניח עכשיו אני אגיש מועמדות לטכניון, זה לא מאוחר מדי?

אל תסמכי על מה שאומרים לך בטלפון

מה שקובע בסופו של דבר זה מה שכתוב בידיעונים של האוניברסיטאות. בידיעון של הטכניון לא כתוב שום תנאי של פיסיקה בתעודת הבגרות. ההתייחסות לפיסיקה מבחינת הטכניון היא במתן בונוס מוגבר בחישוב ממוצע הבגרות (בונוס כזה ניתן גם למתמטיקה), ולכן ממוצע בגרות עם פיסיקה 5 יחידות יהיה גבוה יותר מממוצע בגרות עם ביולוגיה 5 יחידות באותו ציון. לכן, כדי לחשב את הסיכויים שלך בטכניון, אני צריכה לדעת את כל המרכיבים של תעודת הבגרות שלך, כי רוב הסיכויים שהממוצע בטכניון יהיה שונה מזה שבעברית ובתל אביב. בקשר להרשמה, היא אמנם הסתיימה רשמית, אבל את יכולה להגיש בקשה להרשמה מאוחרת. אני מכירה מישהו שנרשם לרפואה בהרשמה מאוחרת בשנה שעברה בסביבות אפריל-מאי והתקבל בסופו של דבר, ככה שזה אפשרי. בקשר לעברית: בעונת ההרשמה של העברית, נקבעים בהתחלה שני ספים: סף קבלה וסף דחיה. סף הקבלה בד"כ גבוה יחסית וסף הדחיה נמוך יחסית, והם מתקרבים אחד לשני בהדרגה ככל שמזמנים יותר אנשים למיונים מצד אחד, ויותר אנשים נדחים מצד שני, עד לקביעת סף קבלה סופי סמוך לתחילת שנת הלימודים או אפילו לאחריה. לפי מה שחישבתי, את נמצאת כרגע בין סף הקבלה לבין סף הדחיה, כלומר את בהמתנה, שזה טוב. בכל מקרה המשקל של הסכם היבש בהחלטה הסופית על קבלה או דחיה הוא רק 25%, אז כל עוד את מגיעה למיונים, מצבך טוב. ההרשמה לעברית עדין נמשכת, כך שכאן ממש לא צריכה להיות לך בעיה. בכל מקרה, הסבר על קבלה לרפואה בארץ תוכלי לקרוא כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ForumFAQAnswer.asp?id=1523&QID=17077 ואני חושבת שאולי כדאי שנעביר את הדיון הזה למסרים או לפורום לימודי רפואה, כי אנחנו קצת חורגות כאן מנושא הפורום.

mila75

New member
תודה רבה על הכול....

אני אנסה להרים טלפונים ביום ראשון לטכניון ולאוניברסיטה העברית ולברר קצת יותר לפני שאני נרשמת לת"א. ממש עזרת לי, אז שוב-תודה!

שמחתי לעזור :)

רק, כשאת מדברת עם מדורי הרישום, תשאלי איפה כתוב בידיעון כל דבר שהם אומרים לך. המוקדים הטלפוניים של מדורי הרישום לא תמיד מאוישים באנשים שבקיאים בכל החוקים של רישום לכל מסלול ומסלול, ולכן הם עלולים להטעות אותך, כמו שכבר קרה. בטכניון בכלל כדאי מראש לבקש לדבר עם אבנר (ראש המדור), הוא היחיד שאפשר לסמוך שם על מה שהוא אומר. לפני שאת מדברת איתם, כדאי גם לעיין קצת בעצמך בתנאי הקבלה, כדי שתדעי בדיוק מה לשאול ולמה לשים לב: טכניון: http://ug.technion.ac.il/admissions/ העברית: http://info.huji.ac.il/inner.asp

leiny85

New member
אל ../images/Emo70.gif תירשמי למדעי הרפואה והחיים

אם המטרה היא לעבור לרפואה. לדעתי - תקחי שנה חופש וזהו. אם ממש בוער לך ללמוד, ביקרת כבר בכל היבשות, עבדת בכל העבודות הזמניות, למדת את השפות האיזוטריות והאמנויות והספורט שיש - אז לכי ללמוד ביולוגיה מורחב. כמו שכבר הסבירו לך - הקורסים לא קלים במשולבת (בביולוגיה יותר קל) מכאן שהציונים לא משהו, ובכלל זאת סתם קריעה שלא ממש ברורה לי המטרה שלה.
תבדקי טוב טוב האם העובדה שיש לך "עבר אקדמי" של קורסים בביולוגיה /במשולבת לא יכול לפגוע בך למרות שיש לך את הבגרויות והפסיכו המתאימים! (שמעתי משהו מעורפל על זה - תבררי במזכירות). פטורים - את יכולה להשיג פטור מפיזיקה א+ב אם עשית 5 יח"ל בתיכון/מכינה/2 קורסים בשנה א' (של ביולוגיה) פטורים מכימיה אורגנית, כללית ופיזיקלית תשיגי אם תלמדי בביולוגיה (קורס של ביולוגיה) או במשולבת (קורסים של רפואה). פטורים מקורסים מטופשים במדעי ההתנהגות (סוציולוגיה של מדעי הרפואה, פסיכולוגיות למיניהן וכו') תשיגי אם תקחי אותם כקורסי בחירה עם רפואה (אפשרי גם מביולוגיה וגם מהמשולבת). סטטיסטיקה - נראה לי שהקורס שעושים בביולוגיה (גם הביולוגים וגם המשולבת) מקנה פטור ברפואה - אבל זה שווה בדיקה.
אה, והכי טוב - תנסי להירשם לרפו"ש=מדעי הרפואה! אין לי מושג אם יש שם הגבלת גיל או לא, אבל אם אין זה מושלם בשבילך - כי הם עושים בדיוק את אותם הקורסים עם הרפואנים - ומשם המעבר הוא הכי חלק! נראה לי שזהו בערך. * הכותבת לומדת בתוכנית המשולבת של מדעי החיים והרפואה (שלא במטרה לעבור לשומדבר אחר - ולכן אינה מעורה בפרטים הטכניים).

למעלה