שנת הלימודים החדשה....

שנת הלימודים החדשה....

אז מה אתם מוכנים? קניתם כבר את כל הציוד? כמו תמיד בדקה ה-90 אני מוכנה נפשית להתחיל ולרכוש את הדברים ככה אני תמיד נוהגת כמו בזמנו בבר מצווה של הגדול שהיה לפני כמה שנים , 3 ימים לפני האירוע קניתי לי בגדים ובאותו היום של האירוע גם נעליים ... אז היום בשעה 8 בבוקר כבר התייצבתי בחנות ויותר משעה עד שיצאתי עם הציוד ומה שחסר יהיה גם ביום ראשון וזה בטח לא מאוחר הרי השנה מתחילה ביום שני

מאחלת לכולנו להתחיל את השנה ברגל ימין והצלחה מול הצוות החינוכי ו-0 עימותים מיותרים

בהצלחה לכל הלומדים!

שביק

New member
מצטרפת ומוסיפה קצת משלי:- שנה מוצלחת

של לימודים עם תכנים בכייף,
שנה של חיי חברה עשירים ומאושרים,
ולמורים/ות - שנה של הקשבה לתלמיד ולצרכיו,
שנה של הבנה את התלמיד,
לא לאבד ולוותר על התלמיד אלא
לקבלו, להכילו ולהביאו לדרך הבונה והטובה.

שנת לימודים נפלאה לכולכם:- מורים , הורים ותלמידים.

בברכה חמה משביק

והמלצות
לקראת השנה החדשה

לכל התלמידים וההורים איחולים לשנה של הזדמנויות חדשות ועמידה באתגרים הלא פשוטים להם אנחנו כה רגילים.

כחלק מההכנות לשנה החדשה - חשוב לבדוק מול ביה"ס איך הם נערכים לקליטת הילד שלנו ולמתן מענה לצרכיו המיוחדים.
חלק מהילדים עברו ועדות השמה ו- ועדות שיבוץ - חשוב לבדוק שביה"ס נערך לאור ההמלצות וההנחיות בועדות אלו ושהועברו לו כל המשאבים.

תחילת שנה מאופיינת בדרך כלל בכל מיני קשיים - אם לוגיסטיים או טכניים שעלולים מאד להעיק עלינו ועל ילדינו.
חשוב מאד - למרות ההתרגשות - לשמור על ענייניות ועל אורך רוח, כי תחילת השנה לא בהכרח מסמנת את ההמשך...
המלצתי - להשתדל עד כמה שניתן (לפחות מהצד שלנו) - לעבוד תוך שיתוף פעולה עם ביה"ס ולהגיע לפתרונות מוסכמים - חשוב לזכור, שמערכת היחסים הטובה עם ביה"ס היא ערובה להצלחה.
הכתובת הראשונית - מחנכת הכיתה ואם זה קשור למשאבים שהכיתה לא קיבלה - יועצת ביה"ס.
אם אתם מרגישים שאתם תקועים מול ביה"ס - תוכלו לפנות אלינו באמצעים הבאים:
מייל - [email protected]
טלפון - 03-9012956 (אחרי 21:00).
פייסבוק - https://www.facebook.com/tsaisrael?sk=wall

טוב לדעת, שיש גם ארגונים נוספים שנערכים לקראת תחילת השנה.
למשל, תנועת הכל חינוך בסיוע ארגוני זכויות אדם מפרסמים, כי בין התאריכים 19.8 – 30.8 יתקיים מוקד טלפוני לקידום השיוויון בחינוך, בו ניתן יהיה להתקשר לצורך סיוע במקרים של פגיעה בתחום החינוך.
לפרטים נוספים היכנסו כאן יצירת קשר חייגו: 1-700-700-696.

amirze93

New member
שלום לכולם!

שלום קוראים לי אמיר ואני בן 19 ואני סובל מתסמונת טוראט וocd וקשב וריכוז,רציתי לספר לכם קצת על עצמי ולהודות לכם.
את תסמונת טוראט גילו לי לפני 5 וחצי שנים שהייתי בתחילת כיתה ז'. כשסיפרו לי אחרי האבחון שאני סובל מתסמונת טוראט לא חששתי ולא פחדתי מהרבה דברים שיגרמו כתוצאה מההשפעה על הרבה דברים. אחד הדברים שהפריעו לי עד לפני שנה וחצי כשהייתי בכיתה יא לצערי זה אחד מהסיבות בגללם פרשתי מהלימודים, ההשפעה של הטיקים והאובססיות היו חזקים מכיתה ז' ועד אמצע יא,ומאוד סבלתי כאשר היו לי טיקים ואובססיות שצחקו ולעגו לי עד אז לגביהם,ובגלל זה הפסקתי ללמוד כי ההשפעה הייתה גדולה,

בקיצור לא ארחיב יותר על נושא זה אבל אני כן אשמח לשמוע ממכם ( כולל כולם) מה דעתכם.

עכשיו אספר לכם על מה שאני חוויתי מהפורום טוראט הנהדר והנפלא הזה שעושה עבודה נפלאה ואנשים נפלאים בתור אחד שקורא פה כבר 6 שנים כמעט.

אני רוצה להודות לכם על איך שאתם נותנים עצות לכולם כמו שצריך וגם לי עזרתם להבין שיש לי ocd ולקשר בין טיקים ואובססיות לטוראט וocd.

לסיום אגיד לכם משפט שאני אומר לעצמי כבר כמעט 6 שנים: תחיו את החיים גם אם טוב וגם אם רע, הטוראט זה חלק קטן וחלק שהוא לא מדבק ולא סופני,והטוראט מאייש ומעייף המון אבל צריך לקבל את הטוראט כחלק ממך!!!!!
ושנה טובה ובהצלחה לכולם ובעיקר לטוראטניקים ותמיד תחשבו ותגידו לעצמכם שהטוראט הוא גם דבר שאפשר לצחוק ממנו במובן טוב.:)
תודה ומקווה שתשמחו מהמכתב,תודה אמיר.

היי אמיר מאוד ריגשת אותי

בדברייך הכנים! עצם העובדה שאתה מודע למה שיש לך ומקבל את זה כבר עברת כברת דרך בעזרה עצמית....
לגבי מה שעברת את הנעשה אין להשיב ואתה רק יכול להתחזק ללמוד ולקבל החלטות שמתאימות לך לעתיד.
כל תחנה וכל מכשול בדרך רק גורמים לנו תמיד להתעצם יותר ובעיקר להתחשל ואני שמחה לראות שכבר בגילך הבנת את זה כך שאתה אדם בוגר.

שמחה מאוד לשמוע שמצאת בפורום בית חם ועוזר
וכל שנותר לי לאחל לך המון בהצלחה בהמשך דרכך.

amirze93

New member
תודה רבה

תודה רבה,את צודקת במה שאת אומרת ורציתי לשאול גם איפה אני מוצא את המקום הראשי בארץ שלכם?

תודה אמיר

"לקבל את הטוראט כחלק ממך" זה משפט כל כך

חזק, מדוייק ומרגש!
אני חושבת שמעבר לכל - חשוב שכל ההורים והמחנכים יזכרו זאת- לקבל את הטוראט כחלק מהילד. לקבל את הילד כמו שהוא - זו המתנה הכי גדולה שנוכל לתת לו וזה מה שאני מאחלת עם תחילת השנה לכל ההורים והילדים כולל אלו שאין להם טוראט...

אמיר היקר! ריגשת אותי בדברי העידוד שלך, למרות שלפי מה שאתה מתאר זכית ב"חבילה" לא קטנה...
האופטימיות שלך היא כוח אדיר ואני מאחלת לך שתמשיך להשפיע ממנה כמה שיותר לטובת הכלל!

לשאלתך - משרדי העמותה נמצאים ברעננה והפעילות העיקרית מתקיימת בכל רחבי הארץ - אם באמצעות האינטרנט ואם במפגשים, הרצאות והדרכות.

לפרטים נוספים ולשאלות תוכל להתקשר לטלפון 039012956 (בשעות הערב).

אשמח לשמוע עליך קצת יותר (במידת האפשר) מה מעשיך היום ומה הכי עוזר לך להתמודד .
תודה לך על השיתוף המעצים ונשמח אם תמשיך כאן כמשתתף פעיל!
שנה טובה ומאושרת!

אז איך עבר היום הראשון ?

כל שנה אני לוקחת חופש גם בתחילת השנה מתה על היום הראשון ללימודים... למרות שילדיי כבר בחורים גדולים אני תמיד אוהבת ביום הראשון לסדר להם את החדרים ו"לטקטק" את הבית ,לחכות להם לארוחת צהריים משותפת איך בני הצעיר אמר לי היום מתאים לי שתהיי עקרת בית חחחח . אני תמיד אוהבת לשמוע אותם מספרים חוויות מהיום הראשון ללימודים.
השנה בעיקר אני מאושרת מכיוון שבני הגדול כן עלה כיתה בסופו של דבר לאחר תקופה של חוסר וודאות , כל שנה הוא ואנחנו מושכים בכח שהוא כן יעלה ויצליח ואני רק מאחלת לו שיתחיל ברגל ימין ויצליח בדרכו

amirze93

New member
סרטים ...

רציתי לשאול אם למישהו יש סרט טוב על טוראט להמליץ לי,ורציתי להמליץ על הסרט הטוראט ואני שהוא סרט דוקומנטרי.
הסרט נהדר ומומלץ. רציתי לשאול איך אפשר לראות את הסרט שאלין השתתפה בו ואיך קוראים לו?
חוץ מזה קיבלתי המלצה על הסרט הגרמני וינסנט רוצה לים.

שיהיה לכולם ערב טוב ורק מחשבות טובות שיהיו לכם ,הם ירגיעו אתכם ואת הטיקים:)

בנבר

New member
סרט טוב על תסמונת טורט

יש דבר כזה?????
בעיני שאלת השאלות מי אמור לראות ?

בסרטים בדר״כ הטורט מוצג במלוא הדרו ,והמקרים המובאים הם המקרים היותר קשים ומורכבים ,כדי שיהיה מעניין.
בחוג המשפחתי שלנו ,בכל פעם שראינו סרטים העוסקים או נוגעים בטורט ,הרגשנו מאד לא בנוח,הרגשנו כפיגועי ברק!!!
הסרט על אלין נקרא ״לא רצוני״ ומאד לא קל לצפייה .
הסרט וינסנט הולך לים ,בתור סרט קולנוע הוא מרתק .אנחנו נשתלו בכיסא והיינו האחרונים שעזבו את האולם .
בחזית הכיתה הוא סרט שהיה לי יותר קל לצפייה .

הקשיים בסרטים ותסמיני התסמונת מאד מוקצנים .
לכן במילון המושגים הפרטי שלי אין סרטים טובים.

שביק

New member
ערב טוב אמיר, את הסרט על אלין ניתן להשיג

רק בעמותה.
שלח בבקשה 100 ש"ח, תצרף פתק עם כתובתך המדויקת,
ומס' הטלפון ותקבל בדואר את הסרט עם קבלה.

הכתובת למשלוח:- א.ס.ט.י ת.ד. 333 רעננה .מ. 43000

לילה טוב וחלומות נעימים ורגועים. משביק

המלצות לסרטים על טוראט |סרט|

ראשית - אני נוטה להזדהות עם צביה.
יש סרטים רבים על טוראט - רובם קשים.
הסרט של אלין ("לא רצוני") - קשה מדי לטעמי ולא מספק תמונה מאפיינת של רוב המקרים.
גם הסרט "וינסנט רוצה לים" הוא סרט לא פשוט אך מעניין, כי יש שם גם הצגה יפה של OCD אצל החבר של וינסנט. מצד שני - זה ממש לא סרט על טוראט - אלא סרט על אבא של בחור עם טוראט שמתקשה לקבל את בנו. בעיני - זה סרט מאד מומלץ אבל בעיקר להורים.

יש כמה סרטים שאני אוהבת מאד - ולא את כולם ניתן למצוא ברשת:
א. "בחזית הכיתה" - סיפור מעורר השראה המבוסס על מקרה אמיתי של בחור עם טוראט שהתעקש לעבוד בהוראה. פרטים לגבי הסרט ניתן למצוא כאן.
ב. The Tic Code - סיפור רגיש על מערכת יחסים בין ילד בן 10 אשר מבקש להיות פסנתרן ג'ז לבין סקסופוניסט בוגר - שניהם סובלים מסתמונת טוראט. הנה לך קישור לסרט בגרסה המלאה (בלי תרגום).
ג. Mad But Glad - סרט תיעודי מדהים על פסנתרן מחונן עם טוראט ועל הקשר בין טוראט ליצירתיות.

יש גם קטעים מעולים שמתייחסים לטוראט בהומור ובצחוק. אם זה מוצא חן או לא - זה כבר תלוי בצופה.
אישית, אני חושבת שבקטעים הבאים (בעיקר הפרק של סאות'פארק") יש נימה של צחוק על הטוראט בלי פוגענות מיותרת. אבל - זו דעתי האישית בלבד...

אני מצרפת גם קישורים לקליפים וקטעי וידאו נוספים.
תיהנה!

amirze93

New member
תודה

בוקר טוב

תודה רבה אני חושב שיעניין אותי לצפות בכולם.
בנוגע למה שאמרתי קודם שביקשתי סרט טוב אז סליחה אם לא הבנתם נכון,רציתי סרט מרתק שאני יוכל גם ללמוד וגם להבין אולי עוד דברים ממנו.

יום טוב לכל חברי וקוראי פורום טוראט הנהדרים:)

אמיר היקר! זה בסדר!

זה נכון שיש סרטים שעושים עבודת הסברה טובה יותר למי שלא מכיר את הטורט.
מצד שני - אין מע שמבין בטוראט יותר ממי שחי עם זה ברמה היומיומית...
אני יכולה להרגיע אותך ולומר שאני בטוחה שרק מהמשפט החכם "לקבל את הטוראט" ניתן להבין שאתה מבין...
שאלת מליון הדולר היא איך עושים שהחברה והסביבה יבינו.
בעיני גם כאן התשובה היא אותה תשובה - קודם כל חשוב שאנחנו, ההורים, נקבל את הילד ואז גם הסביבה תקבל אותו כפי שהוא.
הורים רבים מודאגים מהעתיד ומ"מה יגידו" ואנחנו כאן בשביל להזכיר שהילד זקוק שיקבלו אותו היום, עכשיו ובכל מצב.
לקראת סדנת ההורים הקרובה שאלתי את בני (היום כבר בן 28) מה המסר העיקרי להורים. הוא חשב כמה זמן וחזר עם התשובה: "שיקבלו את הילד שלהם כמו שהוא. שיחשבו על מה שהוא מרגיש ולא על מה אחרים חושבים"...
הסרט "וינסנט הולך לים" מציג אבא שמתקשה לקבל את בנו הסובל מטורט. יש הורים שמתנחמים בכך שלילד יש כשרונות מיוחדים - אבל זה לא יכול להוות פיצוי על חוסר קבלה חברתי - כפי שניתן לראות בסרט "Mad but glad"... ולא לכל ילד יש חוסן נפשי כמו לקרטמן מסאות'פארק וזה התפקיד של ההורים לעבוד עם הילד על זה שיוכל לקבל את עצמו כמו שהוא.
ומהדברים החכמים שכתבת והרגישות שאתה מגלה - אני יכולה לנחש שההורים שלת עשו עבודה נפלאה!
שיהיה בהצלחה ואנחנו כאן לכל שאלה!

שביק

New member
בקר טוב, נזכרתי בסרט מצויין נוסף שראיתי

בעבר:- נייאגרה נייאגרה,
ניתן לראותו באמצעות השכרתו מחנויות להשכרת סרטי וידאו.

בהצלחה! יום נעים משביק

amirze93

New member
תודה על התשובה.

זה נכון שחשוב שההורים יקבלו את הילד כמו שהוא,מי כמוני יודע שעד היום המשפחה הקרובה שלי מתקשה לקבל כל טיק וטיק ואובססיות שבאות והולכות,למזלי אני מקבל את עצמי שזה קודם כל הכי חשוב לבן אדם עצמו כדי שיוכל לנסות ללמד ולהשפיע על סביבת משפחתו את הדברים אם זה להראות סרט בנושא או לדבר עם מישהו מבין בנושא וכו'.
לפי דעתי ואני מאמין שרוב הפורום יסכים איתי שהבעיה הגדולה היא שבגלל הזמנים פעם שהטוראט לא היה משהו מוכר ( נכון?) ובעל מודעות סביבתית ומשפחתית אז אם השנים כבר יותר קשה לקבל משהו חדש פתאום בחיים, ולפי דעתי אין במדינה היום מספיק מודעות לטוראט בעיקר אצל צעירים בני 13-20 לפחות מי כמוני יודע איזה סבל זה שהטוראט שם אותך במקום לא נעים אבל בסופו של דבר אם הילד או הנער או המבוגר ילמד לקבל את עצמו אז אני חושב שסביר להניח שההורה יתחיל להסתכל מנקודת מבט אחרת ויבין כמו שאמרתי גם דרך סרטים ואנשי מקצוע וכו'.

אחה"צ חמים במזגן,המשך יום מצויין לכולם.

בנבר

New member
אמיר היקר

כמה מרגש לקרוא את מילותיך .אין טובות מהן .אין כמוך ליחצן את הטורט ולהעביר את התחושות ורזי התסמונת למי שמתוודה אליה.
צר לי אם נשמעתי קצת בוטה בהתייחסותי לטורט וסרט טוב ,כי לי ברמה האישית ההסתכלות בסרטים כאלו ואחרים העוסקים בטורט הייתה חוויה מטלטלת .(בעיקר בשל ההקצנה).
מניסיוני העשיר לצד התסמונת ,אין ספק שהתמיכה המשפחתית חשובה ביותר לבניית הבטחון העצמי של הילד .ההשלמה והתמקדות בחזקות של הילד ,קבלה ,הכלה ,המון אהבה והבנה שאי אפשר לתקן את הילד כל אלה בונים ילדים ובהמשך אנשים שמגלים וחושפים בפני ה״רגילים" את התסמונת ומצליחים ליצור אמפטיה והערכה כלפיה.
אני אהבתי להראות ,בעיקר לצוותים החינוכיים סרטים העוסקים בטורט על מנת לעורר אצלם הבנה לקשיים ,ללמדם עם מה אנחנו מתמודדים וכאן דווקא המקרים היותר קשים משרתים מצוין את המטרה .
אמיר היקר אתה אכן יודע משהו על החיים ודבריך מאד משמעותיים להורים שרוצים ללמוד מה מרגיש הילד בפנים ,מה עוזר לו,מה מקל עליו .שתף אותנו.
המון תודה צביה

טורט 8

New member
הי..

אני שמח לשמוע שהסתדר לכם....
אנחנו קצת נעלמנו כמו שאתם יודעים (או שלא) ולאחרונה גם מסתכלים בפורום שכן

אוהבים, הכבשה ואני

למעלה