שלום!

r u t i m

New member
שלום!

אני לא יודעת למי לפנות.. בגלל החגים אין לי זמן להגיע לרופא, ואני אשמח לשמוע את דעתכם. איני בטוחה שזה הפורום הנכון.
בחודשים האחרונים יש לי רגישות בבטן העליונה שבתקופות מסוימות מחמירה. יש לי בחילות וכאבים (לא מאוד חזקים) וירדתי במשקל. בשבועיים האחרונים נוספו סימפטומים נוספים, שאיני יודעת האם הם קשורים:

-ליחה
-צואה רכה
-עייפות, חוסר ריכוז
-עור יבש, אקנה מוגבר
-דלקות חניכיים
-צמרמורת לאחר ארוחה גדולה

אני אנסה ללכת לרופא שבוע הבא (אם אצליח לעשות זאת בחול המועד) או בעוד שבועיים. בינתיים רציתי לדעת האם זה עניין דחוף, ומה זה יכול להיות? אני מאז ומתמיד הייתי אדם מאוד בריא- אני טבעונית, עושה ספורט, בדיקות הדם יוצאות תקינות (חוץ מתת פעילות של בלוטת התריס- תורשתי), ומערכת העיכול שלי תמיד הייתה מושלמת.. עכשיו אני מרגישה כאילו הגוף שלי מתפרק.

בעיות עיכול כחלק מבעיות כלליות

את מתארת מגוון של תלונות שרובן אינן קשורות למערכת העיכול וחלקן עשויות להיות קשורות לאיזור הקיבה
כדי לברר את הסיבה למרכיב של מערכת העיכול, נהוג לבצע מספר בדיקות להפריד בין מצבים תפקודיים (כולל מרכיב של מתח ולחץ) למצבים מבניים כגון דלקות.
לעיתים מופעים מצבים חריפים שכן יוטבו על ידי טיפול תרופתי ותזונתי
הבירור כולל בדיקות דם, בדיקות הדמייה, בדיקות נשיפה (למשל לחיידק הליקובקטר פילורי) ולעיתים בדיקת גסטרוסקופיה
בנתיים אני מציע שינוי תזונה מבחינת פחות מוצרי חלב, קפה, אלכוהול, עישון ואוכל שומני. לאכול ארוחות קטנות יותר ולא לאכול 3 שעות לפני השינה
המשך הבירור יבוצע על ידי רופא גסטרו בשילוב עם רופא משפחה וכדאי לקבוע תור אליהם

למעלה