שרשור היכרות!

דדי ב"תפוז", איזה כיף! |4u|

אני יודע שהיית פה כל הזמן, אבל משום מה בפורום זכויות בעלי-חיים זה מרגיש קצת אחרת.

mmmbam

New member
"it's tha perfect day...."

גיל: עוד מעט 14. כמה זמן צמחוני?: מגיל 9 נראה לי, אז בערך 5 שנים. מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני: זה התחיל מסרטון שראיתי על איך מכינים סטייק, והגלגל לצמחונות. נראה לי שאם אבא שלי או חברה מאוד טובה שלי לא היו צמחוניים לא הייתי חושבת על צמחונות בגיל היחסית צעיר הזה, אבל היי, זה כבר קרה
. רגעים/ זמנים של שבירה?: אה.... לא אכלתי בשר מרצוני החופשי מגיל 10 נראה לי [עד אז אכלתי טונה], אבל אכלתי מאכלים שלא ידעתי שיש בהם בשר או שאמרו לי שאין בהם בשר אבל היה בהם
עיגולי פינות: כמו שאמרתי - אכלתי טונה עד גיל 10 או משהו כזה, ומאז... זהו :) ועוד פרטים כללים על עצמי...: המממ.... אני עולה לכיתה ח', יש לי שלוש אחיות ואח וכולם קטנים ממני, ההורים שלי גרושים, אני גרה בקיבוץ במרכז הארץ, השאיפה שלי היא להיות סופרת ועיתונאית ולהתפרנס מאהבת הכתיבה שלי ו....זהו, בעיקרון

mmmbam

New member
אה, ואני אוכלת ביצים וחלב,

אבל אני לא רואה בזה "עיגול פינות" מכיוון שאני לא רואה את עצמי כטיבעונית, אלה כצמחונית. :)

dance of life

New member
אני ../images/Emo3.gif

נולדתי למשפחה צמחונית
מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני: בגיל 0... קראתי על אידיאולוגיה צמחונית בבטן של אמא
רגעים/ זמנים של שבירה?: לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא רק כשבא לי משהו שיישב בבטן אני קצת מקנאה באנשים שדופקים איזה סטייק טוב.. אבל בשנים האחרונות כשהתחילו לייצר המבורגרים ממש שווים לצמחונים (אגדיר
) הפסקתי לקנא עיגולי פינות: בחיים לא ועוד פרטים כללים על עצמי...: גאה בצמחונות של ושל כל המשפחה...:)

Shablup

New member
אני...

קודם כל,מזל טוב על פתיחת הפורום ובהצלחה! =) גיל:17 וחצי. כמה זמן צמחוני?:מכיתה ה', גיל 11 בערך...6 וחצי שנים? מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני: החלטתי בסביבות כיתה ד'-ה',היו לי שני אפרוחי מחמד שממש אהבתי(ז"ל,קראו להם ציפי ובן-לולו),ואיכשהו חשבתי על זה שזה לא הגיוני שאנחנו מטפלים בבע"ח שלנו,אוהבים אותם,מלטפים אותם,וכשהם גדלים פשוט רוצחים אותם רק כדי להינות מאכילתם. בעקבות השנים הצטרפו לכך רוב הסיבות שגורמות לאנשים להצטמחן:אפשר לחיות בלי זה,זו התעללות,מעדיפה שבע"ח יחיו בדיוק כמוני,וכו' וכו'. רגעים/ זמנים של שבירה?: אני מנסה להיזכר אבל לא היו כ"כ.. מכיוון שגם לפני היותי צמחונית הייתי אוכלת בשר שנחשב ל "לא טעים"-נקניקיות,המבורגר,וקציצות אמא,זה אף פעם לא חסר לי. מתישהו בכיתה ו' אמא שלי קילפה לעוף את כל העור,השאירה רק את הבשר הלבן,טחנה את זה דק דק,עירבבה עם פירה וטענה שזה טופו.כשגיליתי את זה,לא דיברתי איתה כמה ימים(שיא מבחינתי).היא עדיין לא קלטה שאני רצינית באותו שלב. עיגולי פינות: לפעמים אוכלת אוכל שבושל ליד בשר,לפעמים ממש לא כי זה נורא מציק לי. לגבי שמפואים וכו',משתדלת לשכנע את אמא לקנות מחברות שלא עורכות ניסויים,אבל לצערי היא עורכת את הקניות והיא לא בדיוק בודקת כל פעם =/ ועוד פרטים כללים על עצמי...: קוראים לי מוריה,עולה לי"ב(לצערי,מפחדת),ממש אוהבת שוקולד, יש לי כלבה מפונקת,אוהבת בע"ח ואנשים. יום טוב!

../images/Emo72.gif../images/Emo60.gif טוב שנפתח פורום כזה:)

אני חושבת שהיה צריך להיפתח ממזמן.. אז ככה: אתם יכולים לקרוא לי בירה נשר,או בירה. או סתם לצעוק איזה משהו שיגרום לי להבין שאתם מתכוונים אלי. אגב,אני נקבה,ואתם תפנו אלי בלשון נקבה בלבד. תודה. בעוד פחות מחודש אני אהיה בת 17,אני צמחונית מגיל 5 בערך,ככה שאם מחשבים את זה מעל ממחצית חיי אני צמחונית. האמת,בשלב הראשון כפו עלי את הצמחונות. מה הכוונה? בגיל 5 לא הייתה לי בעיה לאכול בשר,אבל ההורים שלי התחילו עם הצמחונות ולא הכניסו בשר הביתה. עקב עובדה זו אני ואחי הגדול הפסקנו לאכול בשר ובעצם,נכפנו ע"י ההורים להיות צמחונים. כיום הורי אוכלים בשר,ואחי אוכל בשר (ואפילו הכלבה אוכלת בשר
) ורק אני נשארתי עם הצמחונות. אני צמחונית לא בגלל עיניין אידיאולוגי,ממש לא. אני צמחונית מכיוון שאני לא אוהבת בשר. לא אכלתי בשר מגיל 6 בערך,והיום אני לא אוכלת את זה לא בגלל שזה לא טעים לי,(כפי לא ניסיתי לאכול בשר) אלא בגלל שהריח לא עושה לי טוב. משפחתי יודעת שבארוחה שאני נמצאת בה,הבשר צריך להיות מועט כי אחרת הריח עושה לי בחילה ואני ישר עוזבת את השולחן. אז כפי שהסיפור הארוך שלי ציין לא היו שום עיגולי פינות,ושום רגעי שבירה מגיל שש (שזה יוצא 11 שנים). פרטים על עצמי? אז שוב,כמו שציינתי בהתחלה אני נקבה,והודעות בהן יתייחסו אלי כאל זכר לא יתקבלו ככ יפה (סתם,תקבלו תיקון אבל לא לחזור עלזה שוב הא
) אני תלמידת תיכון,עולה ליא'. לומדת במגמת רדיו ומתכננת לעשות את השירות הצבאי שלי בגל"צ. חוץ מזה? לא נראה לי שיעניינו אתכם עוד דברים D: ודבר אחרון לסיום,שהפורום הזה יגדל ויצח ויצליח ויפרח ובלה בלה בלה.

../images/Emo72.gif../images/Emo60.gif הא,עוד דבר.

לעומת צמחונים אחרים,מעולם לא היה חסר לי ויטמין כזה או אחר שמצוי בבשר,או בביצים(לא אוכלת ביצים,דבר ששכחתי לציין. שוב,מכיוון שלא טעים לי). מעולם לא לקחתי שום תוסף מזון. ואם מישהו היה מסתכל בבדיקות שלי (שאמא שלי מכריחה אותי כל חצי שנה לעשות בגלל שאני צמחונית. למרות הפחד שלי מאחיות שעושות לי שיטפי דם פנימיים כל פעם ופעם) הוא לא היה מנחש מעולם שאני צמחונית,שזה דבר טוב. אני מניחה D:

עדידע1

New member
תשובות שלי

גיל: 14 וחצי כמה זמן צמחוני?: עוד חודש שנה מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני: אהמממ עקב צפייה בסרטונים, תמונות וקריאת מאמרים. רגעים/ זמנים של שבירה?: בנתיים עוד אין. עיגולי פינות: אהמממ ביצים אם זה נחשב. מקפידה על ביצי חופש ["אמא, מהיום את קונה רק ביצי חופש לכל דבר שאת מכינה לי!"] ועוד פרטים כללים על עצמי...: אהממ אני חולה על חיות. אין יל בבית עקב אמאבא אבל ניחא.. אהממ זהו נראה לי[:

אני גם רוצה P:

גיל:15 כמה זמן צמחוני?:שנתיים מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני: מממ אח שלי נהיה מצחוני-ואז אחותי, ואז הלכתי בדרך שלהם רגעים/ זמנים של שבירה?: אין D: עיגולי פינות: גם אין-לא מעגלת. ועוד פרטים כללים על עצמי...: מבשלת הכי טוב במשפחה ^^

OoמיכלoO

New member
אני :)

גיל: 19 וחצי כמה זמן צמחוני? 7 שנים בערך מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני: אני לא זוכרת רגע מסוים... אבל בכללי הגעיל אותי לאכול חיות ורק אחרי זה הבנתי את שאר היתרונות (אידיאולוגיה, בריאות וכו') רגעים/ זמנים של שבירה?: אממ כן היה פעם אחת... לפני שנתיים ככה... אבל זהו! עיגולי פינות: אממ אני צמחונית לא טבעונית או משהו... זה נקרה לעגל פינות?

Applebite

New member

כמה זמן צמחונית?: טבעונית שנתיים וחצי (לא הייתי צמחונית מעולם) מתי ולמה החלטתי להיות צמחונית: בעקבות שיחה עם שני אנשים שהראו לי את ההיגיון, החשיבות ולא פחות חשוב מכך הכלים לצמחונות, החלטתי לעשות מעשה ולראות סרטון שמסביר על תעשיית הבשר. באותו סרטון היה גם הסבר על תעשיית הביצים והחלב והבנתי שצריכת ביצים וחלב הולכת בד בבד עם צריכת בשר מבחינת הפגיעה שלהם בבעלי החיים ומאז אני טבעונית. רגעים/ זמנים של שבירה?: לא. מבחינתי בשר, ביצים וחלב הם פשוט לא אוכל (אני גם נמנעת מאכילת דבש). עיגולי פינות: לא. מנסה להקפיד על כמה שפחות פגיעה. לכן השיקולים שלי הם "האם זה יתרום לפגיעה בבעלי חיים או לא". אם כן- כמובן להשתדל להימנע כמה שאפשר. ועוד פרטים כללים על עצמי...: פעילה לזכויות בעלי חיים, סטודנטית, גרה בתל אביב ומאוד אוהבת לאכול

אני../images/Emo9.gif

גיל: 16 כמה זמן צמחונית?: 4 שנים בערך. מתי ולמה החלטתי להיות צמחונית: אחרי שגיליתי ממה עשוי השניצל (לא יודעת באיזה גיל.. אבל החביאו את זה ממני הרבה זמן.. חחחח...) לא יכלתי יותר לחשוב על זה בתור אוכל והפסקתי לאכול בשר, אמא שלי התנגדה לרעיון הזה (למרות שגם היא צימחונית!) וככה שיצא שאכלתי שניצל בשרי פעם בשבוע, כל פעם קטן יותר עד שהפסקתי לגמרי. אני לא לוחמת למען בעלי-חיים, אני אוהבת את הטבע בתור סוג של פלא וממש מוקסמת ממנו, אבל מקווה שעם הזמן אלמד לאהוב אותו באמת, כי בעלי-חיים וטיולים זה לא הכי אני
(אוהבת טיולים אבל לא תמיד מוצאת בהם את הטבע..) אני לא חושבת שיש לנו איזה שהיא זכות להרוג/להפסיק חיים של בעלי-חיים למטרות עונג ומאכל (לאור העובדה שיש תחליפים). קשה לי להבין איך אנשים נהנים מאכילת בשר. רגעים/ זמנים של שבירה?: אין. עיגולי פינות: שום דבר. (לא אוכלת בשר, עוף, דגים, מאכלי-ים ושות'). אני אוכלת רק "מוצרים מהחי" (אני לא יודעת אם ככה מכנים אותם) שזה ביצים וחלב ולמרות שאני מתחילה להחליף חלב בסויה ומקווה שזה יעבוד. ועוד פרטים כללים על עצמי...: קוראים לי גל(
) גרה בצפון, אמממ.. מנגנת על גיטרה, אוהבת לצייר/לפסל/עיצוב גרפי, פעם אהבתי לבנות אתרי-אינרנט
זה התחיל להימאס עלי אבל אני יודעת לעשות את העבודה
(מגמת מחשבים-כימיה), אוהבת כדורסל. תמיד רציתי כלב אבל אמא לא אוהבת בעלי-חיים בבית
מצאנו פעם כלב ככה שהיה לי כלב ליומיים (
), היו לנו דגים (שאינם
) ועכשיו יש לאחותי (בת 10) 2 אוגרים (וזה אחרי הרבה צרות לאמא.. אף-פעם לא היו לנו בעלי-חיים בבית
). לא מנסה לכפות צמחונות על אחרים, ההפך הוא שקורה
אפחד לא מבין אותי
אין לי משהו קיצוני לבעלי-חיים (לטוב ולרע), ואפילו יש לי פחד ילדותי(?) מחלק גדול
(לא צורחת מג'וקים, אל תדאגו, מעדיפה להניע אותם אל מאחורי הדלת..) צריכה להכיר חיה מסוימת כדי להסתגל אליה (אצל חברים למשל..) לא רצה אל כל חיה בחיבוק אוהב, אבל מקווה לשנות את זה יום אחד.

barakbl

New member
אני

גיל: 27 + שישה ימים. כמה זמן צמחוני?: אני חושב שמשהו כמו 3 שנים טבעוני ועוד שנה וחצי ככה צמחוני. מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני: תמיד היתה לי אמפתיה כלפי בעלי החיים. בתור ילד, אני זוכר שממש היה לי קשה לאכול בשר ושות', אבל אמא שלי, בערמומיות רבה היתה מצליחה לדחוף לי חתיכות קטנות של תרנגולות ופרות, אל תוך המזון. כל פעם כשהייתי מגלה את זה הייתי מתעצבן. לפני מספר שנים, בעקבות שיחות עם מכר טבעוני, נכנסתי לאתר אנונימוס, ואחרי יומיים של צפיה מלווה בבכי תמרורים, ותהליך הדרגתי שנמשך מספר חודשים (במהלך שירותי הצבאי), הפסקתי בהדרגה לאכול בשר, ולאחר מכן גם רכיבים אחרים מהחי. רגעים/ זמנים של שבירה?: לא זכורים לי כאלה. עיגולי פינות: יצא לי לחפף בהחרמה של דבש, בעבר לפחות (לאחרונה לא יצא לי). כמו כן, אני לפעמים מחפף בנושא של מוצרים שנוסו על בעלי חיים (שאותם אני מחרים מאותו טעם של צמחונות). אני מאוד משתדל להחרים את המוצרים הללו, אבל יצא שעיגלתי פינות במצבים מסוימים. בנוגע לבשר, חלב ובייצים, כאן אני לא חושב שעיגלתי פינות וקשה לי להאמין שאעשה זאת בעתיד. האידיאולוגיה חזקה מכדי שזה יקרה, אני מעריך. ועוד פרטים כללים על עצמי...: קוראים לי ברק כמו שאפשר להבין, אני מתכנת ואיש מחשבים במקצועי, השבוע מוניתי למנהל פורום בתפוז (פורום PHP, שהיא שפת תכנות בקוד פתוח), אוהד בית"ר ירושלים (קצת מפתיע, לראות טבעוני אוהד בית"ר אה? :) ), נולדתי וגדלתי בטבריה, נראה לי שזהו בערך להפעם :) אהה, כן, אני עדיין רווק חיחי

sole te amo

New member
עונה...

שנה קצת פחות מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני
נהיה לי מגעיל לאכול חיות. באשר הן. רגעים/ זמנים של שבירה
אני לא צמחונית מוצהרת. היתה לי תקופה מאוד קשה של הימנעות מבשר, ואחריה תקופה עוד יותר קשה של סבל ממחסורים. כיום אני בתהליך שיפוץ גוף
, ובחזרה בריאה יותר לצמחונות שלמה. עיגולי פינות
דגים, אבל ממש קצת ועוד פרטים כללים על עצמי...
רקדנית
, תלמידה
, ומנגנת על גיטרה
.

tenen

New member
תשובות :)

גיל: 23 כמה זמן צמחוני?: לא צמחוני אבל עכשיו שהתחלתי לבשל אני מניח שלאט לאט אתחיל לצרוך פחות בשר לטובת אוכל צמחוני. מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני: כאמור לעיל. רגעים/ זמנים של שבירה?: שנילס חזר הביתה והציל את מולי. עיגולי פינות: אני כל הזמן מעגל פינות בדיאטה שלי מאז שסיימתי את הירידה ושיניתי את המטרה ללשמור על הקיים. ועוד פרטים כללים על עצמי...: שם זה רעיון טוב נראה לי, :) טל :)

מצטרפת לשרשור ../images/Emo13.gif

36 כמה זמן צמחונית ? - ובכן לא ממש כל הזמן צמחונית - on and off כבר כמה שנים. היתה לי תקופה של חצי שנה שבה הייתי צמחונית לגמרי עם תפריט בעיקרו טבעוני (לצורכי בריאות). אני מאלה שאוכלים צמחוני רוב הזמן עם "סטיות" קלות מידי פעם לכיוון שניצל. זמנים של שבירה : כל הזמן ! עיגולי פינות: לצערי השניצל והקציצות של אמא תמיד קורצות לי. וקצת על עצמי: חולת חיות, יש בבית חתול גינגי מקסים ודגים...בשאיפה להכניס כלב כשיתאפשר...מאוד מציק לי כשאני אוכלת בשר אבל לפעמים טעם החיך גובר על כך
. אם אני ממש חושבת על נתח הבשר שמונח על שולחני ומאיפה הוא הגיע - לא אוכל אותו. מעבר לזה - בחצי שנה כשהייתי טבעונית לצרכי בריאות בעיקר - הרגשתי נפלא. לעיתים רחוקות חטאתי בקצת יוגורט או גבינה או חלבוני ביצה, אבל עיקר התפריט היה טבעוני. לצערי לא הצלחתי להחזיק עם זה מעמד לאורך זמן אבל עדיין עושה נסיונות לכיוון ההוא. אהבתי מאוד את הודעת הפתיחה ! כה לחי !

freearth10

New member
אני

בת 57, שנאתי תמיד לאכול בשר, אבל הייתי בטוחה שאי אפשר בלי. צמחונית כבר 4 שנים. מישהי הראתה לי תמונות איך מגדלים את העופות ואז ביום אחד החלטתי להפסיק לאכול בשר ודגים. מידי פעם כאשר היו לי נחיתות אנרגטיות וכשחשבתי שזה בגלל האומגה 3 שחסר לי - חזרתי אל הדגים, בעיקר טונה לתקופות קצרות. כיום מנסה לאכול אוכל יותר אורגני, אבל מאחר שהכיס שלי נקרע אז הקטניות והקמח אורגניים והירקות מחכות עדיין לימים טובים מאלה. מטפלת ברפואה ההוליסטית - בקנסיולוגיה חינוכית. מאחלת לפורום הזה המון בהצלחה.
מאיה

habubnik

New member
משיבה

גיל: 25 אוטוטו כמה זמן צמחוני?: התחלתי להיות צמחונית בערך בגיל 14, והפסקתי בגלל בעיה רפואית שבגינה אני לא סופחת טוב ברזל מהצומח. אני משתדלת להמנע מבשר שהוא לא הכרחי לבריאותי, ולכן לא אוכלת שום חיה שבאה מהים. מתי ולמה החלטתי להיות צמחוני: אני לא זוכרת כל כך, אני חושבת שזה היה כשהבנתי שבשר=חיות. רגעים/ זמנים של שבירה?: בגיל 17.5 הגעתי לחדר מיון עם שיתוק חלקי בפנים ובזרועות עקב אנמיה קשה ביותר, לאחר ניסיון החלמה בתזונה צמחונית ללא הצלחה, ההמטולוג קבע שאני חייבת לאכול בשר אדום אם בא לי לחיות, ואכן החלמתי. עיגולי פינות: אני אמנם לא אוכלת אך ורק בשר אדום, אבל משתדלת לעבוד על זה.

למעלה