שלום לכם. בתי בכתה ג' וצריכה להציג עבודה לפני

שלום לכם. בתי בכתה ג' וצריכה להציג עבודה לפני

הכתה על נושא מענין ולעשות איתם פעילות. חשבנו על אבני חן וקריסטלים (הגענו לזה, כי היא קיבלה 5 קריסטלים קטנים מסבא שלה ולא מתוך ידע רב......לצערינו....אולי הידע יגיע עכשיו). הייתי בטוחה שכאחפש באינטרנט אמצע בקלות אתרים נחמדים שיסבירו על האבנים והקריסטלים, על התכונות שלהם , החודשים, דברים עממיים, אולי רעיונות ליצירה או פעילות לילדים.....אבל להפתעתי לא הסתדרתי כל-כך.... אולי אתם יכולים לעזור לי?? הסתכלתי אצלכם בטאגליינס, בקישורים ובמאמרים ולא עזר לי כל-כך. אשמח מאוד לעזרה קלה. תודה

תודה רבה. את האתר של מיכל באמת מצאתי... יש

לכם גם רעיונות גם ליצירה פשוטה או משחקים?? חשבנו לעשות לכל ילד כרטיסיה עם החודש והאבן שלו (הסבר קצר), וכמובן שמשחקים בסגנון של בינגו או מבוכים שכנראה תמיד משחקים הילדים כשמציגים נושא. אבל אולי יש לכם רעיון ליצירה שאני לא אפשוט את הרגל והם יכינו משהו שקשור לקריסטלים. אני חיפשתי משהו בסגנון מדע לילדים "איך מכינים קריסטל?" אבל לא מצאתי......יש לכם שמץ של מושג או שאני בפורום הלא נכון???
שוב תודה

aquamarine1202

New member
יש לי רעיון ../images/Emo62.gif

כל מיני דוגמאות , העיקר לתת לדמיון קצת להשתולל:
את יכולה לחלק את הכיתה לקבוצות לכל קבוצה לתת קריסטל אחד שיש לילדה שבכל קבוצה - כל ילד יגיד משהוא על הקריסטל אחכ להעביר להם קצת חומר כתוב בשפה פשוטה ושהם יראו מה מתוך מה שהם חשבו/הרגישו כללפי הקריסטל כתוב גם עליו. תראי שזה מדהים כמה שאינטואציה עובדת טוב.
שייצירו את את הקריסטל, או שיפסלו אותו עם פלססטלינה.
שידמיינו איך הם נוצרו במעמקי האדמה
לחלק את הילדים ל- 7 קבוצות לפי הצאקרות ולכל קבוצה לתת אתהקריסטל שמתאים לה שאלות לדוגמא : מי אוהב לטייל ? אז אתה לצבע החום/אדום - צאקרה ראשונה. מי אוהב יצירה - לצייר, לנגן....? לצאקרה השניה. מי אוהבת שמש? - צאקרה שלישית וכדומה. לכל קבוצה צריך לתת קריסטל אחד , שמייצג את הצאקרה (מקווה שיש לך) ושיספרו סיפור שהקריסטל משתלב בו... ואחכ שיקבלו מידע על מה אומר הקריסטל איזה כייפ לעשות פעילות כזו עם ילדים

זה באמת כווון טוב, תודה. חשבנו בינתיים רק על

חרוזים מצד אחד או גבישי סוכר מצד שני....צ'אקרות ופלסטלינה זה באמת כיוון חדש וטוב. תודה

טיפה התפזרנו....../images/Emo13.gif קודם כל היא הכינה מצגת

מה הם קריסטלים ואיך הם נוצרים (לא מסובך מדי כדי שהיא תבין והכתה תבין....) לגננת שלה לשעבר יש הרבה אבנים, קריסטלים, ספרים וגם הלוחות של הקריסטלים שמסבירים על כל אבן (היא הלכה לכזה גן......נכון כיף לנו.?.....
), אז היא הלוותה לה את זה ובאמת חשבנו על הרעיון של הפלסטלינה ולקחנו את זה עוד צעד עם השכבות ואולי ננסה לעשות איתם את המלפיורי שזה דומה לשכבות בגביש...... ווהיא תסביר להם על האנרגיות באבן ותתן לכל ילד כרטיס עם הסבר של האבן של החודש שלו. וזהו פחות או יותר. נדמה לי שגם חידון. זה היה אמור להיות ביום שישי זה, אבל זה היה לחוץ מדי ודחינו את זה לעוד שבועיים...... תודה רבה על כל העזרה, מאוד נחמד כאן

aquamarine1202

New member
נשמע אחלה, כל הכבוד לבת שלך על היוזמה

וכל לקיחה של עניין שהוא מורכב יחסית , כי היא לא חיה את זה ביום יום. ומסכימה איתך, איזה כיף של גננת היתה לה.

liat sa

New member
הי רונית

השבוע אני עושה בת -מצווה לילדה בנושא קריסטלים. מנסיון קודם עם ילדים ואירועי קריסטלים אני עושה את הדברים הבאים : הרצאה קצרה 5-10 דקות על הקריסטלים משחקי אנרגיה - כדורי אור ואנרגיה אח"כ לבחור קריסטל ולהרגיש את האנרגיה שלו, הטעם שלו והריח שלו אח"כ סתם משחקים עם קריסטלים כמו לצייר על הגב ולנחש מה מציירים ( תלוי בגיל - מורכבות הציורים) ולסיום כל אחד מניח כמו בריפוי כדורי אור + קריסטל על הגב של השני ומעביר אהבה זה עובד מקסים והילדים פשוט מרותקים. אצלי תמיד כל ילד יוצא עם שרשרת עם אבן בד"כ קארנליאן או עין הנמר או רוז קוורץ ( תמיד אחיד) דרך אגב - קריסטל לא מכינים, קריסטל נוצר מהטבע ....

aquamarine1202

New member
אחלה רעיונות ../images/Emo45.gif

השאלה היא כמה ילדים יש בכיתה ,וכמה קריסטלים יש לה. מתוך זה נגזרת הפעילות. מנסיון בכיתות, עבודה בקבוצות תמיד יותר פוריה וקלה מעבודה עם כיתה שלמה של 40 ילדים. לפני תחילת הפעילות צריך "להכשיר" עוזרים , כי אחרת קשה לתת מענה לכל הקבוצות.

כמו שבטח הבנת...אנחנו לא מכירים את

הקריסטלים והאנרגיות לעומק....במקרה הגענו לזה והיא החליטה לעשות על זה עבודה, כך שאת משחקי האור אני לא כל-כך מכירה. אשמח אם תכירי לי אחד או שניים. בעניין הכנת גביש....התכוונתי כמובן להכין גביש במעבדה באופן מלאכותי....מצאתי את הניסוי....אבל זה לא רלוונטי, כי זה לוקח כמה ימים

למעלה