שלום...

poison

New member
שלום...

אני חדשה בעניין המאגיה ומאוד מתעניינת בזה... חיפשתי אתרים של מאגיה לבנה ובכלל לא מצאתי,רק אתרים של מאגיה שחורה... אודה לכם אם תוכלו לעזור לי.. תודה :)

morning star

New member
תשובה קצרה

שלום לך נכון, לצערי ישנם הרבה אתרים על מאגיה שחורה, רובם אוסף שטויות וחלקי מסרים שנכתבו בעיקר ע``י בני נוער מתוסכלים או אנשים חולים בנפשם. אך גם ישנם אתרים על מאגיה לבנה. מאגיה לבנה היא תחום גדול יחסית לתוך ההגדרה של מאגיה ``לבנה`` (ז``א, מאגיה שנועדה לעזור לאדם) נכנסות הרבה קטגוריות, מיוגה, טאי צ`י, הילינג ועד לדתות כמו ויקה ושיטות שאמאניסטיות שונות. אליסטר קראולי, אחת הדמויות השנויות ביותר במחלוקת במאגיה של המאה ה-20 (חלק מהדברים אשר לימד ופיתח הינם מעולים, אך הוא הכתים את שמו עקב שימוש בסמים וגם שימוש במאגיה ``שחורה``) קבע את הגדרת המאגיה הלבנה כמאגיה לצורך ``התפתחות רוחנית והכרת המלאך האישי``, ומאגיה אפורה כ ``דרך להשגת מטרות חומריות ללא פגיעה בזולת``. דיון פורטיון, פסיכולוגית במקצועה, אשר היתה חברה בארגון ``שחר הזהב`` (אליו היה שייך גם קרואלי עד שנזרק ממנו) תמכה בהגדרה זו. השאלה האמיתית היא - מה את מחפשת מהמאגיה הלבנה? זוהי שאלה שאת צריכה לענות לעצמך, לא לאף אחד אחר. התחומים בהם אני מתעסק בעיקר הם ויקה, פילוסופיה ומאגיה הרמטית וכן התחלתי את צעדי ב``דרך הרביעית`` של אוספנסקי וגורדיף. שלך MS

morning_star

New member
מעט על מאגיה הרמטית

שלום צילה היקרה, עצוב לי לראות את הפורום ``שקט`` כל כך. נראה לי שרבים מהאנשים נרתעים מלבוא בגלל אוברלורד ודומיו. כעת לשאלתך : הפילוסופיה (והמאגיה) ההרמטית מיוחסת לאדם (ובעצם אואטאר, ישות רוחנית בגלגול פיזי) בשם הרמס טריסמגיסטוס, אשר חי במצרים הקדומה, טרם שושלות הפרעונים הגדולים. יש אף הטוענים כי אברהם אבינו היה מתלמידיו, אך אם זה נכון ואם לאו - זהו ידע השמור בידי ההרמטיסטים הגדולים בלבד. אותו הרמס טריסמגיסטוס מוזכר גם בהקשר טבלת האיזמרגד, הבסיס לאלכימיה הבינימית. אחת הסברות גורסת כי האל THOTH (תח`ות - אל החכמה המצרי) והאל הרמס הם העלאה לדרגת אל של ה.ט. בידי היוונים והמצרים. המאגיה ההרמטית מתחלקת לשניים - התאוריה והמעשה. לכאורה הקשר בין השתיים נראה בתחילה מקרי, אך ככל שמעמיקים הקשר נעשה הדוק יותר. בימי ההלניזם פרחה ה``דוגמה`` ההרמטית (אין באמת דוגמה הרמטית) וקושרה עם המיסטריות המצריות והיווניות גם יחד. כמו כן הגנוסטיקנים תרמו את תרומתם להרמטיקה של אותה התקופה, אך בבסיסה נשארה ההרמטיקה אותה הדבר, פשוט הכלים לביצועה היו שונים. במאה ה-20, אדם בשם פרנץ ברדון הינו מחיה ההרמטיקה. פ.ב. אשר נחשב למאג עוצמתי, סירב לשתף פעולה עם היטלר ולכן נכלא עד לסוף המלחמה (עד כדי כך פחד ממנו היטלר עד שלא הרגו) אך את תלמידיו שנמצאו (ושאף הם לא שתפו פעולה) רצחו הנאצים. פ.ב. כתב ספרים על ההרמטיקה, וביניהם מדגים את התאמתה הן לפילוסופיות ההודיות ולקבלה (הרי עניינה של ההרמטיקה הוא שימוש בכוחות היקום, ולכן יש דמיון רב בין השיטות הנ``ל). ישנן הרבה עקרונות בהרמטיקה, אך כעת קצר זמני ורבה המלאכה, לכן אציין אך ורק את הראשי והקשה להבנה ביותר - עקרון המנטליות. היקום הוא מנטלי, הינו תמונה מנטלית ב``מוחו`` של ``הכל`` - ועל כך אפרט במכתב הבא. שלכם, MS

the one

New member
the one

hi morning star אני מאד רוצה ``ללמוד`` את כל מה שקשור למאגיה ההרמטית, שלימד פרנץ בארדון, אני מוצא עצמי נמשך לספריו בצורה מוחלטת, למרות שלא הכל מבין, היכן אני יכול למצוא אנשים שעוסקים בזה?? אשמח לשמוע

למעלה