שליין בפייס

silvia17

New member
שליין בפייס

https://www.facebook.com/lior.schle...&total_comments=19&notif_t=feed_comment_reply
יש שם איזו תגובה שנורא אהבתי ואני מסכימה איתה :

Piter Meir ליאור.חייב לשתף אותך במשהו .בצורה הכנה ביותר.נכון שזה בפהרסייה אבל אני מאמין שכן תיקח את זה למקום של הפנמה ולא ללעג.אני מאוד מעריך אותך.את שנינותך.את השליטה המלאה במימיקה ואת היותך אחד מאנשי הבידור האסרטיביים.אבל -לא יכול להיות שמדי פעם תעלה כאן סטאטוס כלשהו.תזרוק משהו לאויר ודרך אגב אני מסכים איתך ושותף לראשך וכשאנשים יגיבו תתעלם ולא תייצר משוב.הפייס לא נועד רק לבאז .תפקידך כיוצר ובטח כאדם שהעלה משהו משמעותי להגיב לחברים שלך בפייס ולא רק לקבל תגובות.זה עושה טוב על הלב לכשכמותי שלא מכירים אותך ברמה האישית אבל חפצים בקרבתך לפחות עקב כשרונך כן לקבל ממך פידבק .לא לכל מגיב אבל לפחות לכמה .האינטלגנצייה הגבוהה שלך תדע מתי ומה המינון.נכתב מהלב.בצורה ישירה .פשוטה .תעשה עם זה מה שנכון בעינייך.יום שקט שיהיה

OOOO0

New member
גם אני מסכימה!באמת חסר שם פידבק שלו למגיבים.

black scar1

New member
דווקא לא מסכימה

כאילו, הוא לא ממש חייב כלום לאף אחד, אם לא בא לו לענות שלא יענה. האמת שאולי היה יותר הגיוני שהוא יעשה לעצמו "דף מעריץ" ולא דף רגיל, כי אני בטוחה שיש לו הרבה בפרנדס ליסט שהוא לא ממש מכיר. (ידיד שלי למשל לא מכיר אותו אישית אבל שלח לו בקשת חברות פעם והוא הסכים, והוא דיבר איתו פעם קצת בצ'אט).

אני אישית, לא מבקש "חברות" מאנשים שאני לא מכירה. אם יש מפורסמים שאני אוהבת- אז אם יש להם דף מעריץ אני עושה לייק- אם לא, אז אני עושה "עקוב" כמו במקרה של שליין (טוב שהוסיפו את האופציה הזאת). אני בטוחה שאין לי כוח לענות למיליון אנשים שהוא לא מכיר, ואני מבינה אותו.

OOOO0

New member
ברור שהוא לא חייב כלום לאף אחד

סתם יהיה נחמד אם הוא גם יראה נוכחות בתוך התגובות לפעמים, בייחוד כשהוא כותב דברים נפיצים שמעוררים דיונים. מאוד הערכתי את מרב על זה שבזמן הקמפיין שלה היא טרחה להגיב להרבה אנשים שהגיבו לה על פוסטים כתבה, והרבה פעמים היא קיבלה תגובות ממש קשות ובכל זאת בחרה להתמודד איתן ולא למחוק, בניגוד ליאיר לפיד למשל.

אז למרות שזה לא אותו דבר כי שליין הוא לא נבחר ציבור ולא חייב לנו כלום, סתם כמישהי שאוהבת לקרוא מה הוא כותב לפעמים בא לי לראות את התגובות שלו. אבל בכל מקרה ברור שהוא לא צריך לענות לכ-ל התגובות.

מגניב הקטע עם ידיד שלך, על מה הם דיברו בצ'אט? גם הידיד שלי שנפטר, מנהל הפורום הקודם שסיפרתי לכם עליו, שלח לו פעם הודעה פרטית והוא ענה לו(זה היה כששליין רק פתח פייסבוק והתלהבנו מזה כי עד אז הוא היה טכנופוב), כל זה מוכיח לי שהוא לא סנוב ודווקא מעוניין להגיב למעריצים ולתקשר איתם לכן אני חושבת שהיה נחמד אם הייתי גם רואה הודעות תגובה שלו. ושוב, אני לא חושבת שהוא חייב לנו משהו, סתם חסרות לי לפעמים תגובות שלו על דברים שנכתבים.

silvia17

New member
טכופובים לעד!

יש לי את אותו דגם נוקיה מכיתה ה' לפני 3וחצי שנים קניתי פלאפון חדש (גם נוקייה רק שבצד שלו היו כפתורים של אמ.פי ) גנבו לי אותו בבריכה אחרי שבוע ואז חזרתי לנוקיה שלי והביאו לי אותו נוקייה רק חדש מדי חצי שנה את מחליפה פאנל כי אני פשוט שוחתת אותם

הוא זורק פוסט לאוויר עולה שם דיון שגולש וגולש למלא נושאים
אני לא כול כך בטוחה שהוא עובר יותר מפעם אחת על התגובות לא לקרוא סתם לראות

טכנופובים ישרדו הכול! איזה כייף עכשיו האח הגדול חוזר והישרדות מתישהו
והיה לי כ"כ כייף לראות מכורים ל"מגע" ללא המכשירים שלהם ללא חשמל זמין מכורים לפייס דופקים ת'ראש בקיר

האח הגדול חוזר ועוד מעט נדע מי המשוגעים שהסתובבו חופשים עד עכשיו

OOOO0

New member
חחחחחחחחחחחח ענק!

וואלה לא חשבתי על זה....את צודקת, טכנופובים ישרדו הכל

black scar1

New member
זה שונה.. כמו שאמרת

מרב פוליטיקאית, היא לא מספרת פאנצ'ים, אם היא בוחרת להשתמש בפייסבוק ככלי, אז כן, אני מצפה ממנה, כמו מכל פוליטקאי אחר לענות לתגובות שהוא מקבל (כאילו ברמה סבירה, ברור שאם סתם טרול מקלל אותה היא צריכה למחוק).

זה שונה עם שליין, לא רק כי הוא לא פוליטיקאי. יש לו פרסונה של מישהו שממעט מאוד להתראיין, ושומר באופן דיי מרשים על חיים פרטיים שזה הישג מאוד גדול לסלבים בימינו.
אני דווקא מעריכה את זה אצלו מאוד... היום אני מרגישה שכל סלב כמעט הפך לזונת תקשורת. כולם מחוברים כל הזמן- לפייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, כולם חייבים לתת לנו כל הזמן את האינפוט שלהם, את הביקורת שלהם על ריאליטי, על המדינה, על הממשלה, הכלכלה, הצבא ומה שאת לא רוצה. אני דווקא מעריכה כשמישהו מחליט לא להיכנע לדבר הזה, לא להפוך לזונת מדיה, לא לחשוף את כל הפרסונה שלו לעיני הציבור. שליין כותב פאנצ'ים, הוא לא מנסה לעורר דיון, הוא מנסה להצחיק. אני לא חושבת שהוא לא עונה מ"סנוביות". כמו שאמרת הוא דיבר עם הידיד שלך, וגם עם הידיד שלי (כששאלתי אותו על מה הם דיברו הוא אמר שהוא לא זוכר). אני מניחה שעם חברים ומשפחה הוא גם מנהל דיונים פוליטים ועוד, ויכול להיות שהוא ידבר עם מעריצים בפרטי באופן יותר עמוק, אבל נראה לי שהוא לא רוצה להפוך דיון כזה, ואת הדעות שלו למשהו פומבי. אני מעריכה את זה דווקא, לא הייתי רוצה שינהג אחרת.

OOOO0

New member
אממממ

יכול להיות שאת צודקת ושליין רק מנסה להצחיק ולא לעורר דיון, אבל גם יכול להיות שכמו בתוכנית שלו הוא מנסה לעשות סאטירה-כלומר כן להשפיע באמצעות אמירה סרקסטית על המצב. כי הוא כן מגיב כל הזמן את דעתו על הצבא, המדינה, הריאליטי וכו'. הוא פשוט עושה את זה בהומור. זה שהוא ממעט להתראיין, זה יותר כי הוא לא רוצה לחשוף את החיים האישיים שלו ואת זה אני מכבדת לגמרי. אבל בכל מה שקשור לדעתו על כל מיני דברים- את זה כן אני שומעת ממנו כל הזמן. את באמת יכולה להגיד שאת לא יכולה ללמוד ממה ששליין כותב את דעתו על המדינה? את באמת רואה בזה רק ניסיונות הצחקה וזהו?

black scar1

New member
מממ.. כן יש דברים שבאים לידי ביטוי, זה נכון

כלומר יש מוטיבים חוזרים שיכולים להראות לנו כל מיני דעות שלנו, אבל לא נראה לי שהוא באמת מנסה להשפיע או חושב שהוא יכול להשפיע באמצעות התכנית- זה תכנית סאטירה, לא חושבת שיש לה באמת יכולה להשפיע על המצב.

וגם הסטטוסים, לדעתי מטרתם להצחיק, לא חושבת שהוא רוצה לעורר דיון.

בכל מקרה, לא מספיקים הסטטוסים שלו.. לא מרגישה צורך שהוא ינהל דיון עם האנשים.

OOOO0

New member
מה? לא, אל תגידי את זה!

כל הקטע בסאטירה זה למחות על המצב ולנסות לשנות אותו, לא להצחיק. הרי בגלל זה אני כועסת על "ארץ נהדרת", שהם מתמקדים יותר בלהצחיק את הציבור מאשר להגיד דברים קשים. ברור שכנראה סאטירה לא באמת יכולה להשפיע הרבה אם בכלל(וואי, הזכרת לי עכשיו את הפאנץ' הענק של עינב משיר סיום אחת העונות ב"משחק מכור, זה הלך בערך ככה: "אומרים שסאטירה לא משנה את המצב, זה לא נכון, ס'תכלו על שליין-הוא איבד את בתוליו!"
) אבל זו המטרה שלה במקור. כן, סאטירה אמורה להיות גם מצחיקה אבל זה לא העיקר פה. הם מנסים להגיד משהו בתוכנית, לא רק לשעשע את הצופים.

אז אני חושבת שגם בסטטוסים שליין מנסה להיות סאטירי ולא רק להצחיק, פשוט בעוד שאדם רגיל מהישוב אומר את דעתו באופן רגיל, לשליין יש את היכולות להגיד את דעתו באופן שנון וסרקסטי.

אבל בכל מקרה, גם אני לא מצפה שיתחיל ממש לנהל דיונים פוליטיים עם האנשים בפייסבוק או בטוויטר, סתם אמרתי שהיה נחמד אם היה מגיב מדי פעם באיזו תגובה או שתיים כשהוא רואה שדיון מתפתח לאנשהו.

black scar1

New member
גדול מה שעינב אמרה

אממ.. האמת אני לא יודעת מה שליין עצמו, והמשתתפים והכותבים חושבים- אם הם חושבים שאפשר לשנות דרך סאטירה או לא. אני חושבת שאולי אפשר, אבל זה מאוד מוגבל.

זה לא קשור אחד לשני- כאילו מה שאמרת על ארץ נהדרת- ברור שאני מעדיפה את מצב האומה - היא פשוט יותר מצחיקה ויותר שנונה ויותר סאטירית, ארץ נהדרת גם בקושי מצחיקה גם בלי קשר לסאטירה.

אני בכלל פסימית. לא מאמינה שנגיע לעולם מושלם, לא מאמינה שיהיה בחיים שלום עולמי, תמיד יהיו בעיות, כלכליות, חברתיות, בטחוניות וכו'. כל אוכלוסיה מוחלשת תמיד תמשיך להיות מוחלשת, לא יהיה אף פעם עולם אוטופי, אני מאמינה ב-יין ויאנג, תמיד יהיה טוב ורע במידה שווה בערך. אני לא מצפה להרבה מהעולם הזה, זה אולי פסימי, אבל אני מאמינה בזה.

OOOO0

New member
זה בערך קשור

כי זה תלוי באיך שאת רואה סאטירה, אם את מודדת סאטירה בפרמטר של כמה היא מצחיקה, ומתעלמת מכל נושא המחאה שאמורה להיות בה, אז את יכולה להגיד ש"ארץ נהדרת" תוכנית טובה, אולי לא יותר טובה מ"מצב האומה", אבל את יכולה תיאורטית להגיד שהיא מצחיקה. כל המערכונים הקבועים והחיקויים והמבזקים של קיציס, אפשר להגיד שהם מצחיקים פחות או יותר. אבל אם את מסתכלת גם על האלמנט הסאטירי את רואה שבזה הם לוקים בחסר באופן משמעותי. כך שזה תלוי אם מבחינתך "ארץ" היא תוכנית בידור או סאטירה. כל הרייטינג הגבוה שלהם זה כי רוב האנשים רואים בה תוכנית בידור וצוחקים ממנה(פחות מאשר בשנים קודמות אבל עדיין). גם הסכמתי מאוד עם ביקורת שקראתי, שאחרי האירוח של ביבי, "ארץ" הוכיחו סופית שהם תוכנית בידור ולא סאטירה. שהרבה יותר חשוב להם להצחיק מאשר להיות חתרניים. וזה מצחיק, כי בראיונות הם תמיד מדברים על זה שחשוב להם להעביר מסר ולהשפיע, והם מדגישים כמה הם שמאלניים וזה...ואז את רואה כמה זה לא תואם בסוף את מה שאת רואה על המסך.

עולם אוטופי אולי לא, אבל כן יכולים להשתפר דברים כל הזמן. אם נדבר ספציפית לגבי מה שקורה בישראל, אז כנראה הסכם שלום לא ייחתם כאן בקרוב, אבל אולי תקציבים יחולקו כאן בצורה יותר שווה, אולי יהיו יותר התקדמויות בנושאי נשים, הרי יש לנו הרבה פמיניסטיות בכנסת עכשיו, גם בנושאי חילונים-חרדים יכולים להגיע לכל מיני הסדרים. אני סה"כ ריאלית אבל כן יש בי סוג של אופטימיות.

התפקיד של סאטירה הוא תמיד להילחם בממסד ולדבר על כל מה שלא בסדר בו, אני לא יודעת מה ספציפית שליין והחברים חושבים על כוח ההשפעה שלהם, אבל זה בגדול הרעיון והמהות של כל מה שהם עושים ואומרים, וכן, הם כמובן עושים את זה בהומור ובשנינות יוצאים מן הכלל, וגם כאן רוב הקהל בעיקר מתייחס לקטעים הקורעים של גורי ופחות לקטעים היותר חדים בתוכנית, אבל המטרה היא קודם כל סאטירית.

למעלה