שלום
שאלת נתיב טיסה

שלום
שאלת נתיב טיסה

שלום לבאי הפורום

אני טסה בקרוב מאד לניו יורק, טיסה מספר 27 לניוארק שממריאה ב00:35.
הטיסה חזור הינה טיסה מספר 008, ממריאה מJFK לתל אביב בשעה 21:45 (שעון ניו יורק).

מתוך סקרנות, הייתי שמחה אם הייתי יכולה לראות (כבר עכשיו, בבית, ולא תוך כדי הטיסה) תמונת מפה שעליה מסומנים מסלולי הטיסות.
האם מישהו מכם יודע אם קיים דבר כזה, ואם כן- איפה אני יכולה למצוא?

דבר שני, ראיתי כאן בפורום מדי פעם הודעות "בקשת רישום" ולא הבנתי מה זה. מישהו יוכל להסביר לי בבקשה?

תודה ולילה טוב
אביה

davidfainshtein

Member
מנהל
שלום, אביה.

לשאלתך הראשונה - אם את רוצה מפה מדוייקת לחלוטין של מסלול הטיסה שלך - לא תוכלי לקבלו מהסיבה הפשוטה שהמסלול נקבע בסמוך מאוד למועד הטיסה או לעיתים אף במהלכה. הדבר נכון בעיקר לקטע הטיסה העובר מעל האוקיינוס האטלנטי. טיסה מעל האוקיינוס מתבצעת בנתיבי טיסה הנקראים North Atlantic Tracks - NAT. באיזה מהם תעבור טיסתך - תלוי במספר גורמים כאשר החשוב בהם הוא עוצמתו ומיקומו של זרם הסילון במועד הטיסה. אבל אנחנו יכולים לקחת מפה של הטיסה הזו בעבר והנה התוצאה: http://flightaware.com/live/flight/ELY27

לשאלתך השניה: רישום - הכוונה לרישום המטוס הספציפי עליו תטוסי. כמו לכלי רכב, גם למטוסים יש "לוחיות רישוי" שלעיתים נקראים "מספרי זנב". לכל מטוס בעולם יש מספר ייחודי המורכב מקידומת ספציפית למדינה ורישום המטוס בתוך המדינה. קידומת המדינה של ישראל היא 4X, כך שכל מטוס הטס תחת דגל ישראל יישא את הרישום 4X-xxx. קידומת המדינה של ארה"ב, למשל היא N.

למעלה