שלום- עזרה בבקשה

אָגנֵס

New member
שלום- עזרה בבקשה

אני שולחת לפה הודעה שכתבתי גם בפורום גאסטו ילדים... אני מקווה שתוכלו לעזור לי: יש לי בעיה אני כבר הרבה זמן מכורה למסטיקים (ללא סוכר). אני מסיימת חבילה ביום יומיים. כעקרון זה 'עוזר' לי כשיש לי בחילה והרגשת כבדות אחרי האוכל, אבל בזמן האחרון זה עושה בדיוק ההיפך. אמא שלי כל הזמן אומרת לי שאני חייבת להפסיק את האכילת מסטיקים האובססיבית הזאת ושזה רק מזיק לי, אבל זה ממש קשה לי להפסיק. בזמן האחרון אחרי שאני אוכלת כמה מסטיקים ברצף אני מרגישה שהקיבה שלי מקרקרת חזק ויש לי לחץ מתחת לחזה (בבטן העליונה), יש לי מלא רוק בפה ואני רועדת... סיפרתי את זה לאמא שלי והיא אמרה שזה נשמע לה כמו אולכוס... זה הגיוני? יכול להיות אולכוס בגיל כזה צעיר? (16) מה עושים עם זה? ואיזה תחליף אפשר למצוא למסטיקים כדי להקל על בחילה באותו רגע? בבקשה תענו לי, זה דיי מפחיד אותי תודה -גיל

Arthur Dent

New member
תשאלי בפורום ריפוי בעיסוק

יכול להיות שזה קשור להפעלת העצבים הפרופריוצפטים זה אומר שהגוף שלך לא מקבל סוג מסויים של גרוי שהוא צריך, ואת מקבלת אותו במידה מסויימת מהפעלת שרירי הלסת. זאת אופציה. אפשרות נוספת שאני יכול לחשוב עליה, זה צורך אוראלי (כלומר לשים משהו בפה), שיש אצל הרבה מעשני סיגריות דווקא. משהו שהיה חסר בילדות ועכשיו את מנסה לפצות על זה.

לא מקצועי

אולכוס זהו פצע בקיבה והוא יכול להיות בכל גיל. אמנם בד"כ הסימנים שלו הם כאב פנימי בבטן וגם אין סיבה שיציק דווקא אחרי לעיסת המסטיקים. מה שיש לך נשמע כמו חסר בסוכר. זאת אומרת שמאחר ואת לועסת הגוף מגיב כאילו את מכניסה לו מזון, ומפריש חומרים מפרקים כגון אינסולין. החומרים משתחררים לדם על ריק כי אין להם מה לפרק, ונוצרים תחושות של חסר. תוכלי לבדוק את התאוריה הזאת על ידי

המשך.

תוכלי לבדוק את התאוריה הזאת על ידי אכילת כפית סוכר כאשר התופעה תוקפת אותך, אם תהיה הקלה משמעותית מיידית זה סימן שזו הבעיה. חסר בסוכר זהו דבר די מסוכן ואסור לשחק עם זה. בקשר לכבדות אחרי האוכל, מומלץ לאכול פחות ודברים בריאים. זה אמור לעזור גם לבחילה. שתיה חמה בד"כ עוזרת לתופעות הנ"ל. ומעל הכל צריך לתת לגוף להתמודד לבד עם דברים ולא למצוא פתרונות מוזרים. סיכום: תפסיקי ללע

אני מסכימה עם הפרופסור המפוזר

לא סביר שהתופעות שאת מתארת קשורות לאולקוס. אבל קשה לי לדעת ממה הן כן נגרמות. מה אומר על כך הרופא? אם הוא לא יודע, אני ממליצה לך לפנות דווקא לתזונאית (דיאטנית). אם את סובלת מכל כך הרבה בחילות, יש לי הרגשה שאת באמת לא אוכלת טוב. אולי את אוכלת ארוחות כבדות מדיי או יותר מדי שומן. הרופא והדיאטנית אמורים לעזור לברר מה גורם לתופעות הללו ואיך למנוע אותן . תרגישי טוב!

למעלה