שלום רב

GremlinX

New member
שלום רב

אני בן 21,מתכנן ללמוד שנה הבאה כלכלה ומנהל באונ' תל אביב או עוד שנתיים...תלוי במספר גורמים :) בכל מקרה רציתי לפתח שני נושאים...אופציות (מט"ח,מניות,סחורות וכו'...אופציות התקפה ואופציות הגנה, PUT,CALL) ושאלה נוספת...איך ניתן לקנות סחורה כגון אלומיניום או ברזל בטונות? זה לקנות אופציות,אשמח לתגובה ומה אתם חושבים על הדינר העירקי... בנוגע לדינר העיקרי אני מצרף את זוג אתרים שמופיעים ב GOOGLE כתשובה לשאילתא של "דינר עירקי". זה פשוט נשמע TO GOOD TO BE TRUE ומזל טוב על הפורום ממליץ לכל אחד פה לקרוא THE MARKER על בסיס יומי,פשוט מעניין :)

Kiru

New member
דינרים

אני לא מבין גדול במט"ח, אבל כדאי לקרוא את הקישור הזה שהיה באחד האתרים שהבאת. הנקודה החשובה היא לדעתי העובדה שהדינר כרגע לא ניסחר בצורה חופשית, מה שבעייתי משתי סיבות. ראשית, לך תדע מתי ייפתח המסחר אם בכלל. שנית, כניראה שהסיבה שלא פותחים את המסחר היא שזה יביא לקריסת המטבע. שני דברים באופן כללי: א. לדעתי כדאי לבצע מסחר במט"ח באמצעות פורוורדים ולא באופן ישיר, מיותר מסיבה אחת. ב. גם אם אתה לא מאמין בניתוח טכני, יש בו עיקרון אחד שהוא לדעתי א-ב של מסחר נבון: לא לסחור כנגד המגמה. קניית מטבע נטול מגמה לחלוטין (אין מסחר) לא שונה בהרבה ממסחר נגד המגמה. לא יזיק לחכות, ואם המסחר ייפתח ותתחיל מגמת עלייה – להיכנס, עם הפסד קל של תחילת המגמה אבל הרבה פחות הימור.

סחורות

לרוב בבורסת שיקאגו הסחורות נסחרות על-ידי חוזים העתידיים והם אינם כוללים מעבר אמיתי של סחורה, אלא משחקים על ההפרשים של השערים השונים. ישנם גם חוזים שחייבים (פיסית) לספק את הסחורה (DDU,DDP) ואז גם מתווספת עלות הובלה ביטוח ולעיתים גם אחסון. ולדינר העירקי....אפשר לאחל רק בהצלחה ולקוות לטוב.

למעלה