שנאת עתודאים

MetallicAt

New member
שנאת עתודאים

דפדפתי ברוב הדפים של הפורום והתפלאתי מהעובדה שלא נאמר אף מילה על שנאת הסטודנטים הרגילים כלפי עתודאים. אני סטודנט בטכניון סמסטר א´ , ותוך הזמן הקצר שאני נמצא כאן שמעתי טונות של בדיחות והשמצות כלפי עתודאים. למישהו יש רעיון מה לעשות עם זה ?

eli kraisler

New member
תתעלם ...

זו הדרך הטובה ביותר במצב כזה. הרי כולם יודעים, שבמיוחד בהתחלה, וברוב המקרים לאורך כל הדרך העתודאים הם טובים יותר, חכמים יותר, חרוצים יותר ונושרים פחות ... זו לא הפעם הראשונה שאני שומע שבטכניון צוחקים על עתודאים. אצלנו, באוניברסיטת תל-אביב זה לא קורה, לא יודע למה. סתם שאלה : מה אחוז העתודאים במסלול שלך ?

טוב, בנוגע לזה...

אני סטודנט שנה א´ בטכניון, ולמען האמת, אני אישית צוחק מרוב הבדיחות על העתודאים. למרבה הפלא, רוב הבדיחות על העתודאים שאני שומע, הן או סתם בדיחה תמימה, או שעתודאים מספרים אותן...
בכל אופן, אני אישית לא נתקלתי במקרה של שנאת עתודאים. אפילו המרצים צוחקים עם זה (אני זוכר הערה ספציפית של מרצה לספרתיות שאמר "אני חושב שאפילו העתודאים לא הספיקו לכתוב את זה"...). אני לא מכחיש שיש ריחוק מנטלי בין העתודאים לסטודנטים הרגילים, מהניסיון הזעום שלי, זה כל מה שיש. (קחו בחשבון שאני פה רק סמסטר)

SivanGn

New member
אני סטודנטית למדעי המחשב

באוניברסיטה העברית (שנה ראשונה) וגם אני לא שמעתי שום בדיחות על עתודאים. חלק מהסטודנטים האחרים יודעים שאני עתודאית וחלק לא ואין שום הבדל ביחס שאני מקבלת מהם. אולי בכל אוניברסיטה זה שונה. בכל מקרה, העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך זה אל תיקח את זה קשה. חבל להתבאס בגלל שטויות כאלה ועם הזמן, הבדיחות יפסקו כי לאנשים יימאס. שאלה לטכניונאי - האפסילונים זה בגלל אינפי? מה זה חדו"א?

MetallicAt

New member
תשמעו...

זה לא שזה עד כדי כך מפריע לי, ברוב המקרים אני באמת מתעלם , או צוחק בחזרה, אבל מה שכן הפחיד אותי זה הודעה אחת בפורום של אס"ט , שאמרה שיו"ר הועדה האקדמית שלח מכתב לשאול מופז בתלונה על כך שעתודאים כביכול מסרבים לעזור למילואימניקים להשלים את החומר שהם הפסידו במהלך לימודים, המכתב מלווה בירידות רציניות עלינו והכל בגלל שעתודאי מצטיין אחד (!!!) סירב לתת שיעורי עזר. וכל העתודאים של הטכניון בטח קראו על המחקר המעמיק של גברת יעל ניסים שהיא בטח עשתה אם היא מרשה לעצמה להגיד שכל העתודאים שווים לתחת במיטה. אז ככה , ברמה האישית הבדיחות הן באמת נסבלות ואפילו מצחיקות לפעמים אבל ברמה הכלל טכניונית זה מתחיל לקבל משמעויות די מפחידות. ותחשבו על זה.

amitai1

New member
תראה,

בתור טכניונאי מתחיל כמוך, גם אני נתקלתי בעוינות רבה מצד הלא עתודאים, שמהווים בערך רבע מהסטודנטים בטכניון... הכמות של העתודאים שם עצומה - הרבה יותר מבכל מקום אחר. וככה עם השנים התפתחה לה מסורת של ירידות על עתודאים. ולמה מסורת? תשאל כל אחד שסיים את הטכניון ב20 שנה האחרונות, וכולם יגידו לך שעתודאים הם אלה שתופסים מקומות שבוע מראש בשורה הראשונה, ואת כל שאר הקלישאות (שברוב המקרים גם נכונות, אבל לא אצלי כמובן). תחשוב על כל שאר הסטודנטים שתקועים פה יחד איתנו. משעמם להם, הם חייבים לרדת על ציבור כלשהו. ורצה הגורל והעתודאים הם ציבור גדול וברובו מצחיק, וכשהעולם מצחיק אז צוחקים. לאף אחד אין כוונה רעה. לי אין שום בעיה עם זה. הירידות האלה הן באופן קולקטיבי, בעיתונים או דברים כאלה, אבל אף אחד לא יבוא לעתודאי ויציק לו רק בגלל זה. להפך - מכבדים אותנו וחושבים שאנחנו חכמים. (מה שלא בהכרח נכון, לפחות במקרה שלי). אז בקשר להוא שפרסם את המכתב, כבר דנו בזה בעשרות עמודי פורום בטכניון, והאגודה גם פרסמה בסוף התנצלות והכחשה בעיתון ידיעות חיפה. לך תדע מי עשה את זה, וזה גם לא מעניין אותי במיוחד. אני לא מהעתודאים שיכולים להעביר שיעורי עזר, אני מהעתודאים שצריכים שיעורי עזר... ובקשר לגברת יעל ניסים, אני חושב שפיטרו אותה. שים לב שיש בקולי האחרון מודעה שמחפשת מישהי חדשה לתפקיד...

ronen1981

New member
תשמע...

ידידי לדעתי רצוי שתקרא דברי במכתבי האחר. ושנית רצוי שתקרא את מה שכתוב בין השורות של המאמר שלה. סורי אבל אני קורא משהו אחר אני קורא שגבר בתקופת שיא ההורמונים שלו העדיף ללכת ללמוד מלהיות איתה ,תחשוב מה זה אומר עליה? ואיך זה השפיעה עליה לצורך כתיבת הכתבה. ובכלל הסיפור כולו נראה מצוץ מהאצבע,וגם אם לא אז היא אמרה סו ואט.

ולדי

New member
זו גם שאלה איך אתה מציב את עצמך...

אני אישית (ולדי, רפואת שיניים שנה א´ באונ´ העברית) מלכתחילה קבעתי לעצמי שאין ביני לבין שאר הסטודנטים שום הבדל ברמה השכלית, ולכן גם היחס צריך להיות כזה. אני לא מתנהג שונה, לא תופס מקומות בשורה ראשונה שבוע מראש (שומרים לי, למען האמת), ובעיקר מנסה להיות חברי, ולא להיות בפוזה של "אני עתודאי, משמע אני יותר חכם מכם וכו´ וכו´ וכו´". כנ"ל גם שאר חבריי העתודאים (16 במספר) ברפואה ורפואת שיניים. אנחנו משולבים יפה מאוד בחיי החברה (עם חיי המין יש כמובן בעיה, אך אותה נשאיר לאחר-כך). את האמת, אני לא בטוח שעד יום ההולדת ה-19 שלי אפילו חצי מהסטודנטים שלומדים איתי ידעו שאני עתודאי. רק שאז אלה שכן ידעו רשמו לי "מזל טוב" על הלוח, בציון מספר השנים המדויק, וזה עורר שוק אצל כמה אנשים, שחשבו שאני כבר ילד גדול, והתברר שלא כל-כך. לסיכום, אני חושב שהכל שאלה של גישה. אתה רוצה להדגיש לכולם שאתה עתודאי - סבבה, אבל גם צריך לשאת בתוצאות, והן בעיקר כואבות - לאו דווקא בגלל העתודאות עצמה, אלא יותר בגלל הattitude. וחוץ מזה - שונאים אתכם? תמיד אפשר להוסיף עוד פרק לסדרת הסרטים הקלאסית "נקמת היורמים"!

MuadDib

New member
צריך לקחת את זה בקלות ../images/Emo13.gif

סה"כ לסטודנטים הרגילים יש לפעמים הרגשה שהעתודאים הם כל הזמן ביחד ונסגרים כלפי הסטודנטים האחרים. יש בכך שמץ של אמת, משום שיותר קל להתחבר עם אנשים באותו גיל, שלא עשו עוד צבא, שזוכרים מזה אינטגרל, כי הם נבחנו על זה לפני חצי שנה וכו´. ולפעמים יש בדיחות. אצלנו בי-ם (רפואה) זה פחות מורגש, בעיקר בגלל שהעתודאים מעורים בקרב שאר הסטודנטים. כמו כן, זה כבר הפך לנוהג שעתודאים מספרים בדיחות על עצמם, משהו בסגנון: "מה אתה תופס כסא ראשון, מה אתה עתודאי?". אני בשל הסטיגמה הזו, למשל, יושב בד"כ כסא ראשון - מהסוף. חוץ מזה, אם הולכים לפי סטיגמות מגלים שיש אנשים לא-עתודאים שהם יותר עתודאים מעתודאים (ועמכם הסליחה על שימוש-יתר ב´עתודאים´).

ronen1981

New member
הינה רעיון להתבגר ולפתח חוש הומור.

לדעתי אתה נסחף ויוצא מפורפורציות אני בטכניון כבר שנתיים (עתודאי) ומצטער אבל שום גילויי שנאה לא ראיתי או שמעתי. רק הומור והלצות שרוב המספרים אותם מתיחסים אליהם ככאלה. ולא מעט מהבדיחות (למשל אלו בעיתון) לדעתי אפילו די מצחיקות אז פתח חוש הומר ותתבגר :) (גם לעתודאים מותר להתבגר ).

למעלה