שלום

לידוריה

New member
שלום

אני לא יודעת אם זה המקום -ואם לא אני אשמח אם תוכלו להפנות אותי למקום הנכון. סיימתי ללמוד בשנת הלימודים הקודמת את כל 12 שנות הלימוד. הבגרויות שלי כולן בציונים עוברים אך בבית הספר התיכון שלי מעקבים לי את תעודת הבגרות (-לא נותנים לי אותה) בטענה שאני צריכה להשלים ציון פנימי בערבית. אני מאובחנת כדיסלקטית מכיתה א' וקיבלתי פטור ממשרד החינוך ללמידת שפה שלישית. האם בית הספר יכול לחייב אותי להגיש עבודה בנושא מזרחנות בכדי לקבל את תעודת הבגרות שלי?! תודה מראש

נשמע לי לא הגיוני

אם יש לך פטור מלימוד השפה, למה שתצטרכי להגיש עבודה במקצוע?

לידוריה

New member
זה בדיוק העיניין

גם לי זה נשמע טיפשי אבל אני צריכה לדעת אם מבחינת משרד החינוך זה הגיוני..

אני לא בטוח למי עליך לפנות

אולי תלכי לשאול את היועצת או את המורה לחינוך מיוחד. הן אמורות לדעת טוב יותר איך הדברים עובדים.

לידוריה

New member
העיניין הוא,

שבבית הספר שלי שמיים פס על הדיסלקציה שלי וכך היה גם כל שנות הלימוד שלי שם. מבחינתם אני "דפקתי" (סליחה על הביטוי) את המערכת עם הדיסלקציה שלי בכך שהוצאתי פטור אז בתגובה הם (שוב סליחה) ידפקו את האימאמא שלי ויחייבו אותי להגיש עבודה במקום ציון פנימי בכדי להמשיך בחיי. הם מסרבים לעזור . חבל. תודה בכל זאת על הניסיון לעזרה אבל כניראה אני נתקלת שוב באטימות בנוגע לקושי שלי.

מיכל שב

New member
לפנות לממונה על זכויות התלמידים במשרד

החינוך. היא הכתובת שלך כדי לקבל עזרה
בהצלחה

רוני61

New member
יקירתי, לכל מי שיש פטור משפה זרה יש חובה

אחרת, אם יש לך פטור מערבית את צריכה היית בזמנו להגיש עבודה בתרבות האיסלאם. במידה ולא עשית את זה את צריכה להשלים את כתיבת העבודה ולהגיש אותה. אין כאן שום עיניין של לדפוק אותך , את חושבת שמישהו מתחשק לו עכשיו לבדוק עוד עבודה של תלמידה שגוררת חובות מימי התיכון........ אלה הנחיות של משרד החינוך ובית הספר לא עושה מה שבא לו אלא עובד על פי נהלים תעשי את העבודה ודי!!! תקבלי את התעודה שלך

לידוריה

New member
נועם,נימוס וחביבות

שאלתי שאלה. אני מצטערת אם זה מפריע לך. (!!!!!!!!!!) אין לי בעיה להיכנס לפרטים אבל בבקשה ממך אל תנסי אפילו לזלזל בכמות האטימות שילד עם הפרעות קשב וריכוז מתמודד איתן במהלך שנות לימודיו. אני מצטערת אם הבנת אותי לא נכון ואם אולי נשמעתי תקיפה- זו לא היתה הכוונה אבל בדיוק על תגובות מהסוג הזה אני מדברת. תמיד חושבים שיש איזה מניע נסתר לעשות לעצמי חיים קלים יותר. אחרי 6 שנים בתיכון שלא נתן לי אף לא אחת מההקלות שלי אולי קפצתי למסקנות מוקדמות מידיי. אני את תעודת הבגרות שלי הוצאתי בקושי רב ותוך כדי התגברות על המון קשיים בניהם ההתעלמות המוחלטת של התיכון שלי מכל ההקלות (-הזכויות) שמשרד החינוך נתן לי. תסלחי לי אם פקפקי במניע של בית הספר ויותר מזה תסלחי לי שהחובה שלי ניראת לי פחותה מאוד לעומת ההתעלמות הנמשכת מצד בית הספר לקושי הקיים והמוכח. (!) כתיבת עבודה היא לא כל כך פשוטה לי כמו שהיא פשוטה לך- בטח שלא בזמן שירות צבאי. אל תזלזי בי. התגובה היתה מאוד פגועת ולא במקום.

רוני61

New member
את יודעת אדם אחד אומר והאחר שומע

משהו אחר לגמרי, תנסי לקרוא את ההודעה שלי לא בטון תוקפני כמו ששייכת לה אלה בטון אחר לגמרי כזה שמדרבן ואומר "חמודה לכי קדימה עזבי את בית הספר ואת מה שעשו לך, את האטימות וחוסר הרגישות ואל תתקעי את עצמך בגלל זה" אני מאוד מבינה שאת עדיין נושאת את כאבי העבר את היחס הרע והלא מתחשב ועל כך אני מאוד מצטערת גם שאת חווית כזה דבר וגם שיש בית ספר כזה!!! כיום אין לך ברירה את חייבת להשלים את העבודה גם אם זה לא פיר. יש לי כמה הצעות: תקבלי דף הנחיות מדוייק מה צריך לעשות בעבודה, בדף חייבים להיות מספר נושאים תבקשי רשימה בבליוגרפית המתאימה לחומר עליו את צריכה לכתוב תעלי את הנושאים כאן באתר ואני אעזור לך לבחור נושא שאינו בעייתי במיוחד וגם אעזור לך להכין ראשי פרקים כל שלב של העבודה אלווה אותך ואני מוכנה גם לעבור על הגהות וניסוח הצעה נוספת- חפשי מורה לערבית באזור מגוריך היא תוכל לעזור לך להכין את העבודה במידה ואין לך בעיה כלכלית ולסיום אל תתני לצלקות לעכב אותך בחיים מה שהיה היה עכשיו עם הפנים קדימה!!!

לידוריה

New member
תודה רבה

וסליחה שתקפתי. נגעת בנקודה מאוד מאוד רגישה . לצערי, צלקות העבר ישפיעו עליי לאורך כל הדרך.. אין באפשרותי כרגע, בזמן השירות הצבאי שלי לעשות את העבודה מהסיבה הפשוטה שאיני מסוגלת. הם מחייבים אותי להיפגש פעמיים בשבוע עם מורה מהבית ספר. בעיניי זו אטימות. אפילו בלי שום קשר לזה שאני מאוד מפקפקת בעובדה שאני צריכה לעשות את העבודההזו מלחתחילה (לאור העובדה שאף אחד לא הזכיר את זה בכיתה י' וגם אף אחד אחר עם פטור לא נאלץ להילחם על תעודת הבגרות שלו). הם אינם מוכנים לוותר על המעקב עליי בזמן כתיבת העבודה. תודה על הניסיון והרצון לעזור ושוב סליחה אם תקפתי חזק מידיי.

למעלה