שלום מפורום איידס - בקשה - שאלה

Jony Jerusalem

New member
שלום מפורום איידס - בקשה - שאלה

בוקר טוב, שמי ג'וני, מנהל פורום איידס בתפוז והאתר לחיות עם איידס. בתקופה האחרונה אין הסברה לנושא האיידס בישראל כמו שאתם בודאי רואים או בעצם לא רואים. אני משתדל להוביל קו הסברה אבל זה קשה לעשות את זה לבד בלי משאבים מול מדינה שלמה. לפני מספר שבועות עלתה בראשי החלטה כי מביוון שאין מי שיעשה אני מתכונן קודם כל להכין קמפיין חכם ואחר כך לנסות למצוא את רשתות התקשורת וספונסרים שיעזרו להעלות את הנושא "לאוויר". המחשבה שהייתה בראשי היא ליצור דמות אחת או שתיים כדוגמת "תקע ושקע" של חברת החשמל ולנסות עם הדמות או דמויות האלה שיהיו חביבות על הצופים להביא ולהרים קמפין הסברה. לדעתי שתי דמויות כאלה יכולות להגביר את החשק להסתכל והזדהות עם הדמויות. שאני מדבר על מסע הסברה אז בניגוד לכל קודמי המחשבות על הסברה פלח השוק שאני מתמקד בו הוא הסטרייטים בעיקר או בעצם שהמחלה מסוגלת להגיע לכל אדם. זה בגדול, הבקשה, האם תסכימו במידה ואני אעלה לתחרות בתפוז את הנושא לשתף פעולה לסייע ביצירת דמויות כאלה שיסייעו במלחמה באיידס בישראל שיהיה יום טוב ומקווה לקבל פידבקים ג'וני

eranoz

New member
סלח לי על הבורות אבל...

שקע ותקע הן דמויות משעשעות שאמורות לשוות נופח הומוריסטי לנושא שאותו הן מקדמות. אתה בטוח שזה האפקט, שאתה רוצה להשיג, לגבי הנושא הכלכך כאוב הזה???? ועוד שאלה מה הקו ההסברתי שאתה רוצה להוביל? איך להזהר מאיידס? הפסקת נידוים של החולים והנשאים?

love potion

New member
אפשר להגיד משהו רציני-

-בעזרת דמויות הומוריסטיות. ראה כל פרק של סאות פארק או הסימפסונס. מצד שני, אם אתה רוצה לנתק את נושא האיידס מהסטיגמה של ההומואים, אולי תקע ושקע הם לא דוגמה טובה.
All joking aside, כשתהיה מגובש ומוכן לעבודה תיגש אלינו, אני בטוחה שעוד אנשים חוץ ממני ישמחו להשתתף.

Jony Jerusalem

New member
הסבר

ראשית - תקע ושקע הכוונה להמחשה של המוצר אני רוצה דמות או אחת או שתיים (גברית ונשית) בשום מקרה לא לתת לנושא תדמית הומואית (למרות שאני כזה) כי כיום המחלה היא לא של הומואים חוצמיזה אני מתכוון לאפקט המניעה בלבד לא נכנס לכל הקשור בחברה תומכת וכד' מה שחסר היום במדינה זה הסברה על איידס, איך נדבקים, איך לא, שימוש באמצעי מניעה - קנדום, וכדומה. הדרך שאני חושב עליה היא קודם להצליח ליצור דמויות כאלה שהציבור יאהב אחר כך להלביש עליהן קמפיין שיושתת על הדמויות שיהיו כלכך חביבות שאנשים יזדהו איתן הועד למלחמה באיידס בחר שנה שעברה ללכת על קו הסברה של "נשא מסכן" ואני מנסה כמו ששנה שעברה עשינו תחרות כרזות ללכת על נושא המניעה בעיקר שלא קיים בארץ לצערי אז קדימה, זה הרעיון ומכאן תנו רעיונות ותהיו יצירתיים אני פתוח לתת טיפים לכל כוון ואני חושב שיחד איתכם נצליח לבנות חלק מהנושא ואחר כך בשילוב פורומים אחרים נוכל גם לבנות תסריט נכון ואחר כך לשלב את הכל ביחד ולהוציא משהו כזה שנוכל להשיג ספונסרים להפקת סדרת תשדירי הסברה לאיידס תודה ג'וני

dark phoneix

New member
הדמויות תליות בקהל היעד

ובמסר המסוים שאתם רוצים להעביר דרך הדמויות. צריך לאזן בין הומור לרצינות. אולי דמויות לא מוגדרות בדיוק ושהכול יראה בשחור לבן להראות נופך דרמטי. וגם לא יותר מידי הומור. מצפה לך הרבה עבודה בהצלחה.

Jony Jerusalem

New member
אני אמקד את הדברים בימים הקרובים

אני אמקד את הדברים, נעלה את זה במסגרת מסודרת בתפוז ונרוץ על זה. לי זה חשוב מאד כל העניין כי אנו זקוקים להסברה ולא שגרתית ומשעממת ואני חושב שכאן טמון פתרון אם לא ננסה לא נדע אם לא ננסה לא נצליח אז תודה ג'וני

צודקים החבר'ה כשאומרים שזה קשה

ליצור דמויות שלא מזוהות עם צד מסויים אבל פונות לכולם, שמעבירות בצורה הומוריסטית נושא כאוב וטעון רגשית (להבדיל מנושא אינפורמטיבי ויבש כמו חשבונות חשמל). אבל היי, אתגרים זה טוב. בכל מקרה, כדאי למקד את הכיוון שאליו פונים (קהל, מטרה, מסר) ואז אפשר יהיה לבנות בהתאם. אתה יותר ממוזמן לפרסם ולעודד אצלי בפורום, אני אישית אשמח לנסות לתרום.

למעלה