שעריה פתוחים

שעריה פתוחים

אוקי, תתכוננו להודעה פרובוקטיבית למדי... כרגע סיימתי לראות ``אמריקאן היסטורי איקס``. נזכרתי במה שלמדנו היום בשיעור אזרחות. קראנו את מגילת העצמאות, שקוראת להקמת מדינה דמוקרטית, חפשית, שוחרת שלום, בשביל העם היהודי בכל העולם. אתם מוכנים להגיד לי מה זאת הגזענות המפגרת הזאת?! מזתומרת ``לעם היהודי בתפוצותיו``? למה שתהיה מדינה לעם אחד? אנחנו לא חיים בעולם מודרני? אין מין דבר כזה ``לא לאפלייה דתית גזעית ומינית``? אל תתנו לי את הזבל של ``אבל ראית מה עשו ליהודים באירופה!`` -זה עולם אחר מה שקרה שם, אנחנו בחיים לא נבין מה עולה לאנשים בראש כשהמצב כזה קשה שמתים כל יום מליונים של אנשים ברעב. וחוץ מזה, מי אמר שבמדינה שמוקמת ע``י יהודים לא יהיה רוב יהודי גם אם שערי המדינה אכן ייפתחו בפני אנשים מדתות אחרות? תבינו משהו, אם החיים בארץ היו טובים במידה שווה לכל לאום ודת, לא היינו נמצאים עכשיו כ``כ עמוק בחרא הזה עם הערבים. בדיוק, הם היו חיים פה מסביבינו, ולאט היו מאבדים את הצייטנות כלפי המנהיגים הדתיים. אותו דבר לגבי חרדים - הקצה השני של הקשת. מרוב שנתנו להם הרבה נוצרה שנאה אליהם מצד האזרח הפשוט המשרת בצבא. לא מסכימים איתי? הנה, תנו לי לצייר את המצב יותר ברור לכם: _ _|_| | |_ תתבעו אותי... Life Is Art.,.

קשה קשה אבל

היהודים הם העם הכי גזעני זהיה קיים במשך כל ההסטוריה הידועה של המין האנושי. אפשר לשים לב לזה בתנ``ך (השמידו כל מי שלא הסכים איתם) אפשר לראות את זה במגילת העצמאות. אפשר לראות את זה מחוץ לבתי ספר בימי שישי. אפשר לשמוע את זה בדרשות של עובדיה החתיך.

אז אתה מסכים גם לגבי הפיתרון?

האם אתה מסכים שאם היינו בונים מדינה לכו-לם אז המצב היה הרבה יותר טוב פה? אתה מסכים שזה היה פותר גם את הבעיה הערבית? אני חושב שכן. כשהערבים אומרים שאנחנו גזענים הם אומרים את זה כי הם מרגישים את זה. אם האזרחים לא היו מרגישים את זה בפנים, הם לא היו מאמינים לזה. אולי הגיע הזמן שנקשיב למיעוטים? אולי בעצם, פיספסנו את ההזדמנות ב-50 שנה? מזכיר משהו, לא? כולם אומרים שהערבים הם עם מטומטם (כולנו גזענים, אז זה מובן), הם אומרים שבמקום להסכים לחלוקה של ישראל הם חיכו חמישים שנה שאנחנו נצבור יתרון משמעותי ונשתכלל. מה לקח להם חמישים שנה? מצד שני, עכשיו כשאני חושב על זה, בחמישים שנה כל מה שהשגנו זה יותר אוייבים, יותר אזרחים מתוסכלים, פחות תרבות, יותר שינאה, יותר פירוק וחוסר אחדות. והכי הרבה, יותר גזענות. איזה גזענים אנחנו! ולחשוב שאנחנו אמורים להיות ארץ מקלט מגזענות... עכשיו אני מבין למה צינוביץ` אמר בכתבה שאנחנו עם גזען כלפי עצמו. אנחנו באמת גזענים כלפי עצמינו. אנחנו אשכרה מאמינים שאנחנו יותר טובים משאר העולם. Life Is Art

היסוד היה נקי מזוהמה

מה שהכי עצוב זה שאתה צודק לגבי זה שאנחנו גזענים לגבי עצמינו. המדינה הזאת נבנתה בגלל האנטישמיות והגזענות שחלה ונבנתה על יסוד של ציונות ואיחוד עם. לפי דעתי אם הרצל היה יודע שזה מה שיצא נראה לי שהוא היה משאיר אותנו שם לבד למצוא פיתרון (אם הוא לא מתהפך בקברו כל יומם וליל על המצב הנוראי שקורה) איך עם שנבנה על איחוד כל כך התחלק והתפצל?? למה זה קורה? האם אפשר למנוע את חילוקי הדעות הקשים האלו? כנראה שלא. או שכן?? אבל זאת בעצם השאלה העיקרית וכשחושבים על זה זה ממש כמו לשאול את שאלת החיים- למה חיים אם זה נגמר כל כך מהר?? (רק אל תיכנסו לי לדיכאון או משהו כזה) מתה עליכם נילי

yad

New member
התשובה בגוף השאלה-

חיים כי זה נגמר כל כך מהר.

the me and i 16

New member
אם הוא מסכים או לא... אני לא...

אתה צריך לחשוב בראש של חמישים שנה אחורה... אנשים אז היו תמימים... והם לא האמינו בדו קיום... בשבילהם הערבים כולם היו איום... (תגידו מה שתגידו אבל את היריה הראשונה עם קום המדינה לא אנחנו ירינו...) החברה האלה הישנים/עתיקים לא ממש שמו זין על מה שיקרה פה... הם ראו חזון אידיאלי נאיבי שבו עשרות מיליוני אנשים כמותם מגיעים לארץ ויוצרים אופוריה... אבל הם טעו במקום אנשים שרוצים להיות קיבוצניקים הם קיבלו: 1)ניצולי שואה שבירים (לא נאמר במטרה לפגוע אבל רובם באמת היו הרוסים נפשית) 2)עולי עדות המזרח שהיו שונים לגמרי מהם... שתי הבעיות האלה (בעיני המתישבים בארץ!) העסיקו אותם במשך שנים רבות... והם אפילו לא שמו לב לבעיה המתקרבת... וכמו יהודים טובים... ברגע שהם כן שמו לב הם החליטו ``לדחות למחר`` את הפתרון... ``די לאלימות``

jan-f

New member
החיים כאסון-זהירות זה דרמטי

במה אפתח? אוקי אז הנושא של הבית ספר כבר נדוש וממש אין מה להוסיף עליו , אבל בכל זאת אני רוצה לשתף אותכם במצב ,והמצב הוא שאני בודדה,אני שונאת את האנשים בכיתה שלי כי כולם ככלל וכבודדים ממש לא בוגרים,שאי אפשר לדבר איתם על שום דבר אחד חוץ מלקים,המשחק בשבת ועד כמה המורים מפגרים,. זה לא שאני לי חברים,להפך רק שאני לא מוצאת לי חברים אמיתיים שיבינו אותי ,שלא יהיו צבועים ושאפשר יהיה לדבר איתם.. הרבה פעמים אמרו לי שאני בוגרת מידי..? אולי זה חלק מהעניין, הרבה פעמים אמרו לי שאני נאיבית מדי והעולם האמיתי מלא באנשים מהסוג הזה ורק מעט הוא באמת בסדר.. אולי? לפעמים אני חושבת שעדיף לי לבלות את חיי לבדי או אם מספר חברים מאוד מצומצם,ובעצם לא מבין אותי.. בכל אופן אני סתם בדיכי ולכן אני כותבת שורות אלה... ביי.

ברומא תתנהג... מכירה? זה עוזר.

ולגבי מה שאמרת... אני יודע שפעם חשבתי ככה, אבל לפעמים זה רק נדמה שאת שונה מכולם ובוגרת יותר מכולם, כשהאמת היא ההפך. כן, עד כמה שזה ישמע לך מוזר, יש הרבה אנשים שאת בטוחה שהם מתנהגים כמו תינוקות כשבעצם הם מבינים מצב יותר טוב ממך. מכירה את הפתגם ``ברומא תתנהג כרומאי``? יש הרבה אנשים שעושים את זה. אני, למשל. תחשבי על זה ככה, שאם כולם היו בוגרים כמוך, אז כולם היו רציניים ומדוכדכים כמוך. תזכרי שצריך להסתכל על הטוב שבכל, תנסי לשמוח בלב ותראי שהשמחה מביאה עליצות וקטנוניות. ``חפיף`` אומר לך משהו? אולי זה נשמע לך כמו דיבור של ילדים לא בוגרים שאין להם כלום בראש, אבל בעצם יש לזה משמעות הרבה יותר עמוקה. אם את לא מבינה את המשמעות, אז באמת יש לך סיבה להיות מדוכאת. אגב: אין שום דבר רע במספר חברים מצומצם, רק תדעגי לשים לב מי החברים האמיתיים שלך ומי סתאם מנצל אותך כי הם גם מרגישים נדושים. אני מקווה שעזרתי לך. נ.ב. מה זה קשור למה שאמרתי קודם?! Life Is Art...

נעל

New member
מדינה יהודית או לא

עכשיו קצת מאוחר. אולי לא מאוחר מדי, אבל די מאוחר. יכול להיות שבאמת אין מקום למדינה יהודית במקום כל כך בעייתי וכל כך טעון, או בכלל, מבחינה עקרונית. אבל עכשיו קצת מאוחר לחשוב על זה (ופעם... אפשר להבין למה פעם רצו מדינה יהודית ולא הסכימו להתפשר). עכשיו הערבים רוצים מדינה משלהם. אולי זה כתוצאה מגזענות וכיבוש מתמשך, אבל הם צריכים להרגיש עצמאיים. הם רוצים להיות לבד. למרות זאת, יש כאלה גפ בצד הפלשתינאי שחושבים שמדינה דו-לאומית היא פתרון טוב. אבל בשני הצדדים זה אף פעם לא יעבור. כמו שנעל אמרה, קצת מאוחר. צריך להכין את העמים לכזה דבר. אולי בעוד כמה עשרות שנים (נגיד 50, בשביל הסימטריה?). אבל בינתיים - תנו הצעות כיצד אפשר להכין שני עמים לאיחוד? או לפחות, להכין את העם שלנו לוותר ה``יהודית`` ב``מדינה יהודית``. נעל ;-)

``מדינה שיוויונית`` נשמע טוב, לא?

לי יש רעיון בקשר להכנת העמים לאיחוד. אני לא יודע אם צריך להצהיר על הכוונות כבר מעכשיו, כי יכול להיות שהפליסטנאים יתפסו על זה טרמפ וייבקשו עוד שטחים (לא שמשהו עוצר אותם עכשיו). אבל אם אנחנו ניצור עוני במדינה שלהם לא נגיע לשום מקום. אנחנו צריכים להיפך, להשקיע לא ברשות הפלסטינית, אלא בגופים מסחריים פלסטינאים שלא מפיצים תעמולה אנטי יהודית. להשקיע במסחר = להעלות רמת החיים = להרחיק אותם מהדת הרודנת. עם הזמן הם יהפכו למדינה משגשגת (הלואי), ונאורה. במצב כזה לא נראה לי שיהיה צורך באיחוד המדינות, אלא שזה עדיף, במקרה והעולם נכנס למשבר כלכלי (וזה משהו שיקרה לבטח, אפילו כמה פעמים בימי חיינו). בתור מדינה אחת בלי אפלייה, לא יקרה מצב שאוכלוסיה חיה בתנאים יותר טובים מאחת אחרת, ולכן לא תפרוץ מלחמה בין ``שני צדדים`` שגם ככה בעזרת האל, לא יהיו קיימים כלל. הדבר היחיד הוא שנצתרך למצוא שפה משותפת. אולי אנגלית. מי יודע. ואולי הכי פשוט זה לנסוע לארה``ב ולחיות שם בעושר. Life Is Art

the me and i 16

New member
האם זאת באמת הדת???

האם זאת באמת דתם שמשפיעה עליהם??? או אולי זאת רק השקפת העולם שלהם... טובים נגד רעים??? האם זה יעזור??? כי אנחנו הרי יודעים שכוח העבודה הערבי הרבה יותר זול... (מפעלים נסגרים ועוברים למדינות ערביות שם לא צריך להוציא כל כך הרבה כסף על עובד...) אז אנחנו באמת רוצים אותם בתור מתחרים במסחר??? אין לנו מספיק בעיות??? אני לא חושב שזה יהיה רעיון חכם להשקיע בהם... ד``כ אתם ידעתם שהארצות הערביות ולבנון וסוריה במיוחד הם ספקיות הסמים העיקריות שלנו???? תחשבו איזו מכה תהיה לנו אם הם יסגרו לנו את השאלטר...

Black Star

New member
היייייי

גם אני למדתי אותו דבר באזרחות. אפילו תהינו על הסוגייה הזאת... :)

yad

New member
טוב...

לא הבנתי מה ניסית לצייר. אבל לא חשוב. לא נתבע אותך. זה פשוט לא נכון שאם המדינה לא הייתה מיועדת ליהודים ``בלבד`` אז לא הייתה לנו בעיה עם הערבים. זה התחיל עוד הרבה לפני. מהבחינה של העם הפלשתינאי הבעייה היא שהגענו לפה מלכתחילה. זה בערך כמו שהתאילנדים והרומנים יתחילו עכשיו לבנות פה בתי קבע, יבואו לפה במספרים יותר ויותר גדולים, יילחמו נגדנו ויקימו פה מדינה. אני לא הייתי לוקח את זה בשקט. אז נכון זה לא הומני ולא בסדר בכלל שעקרנו המון פלשתינאים מאדמתם והקמנו ערים כמו חולון, נתניה (גוש דן בקיצור) איפה שהיו פעם כפרים ערבים. מה שעכשיו הם רוצים שנשיב לתוכו את התושבים הפלשתינאים (לא מציאותי אבל בסדר...). אבל ככה קמות מדינות. אין מקום שאין בו תושבים בכלל. זה לא מציאותי. תמיד תעצבן מישהו. מה, עכשיו כל אירופה צריכה לחזור למעבר לנהר הריין ולגור שם, ולהשאיר את השטח לאיטלקים? שצריכים להחזיר את השטח ליוונים, שצריכים להחזיר את השטח לפרסים, וכו` וכו`? אני מסכים איתך שהמדינה לא צריכה להיות יהודית בחוקים שלה, אבל רעיונית, רוחנית ואידיאולוגית, היא חייבת להיות יהודית. לדעתי זה מה שמייחד אותנו כעם ומה שנותן לכולנו סיבה להיות פה. אחרת לך ותגור בארה``ב או אירופה וזהו. הרבה יותר נחמד שם. לא שאני כזה יהודי טוב, אבל לא חשוב. עכשיו המצב הוא כזה שאפשר לעשות את מה שאתה מציע, לעשות מדינה נייטרלית מבחינה דתית ורוחנית (בחוקים הכוונה), ושהתושבים יחליטו על הצביון שלה. אבל פעם זה לא היה ככה. רוב האוכ` הייתה ערבית, לא יהודית. המדינה פשוט לא הייתה קמה אם לא היו קיימים החוקים האלה. וזהו.

למעלה