שלום שאלת מתחיל..

wizard25

New member
שלום שאלת מתחיל..

שלום לכולם אני בחור בן 26 שמגיע מקטע של בעית בריאות כרונית במערכת העיכול.. עד לא מזמן תירגלתי יוגה איינגר במשך שנה,שעזרה לי מאד עם כל הקטע של הסימפטומים אבל לצערי הרב,נראה לי שמתרגול לא נכון של מדיטציה ונשימות אני סובל כבר חודשים מחוסר שיווי משקל,שמפריע לי במשך כל היום..ביררתי את הקטע רפואית ואין שום סיבה לתופעה. ניסיתי לתרגל מעט צ'י גונג דרך שיעור קבוצתי של מורה בשם אמיר ניסן בתל אביב וגם דרך הפאלון גונג,בכל תירגול אני מרגיש את הסחרחורת עולה..וזה נשאר איתי לאורך ימים.. אני חושב שהמערכת האנרגטית שלי סבלה נזק רב מהתירגול הלא נכון וממאמרים שקראתי בהחלט יש דבר כזה.. היום אני לא מתרגל כלום וזה מאד מקשה עליי עם הסימפטומים במערכת העיכול.. אני בחור שעבר המון בתחום הבריאות וניתוחים ומאד רוצה לעזור לעצמי בעצמי ולא דרך מטפלים שלצערי הרב רוששו את כספי המועט.. שאלתי היא האם במצבי כדי להתחיל לתרגל טאי צ'י? האם התירגול הוא מרים אנרגיה לכיוון הראש או מקרקע? האם יש תרגילי צ'י גונג שיכולים לעזור במצבי? איפה כדי ללמוד בהתחלה? האם אתם מכירים מורים טובים? חשוב לי מאד להגיע למישהו אמין שאולי נתקל בתופעה שיכול לעזור לי במצבי. אשמח לקבל כל המלצה או כאן או במסר אישי. תודה על כל תשובה וערב נעים

טאי צ'י אינו פתרון קסמים

שלום. אתחיל ואומר שאיני מתאמן בטאי צ'י, ולא התאמנתי בו בעבר. עד כאן הדיסקליימר. טאי צ'י, הוא אומנות לחימה. אומנות לחימה שמבוססת על עקרונו תנועה של רכות, זרימה, וכו', אולם עדיין, ביסודה, תוכננה כאומנות לחימה. העקרונות שעליו מבוסס הטאי צ'י, ודרך התרגול שלהם, נתפסים (בצדק או שבחוסר צדק) כמעודדי בריאות, ולעיתים הפוקום הרב הוא עליהם. אבל אף על פי כן, הטאי צ'י אינו שיטה שמטרתה תרפיה. עכשיו, האם לעשות טאי צ'י יעזור לך או לא? אללה יודע. הייתי ממליץ לך לנסות ללכת קודם כל לרופא, או אולי אפילו לרופא "סיני", שמתמחה באנרגיות, דיקורים וכו'. ידוע לי על מקרה אחד של מורה מומחה כזה שגם מלמד טאי צ'י, וזהו חים בנדר, שמלמד בתל אביב. אורי (orii) שכותב בפורום כאן הוא תלמידו, ויוכל לספר לך עליו עוד באריכות
האפור

orii

New member
הנה orii שישמח להרחיב

קודם כל "לתקן" קצת את גוטמן מנקודת מבטי. מצד אחד בטאי צ'י כאומנות לחימה ללמודים להלחם וצד שני שהרבה מורים לטאי צ'י ניסו להפוך אותו לצ'י קונג - תנועה בריאותית ללא לחימה - שלדעת רבים הוציאה חלק ניכר מהפוטנציאל הרפואי. לטאי צ'י יש פוטמנציאל בריאותי אדיר. כמה מהאנשים הכי מפורסמים בתחום כמו צאן מאן צ'ינג התחילו ללמוד כדי להיות בראים והגיעו לשיאים. אנו לומדים טאי צ'י כאומנות שיש לה את שני הצדדים. איך הם משתלבים ניסיתי לכתוב באתר שלנו

אני לא מכיר דרך לדעת אם אפשר

לעזור לך, בלי לראות אותך. יש בארץ המון מורים לטאי-צ'י, חלקם טובים, מיעוטם טובים מאוד, ויש גם כאלה ש"שומר נפשו ירחק". אני יכול להמליץ רק על מה שאני מכיר: במרכז הישראלי לטאי-צ'י יש מספר רופאים ומטפלים אלטרנטיביים בצוות המדריכים, היכולים להדריך אותך איך להתאמן נכון וגם לעקוב (מבחינה רפואית) אחר מצבך; אבל אתה זה שצריך ללכת בדרך. נראה לי שמה שאתה צריך לעשות בשלב הראשון ( = משהו בין שבועיים לעשר שנים), הוא להתאמן בניוטרל לגמרי - רק לעשות את התנועות, לא לחשוב על שום דבר ולא לנסות לכוון שום דבר. (ראה גם כאן, וכן במאמר של אבי מוריה) אבל את זה אני אומר בלי לראות אותך ובלי שיהיה לי מושג מי אתה - יכול להיות שאני טועה.

דוד, נראה לי שההדרכה שנתת-

"לא לחשוב על שום דבר ולא לנסות שום דבר" עלולה להתפרש אצל מישהו שמתחיל לעשות טאי-צ'י (וגם אצל מישהו שממשיך לעשות טאי-צ'י, לעיתים
) באופן לא נכון: לנגד עיני אני מדמיינת מישהו שמשתדל ככל יכולתו לעצור מחשבות והתכווננויות... (בין אם הן טבעיות וזורמות, או לא) אני חושבת שמה שעוזר לי בנושא הזה, זה פשוט להתבונן במורה. אם הוא טוב (כמו במקרה שלי), והתלמיד נמצא, זה יעבור.

צודקת, וטוב שהערת.

צריך תמיד להקשיב למורה, ומה שלא ברור חייבים לשאול!

וין צ'ון

שלום. אני מתאמן ומאמן וין צ'ון, שכולל כמובן גם צ'י גונג. שום שיטה אינה מעלה צ'י למעלה או מורידה אותו תמיד. שתי האפשרויות קיימות, ומשתמשים בהן בהתאם לצרכים. יש אפשרות לעזור לך או לפחות להקל עליך. אתה מוזמן לדבר: 04-8764738 נועם

kung fu

New member
המממממ

קודם כל אני אקדים ואומר שמדובר רק בדעתי האישית, איני מתיימרת להמליץ דבר זה או אחר. אוקיי נתחיל.....! הדבר היחידי שהייתי חושבת עליו זאת הילרית שאני עובדת איתה. היא אמינה מאד ופשוט מעולה (אחרת לא הייתי עובדת איתה כבר כשנתיים). אבל אמרת שאינך מעוניין ללכת למטפלים. רוצה לעבוד לבד? לגבי טאי צ'י, לא נראה לי שזה יפתור לך את הבעיות. ואם זה יפתור סימפטום אחד, זה לדעתי האישית יצא בדרך אחרת. לעבוד לבד? אולי תבדוק את: 1. האמונות הפנימיות: למשל, אולי אתה מאמין שקשיים מכל סוג שהוא אמורים להבטא בגוף. זה לא הכרחי בכלל!) אולי אתה מאמין שאמורים להיות קשיים בהתפתחות האישית, וכך אתה מתקדם. אולי אתה מאמין שהגוף שלך חלש בגלל שאתה רזה. אולי אתה מאמין שמערכת עיכול שלך לא טובה. 2. מה זה מייצג בחיים שלך? למשל עיכול - אולי קושי לעכל את החיים, קושי לעכל שינויים חוסר שיווי משקל - אולי חסר לך קרקוע, או מחסור בצרכים הבסיסים שגורמים לך לרחף בעצם טאי צ'י עוזר בקרקוע! (למדתי טאי צ'י) אבל מנסיוני, זה לא מספק עבודה שלמה ומלאה שמאפשרת ריפוי מלא. טוב, תיקח את כל מה שרשמתי בעירבון מוגבל. זוהי רק דעתי האישית.

wizard25

New member
תודה על תגובתך

אשמח אם תוכלי לתת לי את המחירים של ההילירת ואולי את שמה ועוד כמה פרטים אשמח תמיד לשמוע יום נעים

wizard25

New member
תודה לכולם על התגובות לקחתי המון

לתשומת ליבי.. אני בהחלט אבדוק כל מיני כיוונים בנושא אז שוב תודה אשמח לחזור ולשאול עוד שאלות יום נעים

Yin

New member
לא לא לא

מיכל, ממך אני מצפה ליותר
לפי הרפואה הסינית (אני לא מטפל) יש לכל איבר פנימי בגוף אחריות על יכולת נפשית כזו או אחרת. למשל, קבלת החלטות, התמודדות עם שינויים וכו'. הטאי צ'י (כצ'י גונג ברמה מאוד גבוהה) עוזר לאיברים הפנימיים להבריא ובכך משפר את גם התיפקודים ה"נפשיים" שלהם. לגבי עבודה הוליסטית - אין יותר הוליסטי מהטאי צ'י. כל תנועה היא של כל הגוף והנפש. לגבי סימפטומים - מחלה היא בראש ובראשונה חוסר איזון שאינו פיזי, כזה שמשתקף בגוף הפיזי. העלמות סימן אחד והופעת אחר אינה מצביעה בהכרח על הרעה במצב. אם נעלם סימפטום ובמקומו מופיע אחד קל יותר זה יכול להצביע על התקדמות לכיוון של החלמה, כיוון שהמשמעות היא שחוסר האיזון הולך ויוצא דרך מקומות קלים יותר. למשל דלקת בגיד במקום מגרנות (סתם דוגמא). עדי

kung fu

New member
לא בטוחה שהבנתי ../images/Emo13.gif

אתה מתכוון ללימודי צ'י קונג כדבר מרפא, או ללימודי טאי צ'י כדבר מרפא? אגב, אני התנסיתי בטאי צ'י וצ'י קונג, ולא ראיתי איך הלימודים מביאים לבריאות מושלמת. כן, הם עזרו לי להיות שלווה ויותר רגועה וגם יותר מקורקעת, אבל לא הרגשתי שהם ממש משפרים לי את הבריאות, או פותרים לי קשיים כאלו או אחרים. אולי לימודי טאי צ'י למשך שנים מביאים לבריאות מושלמת, אבל בטח זה לוקח המון זמן עד שזה קורה. טוב......מרגישה שלא הצלחתי להעביר את כוונתי, אבל אני אשלח את ההודעה ככה

kung fu

New member
בכל אופן, לא הרגשתי שספציפית

לו, יעזרו לימודי הטאי צ'י. זה מה שאני מרגישה
הרגשתי שיעזור לו יותר עבודה עם מטפל. (אבל מישהי שאני מכירה, לא סתם מישהו שאין לי מושג מה הוא עושה ויודע). אם לא הייתי מכירה את ההילרית הזאת, אז לא הייתי ממליצה לו משהו.

nitzano

New member
אין יותר הוליסטי מהטאי צ'י ?!

אה בטוח שלזה התכוונת ? הכל הוליסטי ...

Yin

New member
כן

יש המון שיטות הוליסטיות מצוינות. הטאי צ'י היא אחת מהן. זה לא בא לפסול אף שיטה אחרת.

instr

New member
נראה

כי יש לך תופעות של HYPERVENTILATION SYNDROME. היפרוונטילציה עלולה לגרום למגוון של ביטויים - סחרחורות, כאבים בחזה, בעיות עיכול, חרדה ועוד. לפני כל הייתי ממליץ לעשות בדיקת מאמץ ולבדוק את הקטע של סחרחורות. תנסה גם כאשר מרגיש סחרחורת להפסיק נשימה לאחר הנשיפה. לא להגזים! הפסקה קטנה של 2 שניות. הכול תוך נשימה רגילה, לא עמוקה , לא שיטחית. כמובן בערבון מוגבל, תהיה בקשר עם הרופא.

אין קשר!

הוא לא הזכיר בעיות נשמתיות מהסוג שאתה מאתר. מה גם, שהיפנוונטילציה היא ביטוי פזיולוגי לתחושת לחץ ו/או התרגשות - ביטוי רגעי ואידבידואלי. היא אינה תסמונת ש"עומדת בפני עצמה". הבעיה בהיפרוונטלציה היא פליטת CO2, כך שהאדם שנמצא בלחץ ועושה זאת, סביר להניח שיסבול מסחרחורת ומקסימום יגיע לעילפון - אך לא למצב של כאבים בחזה ובטח לא לבעיות עיכול.

instr

New member
סלבו,

תתעמק קצת יותר בספרות מקצועית ותראה עד כמה מגוונים תופעות של היפרוונטילציה. רמז - הריסון לא מספיק.

קצת מנוגד, מה שאתה אומר

לא התעמקתי בהריסון, ואני בהחלט מקבל את העובדה שיש גיוון כלשהו ברפואה (וגם יוצאי דופן). מצד שני, אם ההריסון לא מספיק טוב לדעתך - אז מה כן?!

למעלה