ששששששששששששששתיקה.

TJ

New member
ואיך אפשר בלי השתיקה הזאת?

שתיקת הכבשים.

Sודית

New member
חחחחח, איזה כייף לך....כבר חשבתי לי

מה הוצאת מהמגירה......

Sודית

New member
וראה זה פלא - כולם שותקים

שוש אור

New member
שתיקה ומילים

הקביעה הזו, ש"גברים, הרבה יותר מנשים, משתמשים בדפוס השתיקה", מאיפה היא? לא, כי אני מכירה נשים שתקניות ברמות שיכולות להרוג... גברים הם אנשים רגישים בדיוק כמו נשים אלא שיש ביניהם שבוחרים לא להראות ולהחצין את רגשותיהם, חלק מכך על ידי שהם שותקים. לדבריך, "בעיניהם, הבעת רגשות נחשבת רכרוכית. נשית. ולכן, הם עוטים מסכה כדי לשחק את משחק הקשיחות. יעני אנשים שקולים." וואו, אלו קביעות מאד מחמירות עם הגברים ואני תוהה ... אין נשים כאלו?? והתשובה היא: יש ויש. כל ניסיון לנכס תכונה כזו או אחרת למגדר זה או אחר היא לא נכונה בעיני. כי בכל אחד מאיתנו יש את התכונות השונות, כי כל אדם הוא עולם ומלואו... בכל אדם מכלול ומגוון של תכונות

הייתי מפנה אותך בשמחה לתכנית הרדיו

בה נאמרו הדברים, אך מכיון שהתכנית הושמעה בעת נהיגה, ואין לי שמץ של מושג באיזו תחנה..ניאלץ שתינו להישאר עם סימני השאלה. איני חושבת שיש להתייחס לאמירה הזו בכזו רצינות. חושבת שצריך לדעת איך להתייחס ולהתנהל עם שתקנים, באופן כללי. בכל מקרה, לא משנה מי השותק, אין ספק ששתיקה לפעמים, חזקה ונוראית יותר מילים.

שוש אור

New member
על הסיפא של דבריך אנחנו בהחלט מסכימות

לא משנה מי השותק, אין ספק ששתיקה לפעמים, חזקה ונוראית יותר מילים

אני בהחלט שמחה שיש הסכמה, לפחות על המשפט הזה.

אני חייבת לתקן ולומר שהושמטה המילה הקטנה אך המשעותית "יש"..יש גברים ש... ולגבי השאר: יש החושבים בכיוון של- "גברים ממאדים ונשים מנוגה". ג'ון גריי מביא בדיוק את עניין ההבדל בין המינים. חלקו כבר לא קוטבי כשהיה, אך עדיין קיים. "גברים יעשו הכל כדי להימנע מעימות. הם מפחדים מעימותים, מעדיפים להוריד פרופיל ולהימנע מנושאים טעונים. הם נכנסים למערה שלהם ומסרבים לצאת". האם מחקר אמריקאי שנעשה בשנת 2007 נחשב מיושן ולא עדכני בתחום? במחקר מתגלה ש"במהלך ריבים, יש כאלה שאוהבים להשתמש בזכות השתיקה (באמת מעניין מי). גברים, יותר מנשים, נוטים לאבד את הלשון בזמן ריבים, מסבירה איליין איקר (Elaine D. Eaker) שערכה את המחקר.נשים יותר מנהלות את הקשר. הן יוזמות, מעלות דברים, לוחצות שהם יקרו. בתגובה גברים נסוגים". היא טוענת בביטוי מעניין שגברים נוהגים "to bottle up their feelings ". ושגברים מעדיפים להוריד פרופיל ולהימנע מעימותים. אז כן, גברים שותקים. לא כולם. ויש מי שחושב אחרת: "המיתוס של גברים ממאדים ונשים מנוגה"/ דבורה קאמרון, טוענת שההבדלים בצורה בה גברים ונשים מתווכחים, נובעים מתרבות ולא ממגדר. מהיכרותי המועטה עם העניין - זה עניין של אופי.. לא חקרתי מעבר לזה.

שוש אור

New member
תמיד יהיו דעות לכאן ולכאן

ולצד אי ההסכמות יש סיכוי טוב מאד גם להסכמות
ואני בהחלט מסכימה, גם הפעם, עם הסיפא של דבריך ואפילו אמרתי זאת בתגובתי הקודמת [רק בהרבה יותר מילים
] "כל ניסיון לנכס תכונה כזו או אחרת למגדר זה או אחר היא לא נכונה בעיני. כי בכל אחד מאיתנו יש את התכונות השונות, כי כל אדם הוא עולם ומלואו... בכל אדם מכלול ומגוון של תכונות"

למעלה