שרשור פולני על אוכל לגילאי שנתיים+

lollla

New member
שרשור פולני על אוכל לגילאי שנתיים+

לולי שלי היה אכלן דגול עד גיל שנתיים כמו מה שבושל בבית או הוגש במסעדה (חוץ מגבינה רכה לבנה ועגבניה) נטעם ונאכל על ידו. לפני גיל שנתיים הפסיק את המרק הטחון כי גילה שיש מטעמים מפתים יותר בגיל 2 - לא עוד פרות טחונים- לא טבעי ולא גרבר היתה תקופת בננה שלמה - שגם היא הפכה להיסטוריה, ושאר הפרות והירקות נדחים בשאט נפש הופסקו המבורגרים, בולונזים, דגי פילה וכל בשר שאינו שניצל. וכן מיני מוקפצים, פשטידות, ותפוחי אדמה למיניהם, טוסטים ופיצות והמעדנים הפכו ל"אמא - אני רוצה דני" שוקולד בלבד!!! אפילו שוקולד חרובים הפסיק לאהוב המלעון כיום אנו מתקיימים על תפריט הבית - בוקר - פרוסה עם שקדיה או לעיתים קורנפלקס צהרים - שניצל בכל הצורות וכל המותגים - בדרך כלל לבד, ולעיתים קוסקוס או פסגטי
בכל הצורות - עם חמאה או רוטב לבן או יבש. פעם ב- אורז, וכמובן - צ'יפס אחה"צ - דני , דני ודני, ובהמשך - ביגלה, דוריטוס, צ'יטוס, דובונים, שוקולד (לא כל יום כמובן....) בערב - חביתה - שאני מסתירה בתוכה גבינה מלוחה או צהובה וגם חלב. לעיתים קלח תירס ולפני השינה וגם בבוקר - מטרנה ביג -בטעם בננה. האם אני פולניה או שהילד לא אוכל כלום???????????? איך זה אצלכם? וראיתם ילד שלא אוהב גלידה, קרטיבים ועוגות? רק קוביות שוקולד - ולאחרונה - סוכריות על מקל - לא מציאה גדולה. אפילו קרמבו וסופגניה סרב לטעום.... הגננות אומרות שאין לו בעייה באופן יחסי ושהילדים שלהם לא אוכלים יותר מגוון ממנו אני בתיסכול עמוק.... - למרות שאני הייתי יותר גרועה ממנו - גדלתי על בננות (ועצירויות), ואף פעם לא הייתי אנורקסית כמוהו - 12.5 קילו וכמעט בן 4
מחכה לשמוע תגובות....

אורora

New member
דומה להפליא

עם שינויים קלים. רק שלחם גם מחוץ לתחום וגם קורנפלקס. בבוקר ובערב בקבוק סימילאק (סימילאק גן). ואני לא מצליחה להחביר שום דבר בחביתה. ולעיתים אוכלים אצלי חתיכה של פרי (תפוח או אגס בד"כ) ובכל זאת אני מאושרת מהחביתה, ומהשניצל. ומקווה לימים טובים יותר. למיטב ידיעתי זה מאפיין את הגיל.

דש1דש

New member
איך הוא אוכל בגן - שם אין בחירה?

אני די מפונקת - כי הגדולה אכלנית מעולה - אבל כמה שאלות - אם תמנעי מכל הדובוונים וחבריהם הלא ממש בריאים - האם יאכל טוב יותר בערב? אם שלי אוכלת (או שותה) לפני ארוחת ערב - הלך עלי - כלום לא יכנס לשם! (אבל כמו שאמרתי - בגו היא מחסלת חצי חנות ירקות שאני שולחת איתה ומעוררת את קינאת כל האמהות ואוכלת את הבשר שנותנים בגן לצהריים מאוד יפה - בישול ביתי מה שכבר טעמתי - בא לי לאכול שם צהריים גם
) ספגטי בסך הכל זה מזין וטוב, האם אפשר דרך הרוטב להכניס עוד דברים טובים (שלי משוגעת על פסטו - דרך להכניס חלב, בזיליקום, שום וצנוברים טחונים) כי במקום לבן זה קצת ירוק - אבל יותר מזין. קוסקוס - דרך להכניס ירקות מבושלים - הולך אצלו או שהוא אוכל את זה "נקי"
וחביתה - שלי מסכימה בערך פעם בשבוע לאחרונה
מבאס...

lollla

New member
הוא אוכל הכל נקי - אם יש טיפה רוטב

חבלז - או חלילה חתיכות ירוקות של שמיר בתוך השמנת -אבוי אז שלא נדבר על ירקות בקוסקוס - או מרק? - הרטיבות דוחה אותו כך ששקדי מרק - זה אכיל - אבל עם מרק - אפילו רק לשם ההרטבה -
- אין סיכוי וגם אם לא יאכל כלום בתור נישנוש - אז יאכל 2 ביצים מהחביתה הוא יכול לאכול מלא שניצל בצהרים. אבל הגיוון..... הויטמינים..... וחסר לו ברזל כרונית והוא מקבל אומגה 3 ופלורויטל עם ברזל קבוע מזל שאת זה ניתן לערבב עם מיץ קיווי אגס או תפוז סחוט - וזה הולך טוב. יש לו קבעונות למה שמכיר - וליבש ובלי הרבה טעמי לוואי רטוב - רק באמבטיה -או במים או בחלב
גם בגן - מכל הבחירה אוכל שניצל - במקרה הטוב - אולי עם קוסקוס ופסטה -= אם יש ובמקרה הרע - כלום ואז בטעימות אוכל שוב פרוסות עם שקדיה או בבית את הצהרים - שניצל כמובן ניסיתי לגוון עם שניצל הודו או דג - אחרי ביס שניים שבע
בקיצור - נראה לי שרק כשיגדל ויבין באמת - נוכל לשנכעו לאכול מאכלים בריאים

דש1דש

New member
../images/Emo4.gif

אבוקדו בלחם? מה עם שניצל ירקות של טיבעול? קציצות בשר יבשות (אפשר לעשות ללא כל רוטב - ואז זה גם די מוצק.)?

הרמוניה

New member
יכולה בעיקר להזדהות

הילדולים שלי שהיו אכלנים מצוינים וגורשו מעקומות הגדילה של הפגים מהר מאוד מסרבים להמון דברים-חוץ מפסטה ומה שהכי קשה לי-בקושי מוכנים לאכול בשר (במעון לא נותנים בשר בכלל ואני מנסה בבית) אז זה נכון שאני בשלנית קטנה מאוד אבל כלום הם לא מוכנים..... הרמוניה

catנוע

New member
תשמעי, אם את באמת מודאגת

את יכולה להתייעץ עם מומחים לנושא. אני יודעת שיש בשניידר מרפאת הפרעות אכילה לגיל הרך, ואפשר להתייעץ איתם. יש גם פורום כאן בתפוז על הפרעות אכילה בגיל הרך, והרבה מתייעצים שם על נושאים כמו זה שאת מעלה פה. מעבר לזה, אני יודעת שיש גילאים בהם הילדים לכאורה לא אוכלים כלום, ושזה בסדר. אולי הוא בגיל כזה? את כותבת שבעבר לא היתה בעיה אז אולי זה באמת שלב כזה והוא יעבור לבד? שוב, גם בזה בטח אנשי מקצוע ידעו לענות לך. אם הגננות אומרות שכל הילדים אוכלים ככה באופן יחסי, אז גם זה סימן שזה עניין של שלב וגיל, לא?

למעלה