שלום,

omer87

New member
שלום,

אני עדיין חייל, רחוק לפחות שנה אחת מלימודים. תחום מדעי המדינה עורר בי עניין רב במשך תקופה ארוכה, בעקבות כך "הצהרתי" כי בכוונתי להירשם ללימודי החוג באחת האוניברסיטאות. העניין הוא שלא קיבלתי תגובות חמות למדי אלא הסתייגויות: "זה לא פרקטי" "אין מה לעשות עם זה" "היצע העבודה בתחום נמוך" אז שאלה לי אליכם, מעבר לעניין שבנושא האם הוא פרקטי? האם רוב הבוגרים עוסקים בתחומים אחרים? האם אתם משלבים גם לימודים אחרים? היכן בדרך כלל משתלבים בוגרי התואר ? תודה,

EladLR

New member
אני אנסה לענות על חלק מהשאלות

התחום הנ"ל אינו תחום המקנה לך מקצוע כמו מהנדס, הנדסאי, פסיכולוג וכדומה. זהו תחום נרחב הנפרס להרבה נושאים. דבר שני, לומדים את תחום מדעי המדינה עם עוד תחום ולא רק מדעי המדינה לפחות בשנת הלימודים הראשונה. בוגרי התואר לפי מה שהבנתי יכולים להשתלב כעוזרים פרלמנטרים או תפקידים כאלה. יש גם הרבה תפקידים בשוק שדורשים אנשים עם תואר ולא משנה איזה וגם לשם אפשר להגיע.

FIFI1981

New member
היי

התחום של מדע המדינה אכן פחות פרקטי מאשר מהנדס או עורך דין אם כי לטעמי הרבה יותר מעשיר ומעניין. מה עושים עם זה אחר כך? הכל תלוי בך. אתה יכול להחליט שאתה ממשיך ומפתח את התחום ולעשות תואר שני, אתה יכול לנסות ולמצוא עבודה שתהלום את כישורך ללא קשר לתואר ובמקרה כזה התואר יהווה לך בונוס היות שאתה אקדמאי ואתה יכול לנסות את מזלך במכרז למשרה ציבורית כלשהי (למרות שגם לזה יש צורך בכישורים נוספים וההיצע די מצומצם). אני טוען שאם אתה כבר זורק 30000 שקל על לימודים לפחות שיהיה מעניין. אבל זה אני. חוצמזה מדע המדינה נלמד על פי רוב בנוסף לחוג אחר כך שאתה יכול ללמוד למשל כלכלה או תקשורת עם מדע המדינה. שניהם שילובים מוצלחים ומעניינים שפותחים הרבה דלתות ומעניקים אופציות רבות להמשיך ולפתח את התחום הקרוב אליך. גם אם תבחר ללמוד רק מדע המדינה ובאמת תפתח את התחום בהמשך (הכוונה לתואר שני ומעלה) לא תישאר מחוסר עבודה. תואר שני במינהל ציבורי לדוגמה מכשיר אותך לעבוד במשרות ניהול במגזר הציבורי וזה תואר די מבוקש. אמת היא שתואר ראשון המדע המדינה זו לא דרישה שתראה במודעות דרושים. הכל תלוי במה אתה מחפש. לטעמי אתה קצת רחוק מזה כדי להחליט. תשתחרר, סע לטייל (!!!), ואז תפנה לך את המחשבות. מעבר לכך, שום דבר לא סופי באוניברסיטה. התחלת וראית שלא מוצא חן בעיניך? תמיד אפשר להחליף. בהצלחה !

למעלה