שלום...שאלה

JackoJack

New member
שלום...שאלה

אמממ אז ככה...יש לי פסיכו 727...יש לי סיכוי להתקבל לרפואה באחת האוניברסיטאות? בטכניון יהיה לי בע"ה ממוצע 94.2-94.6...לעברית אני בטח לא אתקבל אבל מה עם בן-גוריון או את"א? איך עומדים שם הציונים ביחס לראיון/למו"ר? תודה, ג'ניה

JackoJack

New member
אגב...

יש לי מתמ' 5 יח' 98 ואנגלית 96... ועוד איזה 200000 מקצועות מורחבים של 5 יח'...מגמת אלקטרוניקה בעעעע...

Regina Phalange

New member
אני רק אגיד לגבי העברית-

אתה יכול להתקבל דווקא, הסכם שם יורד משמעותית אחרי סבב הריאיונות הראשון (או משהו). מה הממוצע בגרויות שלך? תיכנס לאתרי האוניברסיטאות ותראה מה המצב שלך יחסית לשנה שעברה. בהצלחה!

mmm wondering

New member
את באמת חושבת כך?

כי יש לי ממוצע בגרות 11.43 ופסיכו 721..וכאשר בדקתי סיכויי הקבלה היה כתוב לי שצריך פסיכו של 754! ובשנה שעברה ציון הקבלה היה 727?

Regina Phalange

New member
כן,

עם 11.43 אתה בטח לא צריך כזה ציון, 721 יספיק כמעט בטוח, והנה למה: משיחה שלי עם המזכירות לפני כמה חודשים נאמר לי במפורש שהשנה יוזמנו מועמדים עם סכמים נמוכים יותר, ויינתן משקל גבוה יותר לריאיון. עכשיו נשאלת השאלה נמוכים יותר ממה... באופן כללי הסכם הראשוני שנקבע בירושלים הוא גבוה מאוד, ואחר כך, אחרי סבב הריאיונות הראשון (למטורפים שעמדו בו
), הוא נופל לקראת סבב הריאיונות השני וכך הלאה. אנשים גם מתקבלים אחרי תחילת הלימודים, עם סכם נמוך יותר, במקום אנשים שהתקבלו לפניהם ועזבו את הלימודים. כך שעם או בלי קשר לשיטה החדשה עם המשקל הכבד של הריאיון, ועם או בלי קשר למשקל הכבד יותר של הפסיכומטרי לעומת הבגרויות (70%-30%), הסכם עוד ירד הרבה.

mmm wondering

New member
אני מקווה שכך

כי מה זה נכנסתי בשוק כשראיתי סיכויי הקבלה..והעדפתי לא לחלום יותר מדי..אבל מה שמסקרן אותי לדעת אם השיטה החדשה יותר טובה או מה? כי לפי דעתי הראיונות יהיו עכשיו מה זה קשים..והאם מי שעובר את הראיון יתקבל דוגרי?

Regina Phalange

New member
וול, אם לצטט אותה,

ברגע שהוזמנת לריאיון מה שחשוב הוא הריאיון בלבד (אני כמעט בטוחה שזה מה שהיא אמרה, אבל זה היה די מזמן). הם בעצם מתקרבים לשיטת באר שבע, לטוב ולרע (לדעתי זה לרע, אבל מצד שני, זה באמת נותן סיכוי לאנשים עם ציונים טיפה יותר נמוכים מהדרישות שלהם). אז כנראה מי שעובר ריאיון מתקבל, והריאיונות יהיו הרבה יותר בררניים, אבל כדאי לבדוק את זה עם המזכירות עצמן (צילה או דפנה, הייתי מביאה לך את המספרים אבל גם לי אין מושג מה הם, ומרוב עצלות לברר אני תמיד גוררת את עצמי למזכירות בשביל כל שאלה קטנה..
). מה שכן, אין סיכוי שעם סכם כמו שלך לא תקבל לפחות זימון לריאיון (שאומר שעברת את הדרישות מהבחינה הזו...)

mmm wondering

New member
וואלה תודה על העידוד

כי אני כבר וויתרתי על לימודי רפואה ב י-ם..בכל מקרה נקווה לטוב..ד"א אני בחורה

f 889 אלעד

New member
סכמים מטורפים... לפעמים...

לפעמים אני חושב אם אפשר לעשות משהו בכדי להוריד את הסכמים המגעילים האלו,אבל די מהר אני יורד מהנושא,לא נראה לי שזה יטריד משהו. הרי מה בסה"כ אנחנו רוצים -להיות רופאים.

Maias

New member
כן , אבל....

הם צריכים להגביל איכשהו , כי תחשוב על זה : אם כולם יהיו רופאים כבר לא תהיה עבודה

f 889 אלעד

New member
כן זה ברור... רק אפשר גם

אחרת-הרי ברור שיהיה איזשהו סף כניסה,ואולי אפשר לעשות ניסיון להוריד את הסטנדרט בכדי שיהיה קצת יותר פרקטי,ולתת צ'אנס,והמוסד האקדמי יחליט אם להשאיר מישהו בפקולטה כמו רפואה ע"ס הישגיו. האמת היא שברור לי שהכל זה היצע וביקוש,וכנראה שאני מציע את זה מתוך רצון קצת לפנטז,פשוט לפעמים כשאני חושב על זה יש לי מן חזון שאומר:שלא רק מי שמוצא סכם של 757 יכול להיות רופא טוב יותר ממי שמוציא מספר קצת יותר נמוך.בינתיים נמשיך לשפר בגרויות ופסיכו'...

moran f

New member
ברור שיכול

אבל איך השיטה הזו תעבוד? מתי יהיה הסינון - אחרי השנה הראשונה הממש לא מייצגת? אחרי השנים הפרה קליניות? אחרי תחילת השנים הקליניות, מה שיגרום לצפיפות איומה במחלקות (כבר עכשיו כמות האנשים גורמת למצבים לא נעימים לפעמים)? גם בשנים הפרה-קליניות כמות אנשים גדולה יותר לא תהיה פשוטה. אני זוכרת את ההרצאות ההמוניות של שנה א'. זה היה מספיק גרוע גם כשנחשבנו שנה גדולה, ובטח יהיה יותר גרוע אם אנחנו נחשב שנה קטנה יחסית למה שיהיה.

Regina Phalange

New member
........

הסכמים כאלה בגלל ביקוש, לא משהו אחר. פשוט יותר מדי אנשים רוצים להיות רופאים...

Maias

New member
ברור

זה לא קשה בהרבה מדברים אחרים ללמוד רפואה , אבל מה שכן נכון , הוא שמי שמתכוון ללמוד 7 שנים ואז להתמחות עוד איזה 6 , לא תהיה לו בעיה לשפר ציונים במשך שנה וחצי שנתיים.

mmm wondering

New member
שאלה

אני בשנה שעברה נרשמתי לרפואה אבל לא התקבלתי..ונרשמתי גם כן לרוקחות והתקבלתי ואגב שילמתי את המקדמה (למרות שאני לא רוצה ללמוד רוקחות..שילמתי ליתר ביטחון..אולי אני אשנה את דעתי) אני לא התקבלתי לרפואה כמו שאמרתי ולא ביטלתי את המקדמה אז הלכתי ליום הראשון של לימודי רוקחות וחזרתי הביתה ואחר כשבועיים נזכרתי שאני צריכה לעשות הפסקת לימודים..אז בקיצר אני פוחדת שיעשו מזה ביג דיל בראיון ויוציאו לי את המיץ בגלל שאני נחשבת כמישהי שלמדה שבועיים והפסיקה..מה אתם חושבים אפשר לצאת מזה בראיון?

Regina Phalange

New member
אפשר לצאת מכל דבר בריאיון. ../images/Emo13.gif

למשל, את יכולה להגיד "הרצון האמיתי שלי הוא ללמוד רפואה, לא יכולתי להישאר במקום שבו הרגשתי שאני לא ממצה את עצמי". זו רק דוגמא אחת... יכולים לשאול אותך בעקבות זאת למה הלכת לרוקחות מלכתחילה (אם כי אני ממש בספק שיחפרו עד כדי כך), ופה אין לי הצעה לשלוף.. אבל זה באמת לא אמור להוות מכשול בשבילך. אגב, אני לא יודעת מה יהיה סגנון הריאיונות בי-ם השנה, אבל בהנחה שזה יהיה דומה לבאר שבע, אפשר להתגבר על כל שאלה.. זה פשוט מצריך המון מזל, כנראה יותר מזל משכל...

mmm wondering

New member
אני מקווה שלא יעשו לי המוות

ויגיעו לשאלות כמו האם גם תעזבי לימודי רפואה אם לא תמצי את עצמך וכאלה תסבוכות אני ממש מפחדת כי גם בטכניון וגם בת"א רשמתי בטופס שעשיתי הפסקת לימודים

Regina Phalange

New member
אם כתבת יש מצב שישאלו אותך

כלומר, סביר להניח. השאלה כמה יחפרו בזה. על שאלה כזאת את פשוט עונה שלא, את לא תעזבי, כי זה מה שאת באמת רוצה ללמוד, זו העדיפות הראשונה שלך והיא הייתה העדיפות הראשונה מאז ומתמיד וכו' וכו' וכו' - מה שיעלה על דעתך. יהיו שאלות מכשילות לפעמים, וזה תלוי במצב הרוח של המראיינים בעיקר, אבל באופן כללי אני חוזרת ואומרת שהעובדה שהפסקת לימודים שאינם רפואה בעבר, או העובדה שלא התנדבת במד"א או שצבע השיער שלך ורוד זוהר עם פסי כסף- זה לא מה שיכשיל אותך בריאיון (אם כי לגבי צבע השיער לא הייתי ממליצה על זה ספציפית
). אם תוכלי להסביר את עצמך בצורה הגיונית ורהוטה בלי להיכנס להיסטריה, יהיה בסדר.

למעלה