שרשור יום שישי 26/8/2005

DallyLama

New member
רמז פשוט

תסתכל במעגל הטריגונמטרי ותראה מתי cosx=-cosyג€ לדוגמא cos(180-x)=-cosxג€

DallyLama

New member
רמז פשוט

תסתכל במעגל הטריגונמטרי ותראה מתי cosx=-cosyג€ לדוגמא cos(180-x)=-cosxג€

MTKOL

New member
צר לי אבל...

אני לא כ"כ מצליח להבין.... משוואות טריגונומטריות אני דיי טוב....ז"א מצליח לא רע כלל וכלל ובקיע בכל הנוסחאות...אבל אני לא יודע מאיפה להתחיל באי שיווין....מאיפה להתחיל, מה אני צריך למצוא, מה לחשב....וכד'...

DallyLama

New member
קח כל מקרה לגופו

כמו בכל משוואה תפשט למצב הכי פשוט שאפשר ואז תסתכל במעגל עבור איזה ערכים המשוואה מקיימת את האי שיוויון לדוגמא קוסינוס שלילי ברביע השני והשלישי לכן קוסינוס קטן מאפס עבור 270>x>90 תוודא שברור לך למה

MTKOL

New member
אני רוצה לראות שהבנתי נכון...

נניח ויש לי את המשוואה הפשוטה: COSX=0, אז הפתרון הוא: X=90 + 180k אם התרגיל היה: COSX>0 אז הפתרון היה בעבור אילו X-ים האי שיוויון נכון - כלומר, מכיוון שקוסינוס חיובי ברביע הראשון וברביעי אז הפתרון יהיה: X<90 X>0 ו- X>270 X<360 ?

DallyLama

New member
כן

כמובן בתוספת של מחזורים של 360 תציב ותראה שאתה צודק

DallyLama

New member
כן

כמובן בתוספת של מחזורים של 360 תציב ותראה שאתה צודק

MTKOL

New member
כן ברור... ורק כדיי לסכם:

הוספתי קובץ של תרגיל שהתחלתי לפתור - תוכל לעיין בו כדקה בבקשה?

DallyLama

New member
מצטער...

אני מתכתב מהפלאפון כך שאין לי יכולת לפתוח קבצים אבל תרשום לי את הפישוט האחרון אני אראה מה אני יכול לעשות

MTKOL

New member
אוקיי

מה קורה אם יש לי מערכת כזו: sin(3x-pi)/4 > 0 וגם sin(x/2)<0 או: (אלו שתי מערכות שבינהם יש או) אותה מערכת עם סימנים הפוכים?

DallyLama

New member
ננסה

אם pi\4-sin(3x)>0 pi\4>sin(3x) כלומר נסתכל במעגל הטריגונומטרי ונעביר את הרדיוסים עבורם sin(3x)=pi\4 x=17.25 x=42.74 כלומר sin3x יהיה קטן מ pi\4 עבור ג€ 42.74<x<360 17.25>x>0 עבור sinx/2>0ג€ התשובה היא לכל x לכן החיתוך של שתי התשובות הוא התשובה הראשונה

DallyLama

New member
התשובה בפורום הראשי

התשובה התפקששה לי לפורום הראשי יתכן כי התבלבלתי בתרגיל שנתת לי אבל העקרון אותו הדבר

DallyLama

New member
נושא ההודעה אם התשובה הוא ננסה

אם עדיין יש בעיות תשאל

the new L

New member
בקשר לשאלה 2

שים לב, שכל תת מרחב כזה של R^2 הוא ממימד 1, כלומר הוא נפרש על ידי וקטור אחד. כלומר, בעצם צריך למצוא וקטורים v כך ש
Tv Belongs to Span{v}​
ובנוסף Tv הוא לא וקטור האפס (כי אז ImT עלול להיות מרחב האפס). כלומר, אתה בעצם מחפש וקטורים v כך שקיים סקלר c כך ש
Tv = cv​
כלומר, אתה בעצם מחפש ערכים עצמיים ווקטורים עצמיים, וכל מרחב עצמי עבור כל אחד מהערכים עצמיים שמצאת יקיים בדיוק את מה שאתה צריך.

the new L

New member
שאלה 1

א. נוכיח שלא קיימות כאלה: ראשית, אם KerTS הוא אפס, אז בהכרח גם KerS הוא אפס, כי אחרת:
v<>0 Sv = 0 TSv = T0 = 0​
בסתירה לנתון. לכן KerS הוא אפס. ולכן S היא טרנספורמציה חד חד ערכית. אבל זהו מרחב ממימד סופי, dimKerS+dimImS=dimV, לכן dimImS=dimV, כלומר S היא על. לכל לכל v במרחב, קיים u כך ש Su=v. כלומר, לכל v שונה מאפס במרחב מתקיים:
Tv = TSu <> 0​
לכן קיבלנו כי גם KerT הוא אפס. מכאן שגם KerST הוא אפס. כנדרש.

newyork33

New member
שאלה

שלום אודה למי שיוכל לעזור לי 1.יש לי שאלה מה הנוסחא לנקודת חיתוך בין פרבולות ? 2.השאלה השניה איך אני פותר תרגיל כזה מה צריך לעשות פה? 5y(4)-20y(3)=0 מה שבסוגריים זה חזקה תודה רבה לעונים !!!

DallyLama

New member
פשוט מאד

לחישוב נקודות חיתוך של כל פונקציות ופרבולות בפרט אתה משווה את שני הפונקציות ופותר את המשוואה כי כמובן שבנקודת החיתוך לשני הפונקציות יש אותו ערך y בקשר לשאלתך השניה אתה פשוט מוציא y^3ג€ג€ (y בחזקת 3 זהו סימון מקובל יותר) גורם משותף

DallyLama

New member
פשוט מאד

לחישוב נקודות חיתוך של כל פונקציות ופרבולות בפרט אתה משווה את שני הפונקציות ופותר את המשוואה כי כמובן שבנקודת החיתוך לשני הפונקציות יש אותו ערך y בקשר לשאלתך השניה אתה פשוט מוציא y^3ג€ג€ (y בחזקת 3 זהו סימון מקובל יותר) גורם משותף

למעלה