שרירי חזה

eyalbou

New member
שרירי חזה

שלום רמי ולכל משתתפי הפורום! אני בן 18 שוקל 80 גובה 182. אני מתאמן במכון כושר קרוב לשנה וחצי שלוש פעמים ביום. ובמקביל אני שוחה פעמיים שלוש בשבוע בסגנון חתירה וגב, משהו כמו 4 ק"מ בשבוע. בעקרון אני עובד רק על יד קדמית, שרירי חזה ושרירי בטן--השאר אני משאיר לשחייה, מה גם שבעיה בגב מונעת ממני את רב התרגילים במכון כושר. הבעיה שלי היא שאני פשוט לא מתחטב, וזה נורא משגע אותי ומתסכל מאוד ואני שוקל להפסיק עם המכון כושר הזה כי אמנם יש תוצאות אבל אחרי שנה וחצי הייתי מצפה להרבה יותר!! החזה שלי ממש לא מחוטב ומעוצב ואני באמת שלא יודע למה! התכנית אימונים שלי בנויה כך: יום א - חזה עליון: 4 סטים 10 חזרות + פרפר 4 סטים 10 חזרות יום ג - חזה אמצעי: 4 סטים 10 חזרות + פרפר 4 סטים 10 חזרות יום ה - חזה תחתון: 4 סטים 10 חזרות + פרפר 4 סטים 10 חזרות. ובימים בינהם אני נוהג לשחות. אגב, אני לא רץ בגלל הבעיה שיש לי בגב. בבקשה תעזרו לי אני מתוסכל מאוד!! יכול להיות שאני לא נח מספיק? שאני לא מרים משקל מספיק? אני יותר מאשמח לתשובה ממכם!

eyalbou

New member
שכחתי לציין..

אני עובד על שרירי החזה עם משקולות ולא עם מוט. יש קשר? בבקשה אם תוכל לתת לי תכנית אימונים שמתמקדת אך ורק על החזה. חשוב לציין שאני יכול לבצע תרגילים רק בשכיבה(שיפוע וישר), ולא בעמידה, מחמת הבעיה שיש לי בגב תחתון. יכול להיות שאני שוקל יותר מדי? (80 ק"ג) אני לא יודע ממש מה לאכול אחרי ולפני אימון.. בבקשה אני צריך ייעוץ שיוכל לעזור לי מהתסכולן שאני נמצא בו. (המדריכים בחדר כושר שלנו לא מסבירים טוב בכלל בכלל). תודה וסליחה על ההפרעה ומברוק על הפורום שתופס תאוצה!

spoild

New member
נראה לי שפשוט...

תוכנית מוזרה יש לך ולא מאוזנת, דבר ראשון אני שונא! שעובדים רק על חלק אחד כמו חזה או יד קדמית ואת הגב והרגליים משאירים בחוץ . בכל מקרה לא באתי להטיף מוסר אלא לעזור, נראה לי שהבעיה המרכזית היא התזונה,- בפורום של WALLA רשומים הרבה מאמרים והמלצות שלי ושאר חברי הפורום בנושא, כנס לשם ותחכים. דבר נוסף, נראה לי שאתה מתאמן יותר מדיי והגוף פשוט לא מתאושש, לפי מה שהבנתי אתה עושה חזה שלוש פעמים בשבוע בנוסף לשחייה. אז ככה, השחייה נחשבת ל"אירובי" מה שמפחית את סיכוייך "לגדול". תנסה לצמצם כמה שניתן שבפעילות אירובית, את אימוני החזה ההיתי מוריד לשניים או אפילו אחד לשבוע, בכל מקרה יש כל כך הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון. אם אתה אומר שאתה מתאמן שנה וחצי בכזאת צורה אז בטוח שיש לך הרבה מוטיבציה וזה הדבר הכי חשוב, פשוט אתה צריך לנווט אותה כמו שצריך. ההמלצות שלי הן- כנס לפרום של WALLA, פורום זקן שנתן לשאוב ממנו הרבה מידע, כנס לאתר של ד"ר קובי עזרא, http://www.bodybuilding.up.co.il יש שם הרבה מאוד מאמרים וגם את הפורום של הד"ר. בהצלחה!!!

אלי ו.

New member
יש כמה דברים

קודם כל, איך ההתקדמות מבחינת כח? האם אתה עולה במשקלים? זה יתן אינדיקציה אם התכנית שלך עובדת או לא. אם התקדמת במשקלים, האם יתכן שאינך רואה חיטובים בגלל שיש לך יותר מדי שומן שמסתיר את השריר? אם אתה לא מתקדם, הגיע הזמן לשנות תכנית. כל תכנית אחרי תקופה מסוימת (3 שבועות עד חודשיים) מאבדת מהאפקטיביות שלה, וצריך לשנות אותה. כמו ש SPOLID כתב לך, התכנית שלך מאוד לא מאוזנת, אני אפילו הייתי חושש מיצירת חוסר איזון במפרק הכתף. (איך היציבה שלך? האם הידיים לצידי הגוף או משוכות קדימה?) בעיה בגב התחתון לא אמורה למנוע ממך לעשות חתירה או פולי עליון או מתח (כל עוד מקפידים על עבודה "נקיה") בקשר למאמרים בנושא תזונה, בקישורים של הפורום הזה תמצא כמה אתרים שיתנו לך הרבה אינפורמציה בנושא.

למעלה