שלום.

שלום.

יש לי שאלה קטנה,אני תלמידה בכיתה י'. לפני כמה ימים כיתתי יצאה לטיול של 4 ימים. אני לא יצאתי לטיול בגלל שהייתי חולה (ויש לי אישורים רפואיים לכך). היציאה לטיול מתרחשת במחזורים, חצי מהשכבה יצא, וכשהוא יחזור שאר השכבה תצא. השאלה שלי היא האם מותר לבית הספר לאלץ אותי לצאת לטיול עם כיתה שאני לא כ"כ מכירה במחזור השני? (למרות שהבעתי את נכונותי להשלים את כל החומר התיאורטי בטיול על מנת לא לצאת אליו עם אנשים לא מוכרים לי). תודה מראש.

זהבה נ

New member
שלום וברוך הבא לפורום

בנושא הטיול אני לא חושבת שיש אפשרות לאלץ אותך בכוח לצאת אם אינך מעוניין, אבל אם כמו שכתבת זהו טיול לימודי ויש להשלים אותו חלה עליך האט=חריות לעשות כן. בכל זאת אני מציעה לך לבקש מההורים שלך להיפגש עם היועצת וצוות בית הספר ולהגיע להחלטה משותפת שתתאים לכולם. בהצלחה.

טיול- כמו כל שיעור אחר-חובה!

שלום טיול הוא כמו שיעור בתנך או אנגלית. חלק ממערכת הלימודים הבית ספרית. תוכל לקבל אישור לא לצאת רק מרופא= לדעתי. בהצלחה.

תודה על התגובה אבל

כתבתי שיש לי אישור רפואי לכך. השאלה שלי היא לא האם מותר לבית הספר להכריח אותי לצאת, אלא האם מותר לו להכריח אותי לצאת עם כיתה אחרת ובמועד שעולה על חשבון ימי לימודים.

לא, אבל משהו שבאמת לא מאפשר

יציאה לטיול באותם הימים. למרות שכשהמחזור השני יוצא (שזה שבוע בערך אחרי שהמחזור של הכיתה שלי יצא), האישור כבר לא תקף.

אי אפשר לאלץ אותך לצאת אם הורייך

לא מאשרים. כל יציאה חייבת אישור ההורים.

תודה=] (ועוד שאלה!)

מנקודת המבט של בית הספר, אישור ההורים הוא לא משהו עקרוני כ"כ, אם צריך, הם ידברו אותם כל היום בשביל להשיג את ההסכמה. עוד שאלה, (אני מקווה שאני לא מכבידה פה על אנשים) מותר לבית הספר לערוך טיול בימי חופש ולדרוש השתתפות?

מה עמדת הורייך?

אני כאמא מחליטה בהתאם לנסיבות אם לאשר אם לאו. ועומדת על זכותי להחליט גם כלפי הילדים וגם כלפי בית הספר.

עמדת הוריי

היא לגבות אותי בכל החלטה שלי, בתנאי שהם חושבים שאני צודקת. אבל נראה שלבי"ס לא כל כך איכפת מהי עמדת הוריי או העמדה שלי.

אז כל מה שהם צריכים לעשות

זה לכתוב מכתב שאינם מאשרים את יציאתך מנימוקים השמורים עמם. אי אפשר לחייב את ההורים לאשר את יציאתך ואסור להוציא אותך לטיול ללא חתימתם.

אבל אי אפשר לחייב את ההורים לאשר

אם זה היה חובה הרי לא היה צורך באישור שלהם. הוריך צריכים להתלונן במשרד החינוך אצל היועצת המשפטית.

זהבה נ

New member
עצתי שההורים שלך יפנו בכתב למנהל

בפקס ויכתבו שאינם מסכימים ליציאתך לטיול והנימוקים שמורים עמם. זו זכותם לא לתת הסכמה גפ אם בבית הספר הצהירו שינקטו צעדים בעקבות הסרוב. חג שמח.

למעלה