שלום לכם

liat ליאת

New member
שלום לכם ../images/Emo39.gif

ברצוני לשאול - עד איזה סכום אני יכולה להרוויח ברוטו בלי לשלם מס הכנסה, בהתחשב בכך שיש לי 2 ילדים? ואם זה משנה - לבעלי יש תלוש חודשי בסך 1000 שקלים בלבד. דבר שני - אני כעקרון עצמאית. האם בחישוב השנתי לגבי תשלום מס, מכניסים גם את הפרמיות שאני משלמת עבור תוכניות ביטוח שיש לבעלי ולי? והאם יש מצב לקבל החזר על חלק מכך? דבר שלישי ואחרון - אני אמורה ללדת בתחילת ספטמבר. איך מחשבים לאם עצמאית את חופשת הלידה? תודה מראש ליאת

liat ליאת

New member
אני אכן עצמאית

ויש לי רו"ח שמטפלת בכל ענייני הנהלת החשבונות שלי. בעלי עובד מעט מאוד. לא יודעת אם עד עכשיו שילמו עבורי מס הכנסה, אבל מה שברור זה שכשאקבל את חופשת הלידה מביטוח לאומי, ירד לי סכום גבוה מס הכנסה משום שמקבלים עבור 3 חודשים במכה אחת. וזה מנסיון קודם שלי
שוב תודה ליאת

אין דין עצמאית כשכירה

עצמאית מקבלת בשוטף תשלום בהתאם למקדמותיה ובסוף שנה מתקנים על פי הכנסה בפועל ובעלך לא קשור מעבר לביולוגיה

mstern

New member
אבל...

דווקא בעלה מעבר לביולוגיה, בחישוב מאוחד יכול לעזור מאוד מאוד, תלוי כמה נמוכה היא הכנסתו.

liat ליאת

New member
ציינתי בהודעתי הראשונה

שלבעלי יש תלוש חודשי ע"ס 1000 שקלים, אם זה משהו שיכול לעזור בחישוב השנתי

liat ליאת

New member
אוקיי. אבל לא הבנתי...

עד איזה סכום אני יכולה להרוויח ברוטו בלי לשלם מס הכנסה? יש למישהו מושג?

ליאת היקרה

אין לי מספיק פרטים אבל לדעתי תשלמי מס הכנסה מהכנסה חייבת של כ 5500ש"ח לחודש או כ 66000 ש"ח אבל זה לא מדויק ואולי כדאי שרו"ח שלך יתן לך תשובה מדויקת

chuck01

New member
יש לי תשובה

הי ליאת אשה עם 2 ילדים יכולה להרויח 5,850 ש"ח מדי חודש מבלי לשלם מס הכנסה. זאת בזכות 4.75 נקודות זיכוי המגיעות לה. בן זוג שאינו עובד (ונראה לי שברמת הכנסה זו - זה נחשב ללא עובד) - מקנה נקודת זיכוי נוספת בחישוב המס. שתהיה לך לידה קלה , צחי דברת מלם מערכות

liat ליאת

New member
תודה צחי ../images/Emo140.gif

ואני מבינה שזה ברוטו כמובן
תגידו, אי אפשר לעבוד קצת במדינה הזו ולהרוויח בכבוד ובכיף בלי שיקחו לי מכל הכיוונים?

המספרים נככונים בגדול

לא בטוח שתקבלי נק זיכוי לבעלך שוב מזכיר לך לקבל ייעוץ ספציפי מרו"ח שלך שהזכרת אותו קודם זו בדיוק עבודתו

למעלה