שלום, שלום.

Stillwater

New member
שלום, שלום.

אני חדשה כאן, כפי שבטח שמתם
! ההכרות הראשונה שלי עם המושג "רוק מתקדם" הייתה לפני שנתיים בערך. ואני לא מבינה גדולה בתחום. אני יודעת לזהות ואוהבת לשמוע אבל בהחלט לא מכירה הכל. אני אוהבת את קינג קרימזון- אתם יודעים לעצום את העיניים או סתם להסתכל על התקרה זה ולשמוע את המוסיקה זה מאוד מרגיע. גם את פינק פלויד (כמו כולם כמובן). ויש לי שאלה... אני יודעת שבלאק ס´אבת זה למעשה אחת מאהבות של הרוק הכבד והמטאל אבל הם גם נקראים רוק מתקדם?

לא

בלאק סבאת´ זה ההוי מטאל הטהור ביותר שיש (לדעתי) לפחות עד האלבום ה-3/4. לא הבנתי את הקטע של "תראו! הנה בלאק סבאת´"...

shay or eli

New member
בלאק סאבאת´

הייתי פעם באיזה אתר שאמר שהאלבומים Technical Ecstasy ו Never Say Die הם אלבומים פרוגרסיביים וקרא להם "אלבומי הפרוג-מטאל הראשונים". שמעתי רק כמה שירים מהם, אבל ממש לא נראה לי שזה פרוג, בטח לא פרוג מטאל. אולי אני טועה. האלבום Volume 4 שלהם מושפע קצת מפרוג רוק, אבל זה שהוא מושפע לא עושה אותו אוטומטית לפרוג בעצמו. כעיקרון אפשר לומר שהם פיתחו סגנון חדש מהרוק - מטאל. הם גם שילבו ז´אנר לא קונבנציונלי במוסיקה שלהם, בלוז. אבל אני ממש לא יודע אם לקרוא לזה פרוג, ממש לא יודע... הסתכבתי
.

badphish

New member
לא הייתי קורא לשילוב של בלוז

לא קונבנציונלי... הרי הרוק התפתח מהבלוז ןרוב האמנים שעשו רוק לפחות בתקופות השינות יותר היה מוטיב חזק מאוד של בלוז

Stillwater

New member
אוקיי...

ובקשר ל"תראו הינה בלאק ס´אבת" זה חלק מהחתימה שלי...וזה משפט מתוך הסרט "כמעט מפורסמים". (כן, אני זוכרת את הסרט בע"פ)

מה?

פרוג מטאל? אין לי מושג איך משהו הגיע למסקנה הזאת,גם Volume 4 אינו מושפע מפרוג וזו מהסיבה הפשוטה שכל חברי בלאק סבאת´ לא סובלים פרוג רוק. וכן, יש בלוז, כל המוסיקה של סבאת´ בנויה כבלוז, גם טוני איומי אמר שהוא פשוט מנגן בלוז עם דיסטורשן.

למעלה