שלום

שלום ../images/Emo13.gif../images/Emo140.gif

אני לא כל כך מבינה בנצרות ובזרמים שקיימים בה..הידע שאני שואבת על הנצרות הוא מה שאני רואה בתוכניות טלוויזיה בעיקר..ומסרטים כמובן. יכול להיות שהשאלות שלי ישמעו טיפשיות, מצטערת
... אז..הייתי רוצה לדעת האם אתם, חברי הפורום הנוצריים מאמינים בשטן ובגיהינום? כלומר, שאם נמות חוטאים, נגיע לגיהינום ושם נשרף באש נצחית? מה העמדה שלכם לגבי הומוסקסואלים? האם אתם מאמינים בבריאת העולם כפי שהיא מצויינת בתנ"ך ושוללים את האבולוציה..? אני משתדלת לא לשפוט את הנצרות, ואף על פי כן היא לא כל כך מוצאת חן בעיניי.. למרות שישוע מאוד מוצא חן בעיניי, הוא היה אדם חכם מלא חמלה ואני נוטה לחשוב שהכנסיה עיוותה נורא את מה שהוא אמר ואת הערכים להם הטיף. ישוע הטיף לשלום,לאהבה,לאיפוק ולסובלנות..מה שהאפיפיורים ואנשי הדת במרוצת השנים ממש לא הפגינו לצערי הרב..אלא ממש להפך אפילו..
.. (אינקוויזיציה,גזענות וכו'..). בכל אופן, בעיניי ישוע היה אדם מדהים שרצה להעביר מסר חשוב וגם הצליח רק שהמסר הזה הלך וטיפה היטשטש עם השנים והפרשנויות השונות..וכמובן שאנשי תאבי כוח מעולם לא היו חסרים בעולם, שראו והשתמשו בדת כדרך לזריעת פחד שדרכו יכלו לשלוט בהמונים. מקווה שדברי לא פגעו באף אחד מכם
,אני בעצמי נוצריה (מובן שחילונית
)..חוגגת את החגים וכו'..מקווה שהפורום ישגשג, הוא באמת מעניין בעיניי
.. יום נעים לכולכם

lion 7

New member
בגלל מה שלמדנו בהסטוריה

תמיד נצרות היא פשע יחסית ונקשר שמה עם מה שנגרם במקומות ספיציפיים , ובזמנים שונים אבל זאת דמגוגיה ,וזה בודאי לא הופך את כול הנוצרים לרעים , לא כך? לנו כנוצרים במזרח היה גם מרירות רבה אחרי המאה החמשית , אחרי שהפכנו למיעוט אחרי הכיבוש האיסלאמי מי סופר אותנו? .. לעומת הרוב במערב שהוא אירופה ועד גילוי שאר היבשות מאוחר יותר והתפשטות הנצרות לשם אחרי ארבע מאות שפיכת דם נוצרי בידי הפגנים ואחרים הפכה רומא לנוצרית רשמית בתקופת קוסטנטין , אנחנו מדברים על מה נוצרים אחרים ולא עלינו אישית כנוצרים במזרח . אם כי היו הרבה מינות (בדע בערבית) במיוחד בצפון אפריקה (לא ערבים) ובחצי אי ערב וצפון האי ובחלקים ממדברית סוריה , גבול אמפריית רומא הנוצרית מערבית מאוחר יותר .. מיהו נוצרי אמיתי ? נוצרי אמיתי הוא שסובל בהיותו מיעוט אם מבחינה אתנית או רוחנית גם בין נוצרים בשם או מזויפים. ישוע דיבר על אהבת האויבים כאחד התנאים שנראים קשים, בכדי להיות איתו ביחד במלכות השמיים ואת יודעת שלא הרבה אוהבים אויבים . מי שהתנהג פחות מזה יקבל את שכרו בהתאם , אכן אנשים עיוותו בשמו את הברית החדשה , וזה נבע מאי זמינות הספרים ודברי ישוע בפני האומה בימי הביניים במערב.. כך היה למשך כמעט אלף שנה באירופה ,אבל פה במזרח אנחנו למשל כאורטודקסים או קתולים ערבים, אף אחד ספר אותנו למה?, יחד עם הנוצרים והמיעוטים בהודו , ומאוחר יותר בסין קוריה ויפן (שגם שם הנוצרים כמעט עברו שואות לא קטנות) .העם הארמני הנוצרי אף אחד סופר אותו למה? וממנו נטבחו מאז ומעולם מאות אלפים . גם במקומות החושך במזרח אף אחד סופר למה לדעתך לא סופרים אותם?.. תלוי איזה נוצרי רוצים לדמיין על מנת לשפוט.. אני לא ספרתי את הערבים הקופטים במצרים , או אחרים ערבים, מבני אומתי הנוצרית הערבית שעוברים שואה יומיומית ? אנחנו מזדעקים רק לאחד שנמצא בשמיים והוא ישועתנו היחידה , אנחנו הראינו במשך אלפיים שנה נאמנות תחת כל שלטון זר, נוצרי אמיתי לא תמצא אותו בין העשירים או הפוליטיקאים ובודאי גם ישנם הרבה מתוך שני ורבע המליארד נוצרי שבהכרח לא נספרו אצלך. לאלה אף אחד סופר ומתמקדים רק במה שהיה במקומות אחרים בעולם , בסין המצב די עגום . הכנסיה הסינית חיה במחתרת , לא מזמן גם ביפן ובטיבת .. את אומרת שאת נוצריה חילונית , ואנו כמובן מברכים ומקבלים אותך וברוכה ביננו.. אהלן וסהלן..

salt of earth

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

בגלל שליאון השיב לך כבר על הטענה שלך על הנוצרים ועל הכנסייה. אני אשיב לך לך השאר: 1- שאם נמות חוטאים, נגיע לגיהינום ושם נשרף באש נצחית? את מוזמנת לראות את השרשור שפתח רפפם בכל מקרה הנצרות מאמינה שאלוהים הוא הדיין שיחליט את גורל כל נשמה. 2- ה העמדה שלכם לגבי הומוסקסואלים? הנצרות מתנגדת לתופעת ההומסקסואלים, האסירה על משכב זכרים בברית הישנה ובברית החדשה בפאולוס. אך אינה יוצאת נגד ההמוסקסואלים כבני אדם ובעצם בסעיף 2358 הכנסייה הקתולית אומרת שהיא אינה מסכימה עם הנטייה של ההמוסקסואלים אבל היא מורה על כך שהם יקבלו את הכבוד והחמלה המגיעים להם. (סעיפים 2357-2359) בספר לימוד יסודות האמונה הקתולית מתייחסים להומוסקסואליות, את מוזמנת לקרוא (סורי.. זה באנגלית) 3- אני לא מכירה את העמדה של היהדות לגבי האבולוציה אבל העמדה של הכנסייה הקתולית היא כך: "הנצרות הקתולית אינה רואה סתירה בין תיאוריית האבולציה לבין האמונה, כלומר ההנחה שהחיים התפתחו בהדרגה אינה סותרת את העובדה שאלוהים הוא זה שברא את החיים" http://www.newadvent.org/cathen/05654a.htm לגבי זרמים אחרים בנצרות אינני מכירה מהם העמדות שלהם. מקווה שעניתי לך על השאלות ואל תהססי לשאול גם

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifלילה טוב נצנצים..

תודה על השיתוף והשאלות..לא נפגעתי משאלותייך, ואני שומעת בתוכן המון סקרנות, וזה מבורך. ענו לך ואני אנסה לא לחזור על הנאמר, אך גישתי לנושא היא דווקר מהסוף כמעט של ההודעה שלך, אמרת שישוע שידר המון חמלה היא מבחינתי אדון החמלה והאהבה, הסליחות והנתינה.. ואני שותפה לדיעה שהגורמים הנוצריים ברחבי העולם ואנשי הדת המובילים לא תמיד היוו דוגמה והתרחקו מאוד מדרכו של ישוע, מה שאמר ישוע כלכך ברור והמעוות את דבריו בפועלו הלא נכון חוטא ומביא אחרים לדבר חטא גם כי הוליכם שולל ואחד כזה חטאו יהיה פי כמה! בבשורה של מתיו 18:6 ومن أعثر احد هؤلاء الصغار المؤمنين بي فخير له ان يعلق في عنقه حجر الرحى ويغرق في لجة البحر. ובתרגום: 6 הַמַּכְשִׁיל אֶת־אֶחָד מִן־הַקְּטַנִּים הָאֵלֶּה הַמַּאֲמִינִים בִּי נוֹחַ לוֹ שֶׁיִּתָּלֶה פֶלַח־רֶכֶב עַל־צַוָּארוֹ וְטֻבַּע בִּמְצוּלוֹת יָם׃
לא כל מי שאומר שהוא תלמיד ישוע, אכן ליבו פועם באהבת ישוע, ומאנשים כאלו צריכים להיזהר הכי, ישוע אמר, תשמעו את דבריהם ואל תעשו את מעשיהם, פן יוליכו אותם שולל, הצבועים ההם. היו אנשים , קדושים, שסבלו כלכך, שעברו כלכך הרבה קשיים בשם ישוע המשיח, שנהרגו ונרדפו, בגלל אימונתם, אך כרגיל העולם יזכור לנצרות את התקופות הרעות, האנשים התועים, וחבל. עיצתי אלייך שכן תקראי את הבריתה חדשה או תקראי אותנו פה, שתוודעי לקבוצה אחרת של מאמינים, ואולי עוד חצי שנה תכתבי פה הודעה בנוסח אחר, שמח, ומעריך.. שזו תהיה תפילתנו, שאור ישוע יעבור דרכנו לקורא-אמן
את מוזמנת לשאול תמיד

תודה כולכם ../images/Emo140.gif

אם השתמע מדבריי שאני לא מקבלת אתכם או את הנצרות, אז ממש לא! כל אחד ואמונתו, חשוב מאוד שיהיה קיים ריבוי-פלורליזם..כמה שיותר יותר טוב
! אין אמת אחת, יש אמיתות רבות ולרוב דתות משקפות אמיתויות שונות. כתבתי אולי בנימה קצת מתקיפה בגלל שהמקור היחידי שלי לשאיבת ידע הוא מהתקשורת וכו'..ומה שאני רואה שם, לא מוצא חן בעיניי..אבל אני בהחלט יודעת שהיצוג של הנצרות שאני רואה שם לא כולל את כל הנוצרים בעולם..
.. אני אמשיך לבקר, לקרוא ולהחכים
תודה!
ערב נעים שיהיה

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifחן חן../images/Emo13.gif

את תמיד מוזמנת
ולגבי האמיתות הרבות.. אז תרשי לי לשתף אותך באמת היחידה שיש לנו
: يو 14: 6 قال له يسوع انا هو الطريق والحق والحياة.ليس احد يأتي الى الآب الا بي. הַבְּשׂוֹרָה הַקְּדוֹשָׁה עַל־פִּי יוֹחָנָן פֶּרֶק יד 6 וַיֹּאמֶר אֵלָיו יֵשׁוּעַ אָנֹכִי הַדֶּרֶךְ וְהָאֱמֶת וְהַחַיִּים לֹא־יָבֹא אִישׁ אֶל־הָאָב בִּלְתִּי עַל־יָדִי׃

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifמי את..האם מצאת את האמת שלך?../images/Emo9.gif

וכן לנו יש אמת אחת, ודרך אחת, ואור אחד
זה לא המקום להתווכח על מה שאנחנו מאמינים בו כי אימונה כשמה היא, מוענקת לאדם בשעה מבורכת, ונהיית האמת האולטימטיבית

who am i1

New member
../images/Emo6.gifפעם ראשונה שקראו לי בשם נקבה

אני זכר
לך בהחלט יש את הדרך שלך, ויש לך זכות ללכת בה. אני יודע ב-100% שהיא לא נכונה, לכן אני לא בוחר ללכת בה
ובקשר לאמיתויות, אולי יש אחת נכונה, אבל אף אחד (ואפילו לא כל היהודים) יודעים מהי. בעיקר בגלל כל מיני רכושנים שלוקחים את הדת כרכוש פרטי שלהם, ומפרשנים איך שמתחשק להם. אני מאמין באל אחד שברא את העולם הזה, אני ממאין במשה, ומאמין שישוע היה קיים ומאמין גם במוחמד, מאמין גם שאחרי כל אחד מהם קמו מפרשנים למיניהם שהחליטו להסביר למה כל אחד מהם התכוון, ומה בדיוק הוא אמר וכשהוא אמר את זה אז הוא בעצם התכוון למשו אחר. בקיצור, היום ממש אבל ממש אי אפשר לדעת מה בדיוק צריך לעשות. מה ששלושת התות מסכימות עליו זה להיות בן אדם טוב. וזה משו שהיה נדרש מאז שהעולם נוצר, וזו האמת הכי נכונה מבחינתי.

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifהאמת שגם לפי התנ"ך וגם לפי

הברית החדשה לא מספיק להיות טובים, בן אדם טוב שירבו כמוהו..אבל בימי התורה כולם כולל הכוהן היו צריכים להגיש קורבנות בכדי לחפות על חטאיהן, בלי יוצא מהכלל! גם שהיו טובים זה לא הספיק! מצד שני בברית החדשה נכתב במפורש : رسالة بولس الرسول الى اهل افسس 2: 8 لانكم بالنعمة مخلّصون بالايمان وذلك ليس منكم.هو عطية الله. 9 ليس من اعمال كي لا يفتخر احد 10 لاننا نحن عمله مخلوقين في المسيح يسوع لاعمال صالحة قد سبق الله فاعدها لكي نسلك فيها אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָאֶפְסִיִּים פֶּרֶק ב 8 כִּי־בַחֶסֶד נוֹשַׁעְתֶּם עַל־יְדֵי הָאֱמוּנָה וְלֹא מִיֶּדְכֶם הָיְתָה זֹּאת כִּי־מַתַּת אֱלֹהִים הִיא׃ 9 לֹא מִתּוֹךְ הַמַּעֲשִׂים שֶׁלּא יִתְהַלֵּל אִישׁ׃ 10 כִּי־פֹעַל אֱלֹהִים אֲנַחְנוּ נִבְרָאִים בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ לְמַעֲשִׂים טוֹבִים אֲשֶׁר הֵכִין הָאֱלֹהִים מִקֶּדֶם לְמַעַן נִתְהַלֵּךְ בָּהֶם׃ ישוע הגיע ככפרה על חטאינו, ואין עוד צורך להגיש קורבנות על חטאינו, אנשים קיבלו גאולה בדמו וגופו של ישוע שהוקרב למענן ובזה הוא המשיח שגאל את מאמיניו מחטאיהן. להיות אדם טוב זה לא מספיק, וסליחה על הטעות בענייני זכר-נקבה
ועוד פסוקים :رسالة بولس الرسول الى اهل رومية4- 1 فماذا نقول ان ابانا ابراهيم قد وجد حسب الجسد. 2 لانه ان كان ابراهيم قد تبرر بالاعمال فله فخر.ولكن ليس لدى الله. 3 لانه ماذا يقول الكتاب.فآمن ابراهيم بالله فحسب له برا. 4 اما الذي يعمل فلا تحسب له الاجرة على سبيل نعمة بل على سبيل دين. 5 واما الذي لا يعمل ولكن يؤمن بالذي يبرر الفاجر فايمانه يحسب له برا. 6 كما يقول داود ايضا في تطويب الانسان الذي يحسب له الله برا بدون اعمال. 7 طوبى للذين غفرت آثامهم وسترت خطاياهم. 8 طوبى للرجل الذي لا يحسب له الرب خطية. אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים פֶּרֶק ד 1וּמַה־נֹּאמַר אֵפוֹא עַל־אַבְרָהָם אָבִינוּ מַה־זֶּה הִשִׂיג לְפִי הַבָּשָׂר׃ 2 כִּי אִם־נִצְדַּק אַבְרָהָם מִתּוֹךְ הַמַּעֲשִׂים לוֹ הַתְּהִילָּה אֲבָל לֹא לִפְנֵי הָאֱלֹהִים׃ 3 כִּי מָה אָמַר הַכָּתוּב וְהֶאֱמִן אַבְרָהָם בַּיהוָֹה וַיַּחְשְׁבֶהָ לּוֹ צְדָקָה׃ 4 הִנֵּה הַפֹּעֵל לֹא־יֵחָשֵׁב לוֹ שְׂכָרוֹ לְפִי הֶחָסֶד כִּי אִם־לְפִי הַחוֹבָה׃ 5 אֲבָל לַאֲשֶׁר אֵינֶנּוּ פֹעֵל כִּי אִם־מַאֲמִין בַּמַּצְדִּיק אֶת־הָרָשָׁע אֱמוּנָתוֹ תֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה׃ 6 כַּאֲשֶׁר גַּם־דָּוִד מְאַשֵּׁר אֶת־הָאָדָם אֲשֶׁר הָאֱלֹהִים יַחְשָׁב־לוֹ צְדָקָה בְּלֹא מַעֲשִׂים בְּאָמְרוֹ׃ 7 אַשְׁרֵי נְשׂוּי־פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה׃ 8 אַשְׁרֵי אָדָם לֹא־יַחְשֹׁב יְהוָֹה לוֹ עָוֹן׃

who am i1

New member
זאת אומרת

זה שצלבו אותו מכפר לי על החטאים שלי היום? או שאני חייב להגדיר את עצמי נוצרי בשביל שזה ישפיע עליי?

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifההגדרה פחות חשובה..

רחשי ליבך ופועלך זה מה שקובע, צריכים להודות שישוע המשיח נולד מרוח הקודש, הגיע לעולמנו בכדי לגאול אותנו מחטאינו ולבקש כי יכנס לחייך, לליבך וישכון בגופך, וכי תקבל אותו שמושיעך האישי שנשחט למען תקבל כפרה על כל חטאיך. מוכר לך הסיפור עם אבינו משה והנחש? כשאלוהים הכה את בני ישראל עם הנחשים, וכל מי שנעקץ מת במקום, ואז אבינו משה צעק לאלוהים שתסיר מעלינו את המכה הזו, ואלוהים אמר לו תרים מקל שעליו נחש (לא חי מנחושת נדמה לי) וכל מי שישא עיניו למקל זה לא ימות!! זה היה ענין של אימונה, בתוך כלה פחד מהנחשים, והגוויות מסביב, להאמין בליבם שהם יקבלו חיים מעצם ההסתכלות על הנחש שהרים אבינו משה! הרבה הרבה שנים אחרי, ישוע הורם על הצלב, ויוחנן אמר , בפרק 3 14 وكما رفع موسى الحية في البرية هكذا ينبغي ان يرفع ابن الانسان 15 لكي لا يهلك كل من يؤمن به بل تكون له الحياة الابدية. 16 لانه هكذا احب الله العالم حتى بذل ابنه الوحيد لكي لا يهلك كل من يؤمن به بل تكون له الحياة الابدية. 17 لانه لم يرسل الله ابنه الى العالم ليدين العالم بل ليخلّص به العالم. 18 الذي يؤمن به لا يدان والذي لا يؤمن قد دين لانه لم يؤمن باسم ابن الله الوحيد. 19 وهذه هي الدينونة ان النور قد جاء الى العالم واحب الناس الظلمة اكثر من النور لان اعمالهم كانت شريرة. 20 لان كل من يعمل السيّآت يبغض النور ولا يأتي الى النور لئلا توبخ اعماله. 21 واما من يفعل الحق فيقبل الى النور لكي تظهر اعماله انها بالله معمولة 14 וְכַאֲשֶׁר הִגְבִּיהַּ משֶׁה אֶת־הַנָּחָשׁ בַּמִּדְבָּר כֵּן צָרִיךְ בֶּן־הָאָדָם לְהִנָּשֵׂא׃ 15 לְמַעַן אֲשֶׁר לֹא יֹאבַד כָּל־הַמַּאֲמִין בּוֹ כִּי אִם־יִחְיֶה חַיֵּי עוֹלָם׃ 16 כִּי־אַהֲבָה רַבָּה אָהַב הָאֱלֹהִים אֶת־הָעוֹלָם עַד־אֲשֶׁר נָתַן אֶת־בְּנוֹ אֶת־יְחִידוֹ לְמַעַן אֲשֶׁר לֹא־יֹאבַד כָּל־הַמַּאֲמִין בּוֹ כִּי אִם־יִחְיֶה חַיֵּי עוֹלָם׃ 17 כִּי הָאֱלֹהִים לֹא־שָׁלַח אֶת־בְּנוֹ בָּעוֹלָם לָדִין אֶת־הָעוֹלָם כִּי אִם־לְמַעַן יִוָּשַׁע בּוֹ הָעוֹלָם׃ 18 הַמַּאֲמִין בּוֹ לֹא יִדּוֹן וַאֲשֶׁר לֹא־יַאֲמִין בּוֹ כְּבָר נָדוֹן כִּי לֹא־הֶאֱמִין בְּשֵׁם בֶּן־הָאֱלֹהִים הַיָּחִיד׃ 19 וְזֶה הוּא הַדִּין כִּי הָאוֹר בָּא אֶל־הָעוֹלָם וּבְנֵי הָאָדָם אָהֲבוּ הַחשֶׁךְ יוֹתֵר מִן־הָאוֹר כִּי רָעִים מַעֲשֵׁיהֶם׃ 20 כִּי כָל־פֹּעֵל עַוְלָה שֹׂנֵא אֶת־הָאוֹר וְלֹא יָבֹא לָאוֹר פֶּן־יִוָּכַח עַל־מַעֲשָׂיו׃) 21 אֲבָל עֹשֵׂה הָאֱמֶת יָבֹא לָאוֹר לְמַעַן יִגָּלוּ מַעֲשָׂיו כִּי נַעֲשׂוֹּ בֵּאלֹהִים׃) ישוע נשלח לכל האומות, מוכן לקבל את כל בניו, בחיבוק ואהבה אוניברסלית, אמן

who am i1

New member
יש לי עוד שאלה

למה הברית החדשה כתובה בערבית? לפחות זה נראה כמו אותיות ערביות. אז נגיד שביהדות אחרי כל חטא היו מביאים קורבן היו רעים את הרע שנעשה לבהמה בעיניים. אבל ככה צריך כל הזמן לזכור שישוע נצלב כדי לכפר על העבירות שלי. אני חושב שבגלל זה הנצרות היא דת הרבה יותר קשה לשמירה לא?

SON OF JESUS

New member
לכן

שישוע בא היהודים והכהנים אז לא קבלו אותו בתור הגואל מהחטאים הם ואז הם הסגירו אותו לרומאים בזמנים ההם הרומאים חשבו והאמינו שהמלך שלהם הוא אלוהים והיהודים היו כל הזמן אומרים לרומאים שהוא אומר שהוא אלוהים ואז הוא נצלב ומת וקם ביום השלישי ומי שאז האמין בו נקרא לנוצרי משיחי , והיהודים נאשרו היהודים וכל מי שהאמין והלך בדרכו ישוע כיפר על החטאים שלו ואז נבעה הדת הנוצרית, והיום אני לא אומר שכל הנוצרים טהורים הנצרות היא גדולה אבל מי שהולך בדרכו של ישוע ומאמין בו ועושה את מה ומכבד את זה שהוא נצלב עבורנו החטאים שלו נמחקו ויש את הנוצרים החוטאים ומי ויתן וישוע גם יכנס לליבם וירצו שהוא יכנס לליבם ויאמינו בו انجيل يوحنا 3 16 لانه هكذا احب الله العالم حتى بذل ابنه الوحيد لكي لا يهلك كل من يؤمن به بل تكون له الحياة الابدية יוחנן 3 16 כִּי־אַהֲבָה רַבָּה אָהַב הָאֱלֹהִים אֶת־הָעוֹלָם עַד־אֲשֶׁר נָתַן אֶת־בְּנוֹ אֶת־יְחִידוֹ לְמַעַן אֲשֶׁר לֹא־יֹאבַד כָּל־הַמַּאֲמִין בּוֹ כִּי אִם־יִחְיֶה חַיֵּי עוֹלָם׃

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifהיא לא כתובה בערבית כחוק../images/Emo13.gif

היא תורגמה למספר עצום של שפות! במקור לא היתה כתובה בערבית בכלל. אבל לנו זה נוח לקרוא בערבית כי זו שפת האם של חלקנו ומי שקורא בשפה אחרת יש לו את הבריתה חדשה בשפתו, גמובן שישנה גם בעברית. המון יהודים משיחיים יש היום, וקוראים את הברית החדשה בעברית.

עם זה אני מסכימה

אם מישהו מצא את האמת שלו, גם אם זה קבוצה, גדולה ככל שתהיה, לכל אחד יש את האמת שלו ואין לבטל אותה בשום מקרה.

junior gong

New member
ברוכה הבאה מנצנצת

את לא חייבת להבין בזרמים של הנצרות בכדי להיחשב מאמינה או מבינה, ההבדלים בין הזרמים הם לא הבדלי מהות דת ואמונה אלה הבדלי טקסים בלבד. לי למשל לא נוח עם זה שיש בנצרות הרבה זרמים, ושאלתי כומר על זה , אבל אם אנחנו כאן בפורום רוחני דתי, וכולנו מדברים באותו קו אז אני אומר שאם הפלגים האלה קיימים, אז זה דבר שהוא נדרש שיתקיים בעולם על מנת להגשים את הנבואה, כנראה שזה כך היה צריך להיות משמיים. בקשר לגהנום והשטן, בכל דת אחרת, קיימים שני כוחות, חיובי ושלילי, ככה זה גם בעולם, לכל פעולה יש תגובה, יש יין ויאנג, יש טוהר ויש חושך, האמונה מחייבת להבין שיש שני כוחות בעולם הזה, אצלנו בנצרות הם נקראים אלוהים ושטן, כן שאנחנו ברור מאמינים בגן עדן ולשם כולם שואפים להגיע, לכן מצד שני לא נוכל להתעלם מהעובדה שגם גהנום והשטן קיימים, הרי השטן בכבודו ובעצמו התגלה לישוע כשהיה במדבר וניסה אותו, אי אפשר להתכחש לזה, השטן זה כוח שלילי שמדרבן אנשים לסטות מדרך הכרת מעיין הטוב, הוא אגואיסטי, אוהב רק לעצמו, מניפולטיבי ותאווני, להבדיל מאלוהים שהוא רחב לב, רחמן, שפועל לטובת הכלל והגדילה הרוחנית, זה על קצה המזלג. כן אני אישית שולל את תורת האבולוציה, כי זה נראה לי מגוחך מאוד שמפיצוץ אקראי נהיה עולם כל כך מורכב ומסונכרן, זה כמו שתגידי לי שהיה פיצוץ במפעל של נגר מסויים ומתוך הפיצוץ והכאוס הזה, נולד סט של שולחן וכיסאות ברמת גימור נפלאה, זה לא הגיוני. ישוע היה יותר מאדם חכם, בגוף הפיזי של ישוע שכנה רוח הקודש, רוח אלוהים שאחראי לבריאה, בקשר לכנסיה ולאפיפיור, זה באמת נכון, אבל זה מובן וזה חלק מהעיניין, אנחנו בתור בני אדם תמיד מועדים לחטא, להיות כמו ישוע במאה אחוז זה דבר בלתי אפשרי, להיות 24 סלחן ונותן ופשרן זה מאוד מאוד קשה, לכן גם אנחנו טועים מידי פעם כמו כל בני האדם, כועסים, מקללים לפעמים, ומתרגזים, ופולטים מילים, בתור מאמין צריך להסתכל על זה בסבלנות והבנה שזה חלק מהטבע האנושי, ובאותו זמן גם להפעיל את תכונות האמונה שלנו להבין ולהיות סבלניים ולא שיפוטיים, ולמה לא שיפוטיים? כי היום אולי את תכנסי לחטא ואני אשפוט אותך וארכל עלייך, אבל העולם גלגל ומחר אולי אני אחטא ואז את תשפטי אותי ותרכלי עלי ותלכלכי עלי, כל העיניין כאן זה לשבור את גלגל התכונות השליליות שחוזרות על עצמן, לכן מה ששנוא עלייך אל תעשי לאחרים, פסוק ידוע. ואחרון, לגבי הומוסקסואלים, אני מכבד אותם בתור בני אדם, כי הם גם בריאה של אלוהים, אבל משכב זכר עם זכר ונקבה עם נקבה אסור על פי הברית, לכן דרך החיים שלהם לא מקובלת בנצרות.

למעלה